Нослето ни хърка

  • 6 662
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Аз пък се чудя на всички ви как спите спокойно и как до този момент не сте потърсили консултация с УНГ.
Как никой не писа, колко пъти е завел детето на УНГ апециалист, колко пъти сте взели секрет  от носа и сте направили посявка, колко посявки и т.н. и т.н.
а всички сте хванали за педиатрите и виждате в тях някакви месии.....
спирам да пиша, защото тази тема определено показва за пореден път ниската здравна култура на българина.

# 31
  • Мнения: 8 585
Има две основни причини за хъркащи нослета:
*бактериална инфекция-може да се предизвика и от манипулации-физ.разтвор и др. подобни. Често бебетата в началото имат леки секрети от нослето вследствие на промени във влажността, смяна на температурата и т.н. Ако това погрешно се интерпретира като хрема, безкрайните манипулации само инфектират допълнително носните кухини. Стафилокок в носа НЕ ВИНАГИ е патологична находка-зависи какъв е.
*алергичен ринит-вид (подтип) на алергия към протеините на млякото. Защо хъркат деца на кърма? ще попита някой-поради преминаване на млечни протеини в кърмата.
*тесни конгхи, лека девиация на септума или други анатомични особенности.
* "трета сливица"?-Да, разбира се за по-големи деца.

Последна редакция: сб, 11 мар 2006, 11:43 от Birdie

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз пък се чудя на всички ви как спите спокойно и как до този момент не сте потърсили консултация с УНГ.
Как никой не писа, колко пъти е завел детето на УНГ апециалист, колко пъти сте взели секрет  от носа и сте направили посявка, колко посявки и т.н. и т.н.
а всички сте хванали за педиатрите и виждате в тях някакви месии.....
спирам да пиша, защото тази тема определено показва за пореден път ниската здравна култура на българина.

Подкрепям  Peace, като допълвам: Без да ми хърка детето, бе с разплута 3-та сливица,...ама кюфте направо  ooooh!. А дали детето има такава, може само и единствено УНГ лекар да каже. Както и дали е за вадене или си е ОК.

Не си съсипвайте децата с тези ДжиПи-та, дето до вчера нищо не разбираха от тяхната си специалност (ако въобще са имали такава), а сега са пенкилери.  #Cussing out

Докато едно дете е малко е много важно да имате "под ръка":
1. Добър УНГ лекар;
2. Добър пулмолог;
3. Ако дечко е със спец. заболяване и съответно такъв "специфичен" лекар.

И аз спирам до тук. Който можал - разбрал!!!

Съгласявам се тоз път с Бърди и го питам, дали случайно няма да си дойде ДжиПи у нашенско в скоро време?  Wink

# 33
  • Мнения: 8 585
Десипе, в твоя случай можеш да си куипш овлажнител за въздух. Мисля, че ще ти реши проблема Wink
Абсолютно неприемливо нещо! Овлажнителите в детските стаи пулверизират домашният прах и го правят лесен за вдишване. Сухият прах не се вдишва-той се задържа в нослето (или горните ДП). Пулверизираният прониква дълбоко и алергизира-тоест излага детето на контакт с алергени от домашният прах.
Това по-подробно се обяснява в т.нар . "Asthma Expert Panel" и се приема от около 7-8 години за факт.

# 34
  • Мнения: 8 585
@Шани
"Съгласявам се тоз път с Бърди и го питам, дали случайно няма да си дойде ДжиПи у нашенско в скоро време?"
->>Шани, въпросът е от интелектуално естество...

Общи условия

Активация на акаунт