Как сменяте памперса на по-големите дечица?

  • 1 510
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Минава, към 1г. и 4-5 месеца става по-лесно, дори сама се бърше с мократа кърпичка  Laughing

И при нас така. Дори едната ми помага, докато сменям другата и така се кротват и двете. Научиха се, покрай това "помагане", като сменяме пампите да ми носят памперси, кремчета, кърпички, пантофки и т.н. и да ми ги подават, дори сами се бършат и се мажат с кремче - така вече е по-лесно. Преди им давах играчки или дистанционни, за да се залъгват. Включеният телевизор също помагаше: "Яяяя, вижте какво котенце, кученце, какичка и т.н." - според картината. Друг вариант са памперс-гащите - обуват се много по-бързо, а и по-лесно се събуват (проблем остава само бърсането).
Приучавай детето да ти помага в действията. Така става и по-самостоятелно. Примерно, при смяна на памперси или за къпане - нашите шушки знаят, че трябва да се съблекат и опитват сами (пантофки, чорапки и елечета успяват, а за блузки, панталонки и бодита им помагам - проблем е само, че сами си махат и пампата, а ако има нещо в нея и не реагирам бързо... Sick - после трябва да чистя  #Cussing out).
Търпение му е майката - около година и половина почват да се опитват да правят повечето неща сами, а мама само помага и контролира действията  Laughing.

# 16
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
При нас също имаше такъв период, пък и сега от време на време се опитва да бяга. Аз процедирам така - създадохме си ритуал - докато мама сипва водата, Рони вади от чекмеджето крема, сапуна, мокрите кърпички и пампата. После докато я мажа и давам капачката от крема с малко крем вътре и тя също се маже....абе направо ни е кеф когато вършим тези работи.Виж, при баба си и при баща си твърдо се опитва да бяга newsm78.

# 17
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Мноооого трудно!Случвало се е баща й да я държи за раменете,да не мърда,а аз да го сменям.А понякога и двамата заедно трудно успявами да се преборим с нея.

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами и при нас е трудно, но не невъзможно, гледам да го разсмивам и да му правя смешни физиономии и той ме гледа и ми се хили, гъделичкам го по коремчето, целувам го и той се залива от смях. Така мога да го задържа по гръб за да сменя памперса, иначе се върти, става, мятка се дърпа памперса и т.н.

# 19
  • Мнения: 3 932
В този период го сменяхме само в изправено положение, пред реклами или с мобилния...

# 20
  • Мнения: 2 255
Мисията невъзможна 3  #Crazy
Много трудна работа ни е от известно време смяната на памперс, то е реване, тръшкане, премятане, изправяне ...  Shocked вече и номерата с нещо в ръцете не минават  Rolling Eyes, направо ставам  #Silly докато го преобуя, даже понякога го шляпвам леко по голото дупе, че иначе не мирясва  Twisted Evil
Дано скоро да мине тоз период, че вече  afwitch

# 21
  • Мнения: X
Срам ме е,че още сме с пампа,но се надявам като се постопли вече да го отказвам-но дали и Сами ще е на същото мнение...А иначе смяната е абсолютен цирк-песни и танци на народите,бърсане с мокри кърпи/понякога една смяна меи струва половин пакет кърпи/,борба кой ще вземе стария памперс и т.н.А като се има впредвид,че и корема ми е вече доста напред,гледам и да се пазя от някой по-силен ритник...Ох,дано до появата на №2да приключим,че не си го представям как ще става тогава...

# 22
  • Мнения: 2 673
по едно време имаше доста проблеми , явно докато свикна. Хванах му цаката  Grinning като му бутна нещо интересно ,за него ,в ръцете. Доста песнички изпях , доста физиономии правих Crazy за да стои мирно.
Пробвай това онова все нещо ще ти помогне Peace

# 23
  • на село
  • Мнения: 3 926
С борба  Wink и залъгване...Моята сега е на етап събличане чисто гола и щъкане така, неиска дори бодито да и сложа, а  щом стигнем до памперса, започвам да се правя на маймуна, да целувам пъпчето и де що ми дойдат щуротии на главата. А някой път сменям памперс и в движение, докато е права.
Все се надявам, че малко остана, лятото ще махаме пампата вече  Wink

# 24
  • Мнения: 1 370
До този момент, не сме имали такъв проблем. Вече и сам ми подава мокрите кърпички да го избърша Simple Smile

# 25
  • Мнения: 445
И при нас е трудно. Харесва му да стои по голо дупе и гледа колкото е възможно по-дълго да ме разиграва. Давам играчка, пея песни, закачам го по коремче или давам целувка и така. Всеки път е различно.

Общи условия

Активация на акаунт