Как задържаме свалените килограми

  • 1 332
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 644
Здравейте момичета.

Благодарение на множеството диети във форума аз успях да се възстановя сравнително бързо след второто ми раждане. Минах през какви ли не диети, в момента довършвам Монодиетата и вече съм достигнала желаните килограми /свалих 30 кг./. Много се гордея с постигнатото. Въпросът ми, обаче е следния:
"Ами сега на къде?".
Как да задържа килограмите, до които стигнах с много лишения? Ясно е, че не може да се продължава с диетите вечно, най-вече защото с тях ще продължавам да отслабвам, а това вече не ми е нужно.
Ще съм благодарна да споделите как вие поддържате постоянни килограми, позволявате ли си да си похапвате странични неща /аз съм голям фен на сладкото и особено на шоколада/ и т.н.

# 1
  • Мнения: 6 346
Вяра, мисля, че си направила голяма грешка, като си се подложила на толкова много лишения Peace Вярно, свалила си много килограми, което е похвално. Но в момента вероятно организмът ти не е в оптимално състояние, защото вероятно си го лишила от важни вещества. Освен това е напълно възможно да си ограничавала храната прекалено много и сега да започнеш да качваш много бързо, както и да се храниш, защото тялото се стреми да оцелее и ще бъде нормално да се бори да възстанови поне част от свалените килограми.

Моето мнение е, че трябва да се избере един хранителен режим и той да се спазва и за сваляне на килограми, и после за поддържане - до края на живота. Така тялото може само да си намери най-подходящото тегло. Затова е много важно какво точно ще избереш. Ти си направила лош избор с множеството диети, които си спазвала.

Единственото, което мога сега да те посъветвам да направиш, е да започнеш да се храниш нисковъглехидратно и високомазнинно (има такава тема - ВМ-НВХ или НВ-ВМХ). Прочети, помисли и ако искаш, започни. Но както и да избереш да се храниш сега, след като толкова дълго си се ограничавала и лишавала, очаквай да започнеш да връщаш килограми поне отначало.

# 2
  • Мнения: 15 644
Благодаря за съвета
Аз сигурно се съм обяснила правилно - не съм гладувала 10 месеца /аз съм голям чревоугодник и няма как да издържа толкова много  Grinning/. Просто ги въртях.
1.  Изчаках да видя колко кг. ще изчезнат сами след раждането
2. Започнах с 90-дневната диета - правих я един месец /до първия воден ден/. След това имаше малка почивка, през която разбира се внимавах какво ям, но определено не съм гладувала.
3. Започнах споменатата от теб ВМ НВХ диета - нея я правех с един захранващ ден в седмицата /при мен беше събота/. Изкарах около 3 седмици с нея, след което пак малко почивка
4. После си дойде лятото - наблегнах повечко на леките храни /салатки, печени зеленчуци, зеленчукови крем-супи, плодове и т.н. - пък и то на жегите много не се яде/.
5. След това пак започнах ВМ НВХ диета - пак я правих около месец някъде с един захранващ ден /като при всички диети, които съм спазвала е имало дни, в които съм се поддавала на разни изкушения, като пици, спагети, тортички, сладоледи и т.н./
И така стигнах до така чаканите 50 кг тегло. Останаха ми последните 2 кг, които сега с Монодиетата ги свалих /правя я само 1 седмица, защото е прекалено гладуваща и няма да мога да издържа повече време/

Не исках да ви занимавам подробно с начина ми на отслабване, но тъй като явно оставям впечатление, че гладувам реших да опиша по-подробно как точно съм успяла да сваля килограмите.

Проблема при мен е, че ВМ НВХ диета ми действа отслабващо, а не искам да отслабвам повече. Чудех се за разделното хранене - дали се отслабва с него или може да се използва за поддържане на килограми. Интересно ми е другите как се справят със задържането на килограмите, тъй като преди не съм имала особени проблеми в това отношение, но сега явно трябва да се постарая повечко  Peace

п.п. Забравих да спомена, че през лятото, когато имах възможност /това беше 1 -ден, рядко 2 дни седмично/ ходех на аеробика. Сега нямам тази възможност затова гледам поне 1 - 2 пъти седмично да правя упражнения в домашни условия

# 3
  • Мнения: 6 346
Ами, НВ-ВМХ няма да ти действа отслабващо, ако не ограничаваш съзнателно храната и ако ядеш спокойно млечни, ядки, тахан, сметана Wink По принцип НВ-ВМХ води до отслабване до тогава, докато имаш нужда от сваляне. Не води до изчезване Wink

Радвам се, че си била разумна.

# 4
  • Мнения: 8 897
Аз също се храня нисковъглехидратно, но не го възприемам като хранителен режим, а като начин на хранене, който съм избрала за себе си.

Имам зареждащи дни, в които хапвам пица, спагети и т.н., но от храненето си съм изхвърлила всички видове газирани напитки, сокове, чипсове, бейкролсове, кроасани в опаковки с годност от по една година  Laughing, готови торти и прочее. Просто не ги купувам за вкъщи и никой не ги яде.

Така поддържам едни и същи килограми и се чувствам отлично.

# 5
  • Мнения: 182
При повечето диети това е проблема...сваля се, но трудно се задържа. Затова трябва да се отслабва не с диета, а с режим. На тялото му трябва време да свикне с тези килограми/30 кг не са никак малко/
Аз всъщност също ги свалих и ги поддържам. Добре е всяка сутрин да си на кантара, за да се следиш. Като започнат да личат качените кг-ми вече е късно Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 365
Единственият начин да се задържат резултатите е тялото непрекъснато да си
подобрява състава. Непрекъснато да се прави нещо, за да се запазва или увеличава
и уплътнява мускулната маса, а мастните депа да се оптимизират.

Тялото не е нещо статично, не е статуя, а е динамична система. Няма такова нещо
да кажеш "край" на диетата. Просто подхващаш нова фаза, с която си подобряваш
качеството и измеренията, по малко, всеки ден.

Другото нещо е- не гледай кантара, а гледай гънките мазнини.

Защото кантарът казва, че олекваш- но може да олекваш от загуба на мускул и кост,
а фигурата да си стои същата. Може дори да се окаже, че изобщо нямаш "два килограма за сваляне".

Два килограма е в рамките на статистическата грешка. Ако непрекъснато се развиваш,
мускулите се уплътняват и може да си по-тежка, но със същата фигура.

Тялото се развива само напред- не може да се върне към стара форма или състояние.
Няма начин.

Общи условия

Активация на акаунт