365 тайни от моя живот ...тема №2

  • 358 930
  • 3 002
  •   1
Отговори
# 2 445
  • София
  • Мнения: 3 805
Знам, че не се коментира, но понеже ми е актуално, затова ще си позволя съвет. Изкарай няколко опреснителни курса с инструктор и след това се качи сама на колата без мъжа ти. Разбира се, за начало избягвай и натоварени кръстовища в пикови часове. Постепенно ще свикнеш.

# 2 446
  • Мнения: 2 215
МП снощи отново успя да ме засегне по темата с шофирането. Имам книжка отдавна,изкарах си я с голямо желание,но така и не преодолях страха си да започна да шофирам.Много се измъчвам и дразня на себе си заради това,но още по-тъжно ми става,когато той не проявява разбиране.Всеки път ми казва,че за него е много важно жена му да може да шофира,а когато караницата е по-сериозна и че има голяма вероятност да се разделим заради това.Обидно ми е най-вече за това,че не ме разбира.Според него причината е,че нямам желание.  Sad
ще свикнеш ако караш сама
и аз бях така,но сега  ми се налага да шофирам сама,оправям се
нека мрънкането му те амбицира Peace

# 2 447
  • Мнения: 765
Аз през това време съм карала многократно,но не често.Всеки ми казва да опитам сама и че ще свикна,ако шофирам редовно,но просто ужасно много усилия полагам за да се кача в колата.Несигурна съм и правя грешки.Страх ме е и да съм сама.

Благодаря Ви за съветите!И също съжалявам,че коментирам. Hug

# 2 448
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 165
Аз пък смятам, че след като ти е толкова притеснено да караш, по-добре не го прави. Няма да имаш правилните и бързи реакции в различни ситуации. Паника може значително да попречи на шофьорските ти умение.

# 2 449
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Аз през това време съм карала многократно,но не често.Всеки ми казва да опитам сама и че ще свикна,ако шофирам редовно,но просто ужасно много усилия полагам за да се кача в колата.Несигурна съм и правя грешки.Страх ме е и да съм сама.

Благодаря Ви за съветите!И също съжалявам,че коментирам. Hug
Понякога се случва някакво събитие, което те принуждава да се качиш на колата , защото нямате  друг избор- нито ти, нито мъжът-мърморко-може да е животоспасяващо.Тогава няма да мислиш за страхове  и на никого няма да му мине през ум да мърмори. Но до тогава .....За мен колата е свобода-не се моля да ме возят някъде, не се съобразявам със свободното време на друг. Веднъж свалих мърморкото до мен посред нощ , в дъжд и се прибрах, а той издраска няколко километра пеш до дома. Мислех, че това е краят на брака ми. Сега като се качваме в колата питам :"Ще караш или ще мърмориш?" Шегуваме се със старата случка, и казва че колкото и да е пил, не би слязал от колата. Но има моменти, когато ми идва да му набутам една ръкавица в устата и да го изритам на пътя.

# 2 450
  • Мнения: 765
За съжаление в моят случай става точно това-паниката,която е неоснователна,изиграва лоша роля.Аз също вече смятам,че щом не съм сигурна в уменията си е по-добре да не шофирам.В интерес на истината той рядко ми прави забележка,когато карам.Според него се справям добре.

Съгласна съм,че да умееш да шофираш е свобода.Изобщо не изгарям от желание да пътувам с градски транспорт ежедневно,нито всеки път да се моля на някой да ме закара до някъде или да ме вземе.И това се опитвам да му обясня и на него.Ако нямах желания,тези неща нямаше да ме дразнят.Повярвайте,това е нещото,което много искам.Да се науча да шофирам имам предвид.А и да получавам разбиране.  Sad За което много ви благодаря!



# 2 451
  • Мнения: 4 500
Аз пък смятам, че след като ти е толкова притеснено да караш, по-добре не го прави. Няма да имаш правилните и бързи реакции в различни ситуации. Паника може значително да попречи на шофьорските ти умение.



+1 Peace Аз също имам книжка, но не шофирам - страх ме е, панирам се и съм преценила, че не е редно да съм на пътя. За себе си и заради околните  Hug
П.П. За това мръзна като куче по спирките  Mr. Green

# 2 452
  • Мнения: 1 416
Всеки път ми казва,че за него е много важно жена му да може да шофира,а когато караницата е по-сериозна и че има голяма вероятност да се разделим заради това.
ooooh! Tired Боже! Този човек изобщо не трябва така да те притиска, още повече след като си му обяснила многократно как стоят нещата. Не от всяко дърво става свирка - важи и в този случай. Не от всеки става шофьор.
Да можеш задължително да караш кола и да караш /ако имаш възможност/ е абсолютно необходимо и задължително за мъж. За жена не е задължително, още повече щом има такива притеснения.
Нека и други хора около вас му го обяснят това нещо, а не да проявява егоистично притискане.

# 2 453
  • Мнения: 765
Да, AQUА,точно притискане е.Яд ме е,че не може да ме разбере,да ми влезе в положението.Няма кой друг да му го каже,а и да има,няма да се вслуша.Понякога имам чувството,че нарочно ми го казва,защото знае,че много ме засяга.

# 2 454
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Знам нещо, което ще ти оправи страха бързо. Трябва ти работа, коато да е свързана с често шофиране и пътувания.  Peace Аз бях като теб. От 2007 имам книжка, до преди половин година само 2-3 бях карала, от немай къде. Откакто започнах нова работа, ми се налага да карам. Първия месец ми беше ужас. Не съм спяла по цели нощи от вълнение, защото знаех, че за другия ден задачите ми са свързани с пътуване...3-5-10 нощи.  #Crazy Всичко е на психическа основа. Надвих се и на втория месец сядах в колата и отпрашвах. Сега дори ми прави удоволствие.

# 2 455
  • Мнения: 4 199
За първи път чувам ултиматум - добра шофьорка = добра връзка.  ooooh!

# 2 456
  • Мнения: 39 571
Въпросът не е в шоферлъка, а в притискането до стената. Жената си казва, че я е страх. Аз никога не бих настоявала на такъв човек да седне зад волана. Това си е една движеща опасност и хубаво е че си го осъзнава.

# 2 457
  • Мнения: 765
Ай_ви, много се радвам като чуя, че някой е успял да преодолее притесненията си.Разбирам те чудесно за безсънните нощи, аз съм така винаги, когато ми предстои нещо такова.
Джулия, не вярвам, че ако тръгнем да се разделяме би изтъкнал това като причина наистина...Може би си мисли, че по този начин ще стимулира.

# 2 458
  • Варна
  • Мнения: 25 305
Всеки път ми казва,че за него е много важно жена му да може да шофира,а когато караницата е по-сериозна и че има голяма вероятност да се разделим заради това.
ooooh! Tired Боже! Този човек изобщо не трябва така да те притиска, още повече след като си му обяснила многократно как стоят нещата. Не от всяко дърво става свирка - важи и в този случай. Не от всеки става шофьор.
Абсолютно. Нямала си желание... ами и така да е! Ай с***р, ще се разделите, защото не искаш да шофираш??? Направо ме втрещи това Tired А иначе аз напълно те разбирам. Имам книжка от 20 години, но не карам, защото ме е страх и точка по въпроса. Ще ми се да не ме беше страх, но това е положението, не искам да поставям себе си и другите хора в опасност само заради едната идея и аз да съм шофьор.

# 2 459
  • Мнения: 8 634
И аз имам книжка от 18г, но не шофирам Embarassed!

Общи условия

Активация на акаунт