Отговори
# 120
  • Мнения: 4 150
Вzемете си адвокат,имате право на обеzЩетение.И то голямо.
И когато се вьрне педито от отпуска му направете остатька от живота вечна почивка...

# 121
  • Мнения: 826
Въпрос към Бърди

Освен в БГ има ли друга държава в Европа,където все още се използва ''живата'' полио ваксина?
В щатите тя е забранена от 2000г.,заради риска от заразяване.

# 122
  • Мнения: 8 585
Въпрос към Бърди

Освен в БГ има ли друга държава в Европа,където все още се използва ''живата'' полио ваксина?
В щатите тя е забранена от 2000г.,заради риска от заразяване.

Не, няма... И не се и произвежда вече, поради липса на търсене.
Много ми е чудно откъде я набавя Здравната каса...
Старата перорална, ако е качествена, беше също много добра. Sanofi правеше "OPV-Sabin"... някога.

# 123
  • Мнения: 4 150
Цитат
поради липса на търсене

Що zа причина... #Crazy Ясно е,че други са причините... Wink
Има тьрсене и оЩе как...ето БГ я тьрсят..както и пове4ето дьржави в Латинска Америка и Аzия иzполzват Оралната полио ваксина.Пардон,и в Африка оЩе я слагат...
Неzнам zаЩо БГ се придьржа кьм тоzи статут на страна от третия свят... newsm78
В другата тема zа ваксините има интересни пресни линкове zа Пертусис ваксината...поканвам всички,zа да не ги пускам и тук оЩе ведньж...

Бьрди,диагноzата на детето е постваксинална реакция Чакам коментар от теб...все обте...

# 124
  • Мнения: 8 585
"Бьрди,диагноzата на детето е постваксинална реакция..."
->Много бързаш още... и ще останеш с празни ръце.
Постваксинална реакция от полио ваксина без картина на полиомиелит?

"Кожа бледо розова, с дребен обрив в областта на трупа, като множество белези от травми по крайниците и главата."
->?? избледняващи при натиск? Менингококов сепсис? рикетсия?


Няма достатъчно данни на този етап... имай търпение.

# 125
  • Мнения: 4 150
Май не си про4ел постинга на 4овека..
За мен картината е ясна...

Цитат
Постваксинална реакция от полио ваксина без картина на полиомиелит?

Не е zадьлжително да има картина на полио след ваксина.Реакцията може да е генералиzирана с отделни полио симптоми.(които ги има в случая).
Ще иzчакам оЩе малко,но ти да си на линия тогава,ок?

# 126
  • Мнения: 8 585
Май не си про4ел постинга на 4овека..
За мен картината е ясна...

Цитат
Постваксинална реакция от полио ваксина без картина на полиомиелит?

Не е zадьлжително да има картина на полио след ваксина.Реакцията може да е генералиzирана с отделни полио симптоми.(които ги има в случая).
Ще иzчакам оЩе малко,но ти да си на линия тогава,ок?
Има ли обриви при постваксинален енцефалит след полио ваксинация?

# 127
  • Мнения: 4 150
В обикновената опаковка ти цитирам...
"Всякакви други реакции неописани в таzи листовка,да се докладват на лекуваЩият лекар"

Всеки индивид е раzличен Бьрди.Това се учи,но се zабравя бьрzо. Peace

# 128
  • Мнения: 92
Здравейте, днес правихме и ЯМРТ и няма никакви изменения. След прегледа от невролога няма никакви симптоми от тези които причинява която и да е от ваксините, както и тези които ги има не се срещат при случаите с постваксинални реакции. Опитвал се е да се поизправя днес. Това е накратко. Надявам се молитвите на всички нас да са чути!!!  Praynig

# 129
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
Здравейте, днес правихме и ЯМРТ и няма никакви изменения. След прегледа от невролога няма никакви симптоми от тези които причинява която и да е от ваксините, както и тези които ги има не се срещат при случаите с постваксинални реакции. Опитвал се е да се поизправя днес. Това е накратко. Надявам се молитвите на всички нас да са чути!!!  Praynig
А ако не е постваксинална реакция казват ли на какво би могло да се дължи?

# 130
  • Мнения: 92
Здрасти, благодаря за въпроса. Не искам на този етап да изпадам в подробности от етични съображения. Когато се проясни картината бъди сигурна, че ще бъда доста обширен и конкретен. Накратко от собственото си некомпетентено наблюдение след като се съсредоточа колкото мога, се сещам, че треперенето го развихме на втория ден в предишната болница. Преди това му се подгуваха крачетата и беше нестабилен. От както сме тук има подобрение. "Гърчовете" не са гърчове.  Има известна корекция на лечението спрямо получените резултати. Извинявайте ако някъде неволно съм дал подвеждаща или грешна информация, но е по разбираеми причини. Бог да е с него и с всички нас!!!  Praynig

# 131
  • Мнения: 3 356
Аз искам да попитам за ваксината-3-те шарки.Какви са реакциите след нея?Има ли вариант да си закупи човек друг вариант,не по здравната каса?Имахме лоши изживямания с ДТК-то, и 2 и 3 път сложихме Инфанрикс.Тъй като не искам да изживяваме с детето пак този ужас,искам да се застраховаме предварително.

# 132
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
Здрасти, благодаря за въпроса. Не искам на този етап да изпадам в подробности от етични съображения. Когато се проясни картината бъди сигурна, че ще бъда доста обширен и конкретен. Накратко от собственото си некомпетентено наблюдение след като се съсредоточа колкото мога, се сещам, че треперенето го развихме на втория ден в предишната болница. Преди това му се подгуваха крачетата и беше нестабилен. От както сме тук има подобрение. "Гърчовете" не са гърчове.  Има известна корекция на лечението спрямо получените резултати. Извинявайте ако някъде неволно съм дал подвеждаща или грешна информация, но е по разбираеми причини. Бог да е с него и с всички нас!!!  Praynig
Стискам ви палци и се моля за детенцето ви  Praynig

# 133
  • Мнения: 4 150
roshkovip
Вие имате и друг ник в тоzи форум...Неzнам zаЩо отворихте таzи тема... Wink

# 134
  • Мнения: 92
Ще запазя добрия тон, понеже става дума за грешка. Това не е тема а зов за помощ в темата. Ще се радвам, постовете да послужат положително на хора които имат нужда от това. Аз имам такава нужда която смятам за частично задоволена и с помоща на кореспонденцията тук. Приемах тона Ви на коректор / какъвто и да е той имаме нужда от повече мнения/. Това което написахте сега приемам за грешка. Всички грешим. Не че имам желание да разбера грешка ли е или Ви е толкова акъла. Просто чета и общувам /от няколко дена/ тук с когото мога. Не ми пречат хора с които нямам обща приказка. Всеки има право на мнение.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт