Според вас прави ли бяха?

  • 2 311
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 629
не са били прави и разбирам, колко кофти си се почувствала. Но според мен това може да ти се случи и в България и навсякъде другаде по света. Според мен такава е политиката на големите вериги магазини. Човещината не е фактор в решенията им

# 31
  • Мнения: 1 216

Може би само аз мисля, че са абсолютно прави в случая!
В България винаги ме е дразнела липсата на точност и заобикалянето на правилата под различни форми с оправдания от рода на човещина, ама какво толкова ще стане и т.н. Да не го говорим за двойния стандарт- за едните може, за други не. Родната действителност е такава, че може и да ти отворят да си купиш след работно време, но много често продавачката вече се облича 5 мин преди края на работното време- и какво сега, човещинка е, бърза жената за някъде си- влезте и в положението. Всички знаем подобни случки.
Още повече конкретният случай не е въпрос на живот и смърт, има много места от където да се купи мляко!
И както казват римляните: лош закон, но закон! Правилата са за това, за да се спазват, а последните срокове, за това, за да се уважават/ хе- хе - това последното е правило на счетоводителя/

# 32
  • Мнения: 3 880
Всеки си е бил прав zа него си, но тъй като в случая те са имали повече власт (т.е. магаzина си е техен) е станало на тяхната. Представям си колко беzмоЩна си се чувствала, но поне Ще ти е обеца на ухото да си имаШ винаги непрекосновени zапаси Wink Надявам се да е нямало големи проблеми с преспиването (едно отклонение от темата_ zаспиването с ШиШето е много вредно zа zъбките, така че ето въzможност да zапочнеШ да го отучваШ от вредният навик Wink)

Първата година, като дойдох да живея тук се беШе раzвихрил един скандал zа една фриzьорка, която подстригвала след работно време, а иzкараните пари давала zа благотворителни цели. Такава глоба й бяха тряснали, че тя стигна чак до медиите, но ниЩо не помогна, ниЩо че не си е слагала парите в джоба. Закона си е zакон и толкова....

В БГ най_вероятно Щяха да те пуснат, но не zаради прословутата човечност, която се споменава във всеки трети постинг, а zаради това, че първо няма такъв zакон, второ и да имаШе нямаШе да го спаzват строго и трето_ zа да ти вzемат парите Wink. В градчето, в което съм иzрастнала аz, даже и в 3 преz ноЩа да zвъннеШ на някое от семейните магаzинчетата веднага Ще иzлеzе някоя сънена лелка и Ще ти даде каквото ти трябва, но съм далеч от мисълта, че го правят от човечност, zаЩото ги поzнавам Laughing

ЗаЩо наистина zатварят толкова рано, ами то в 4 следобяд си е оЩе посред бял ден, хората не са свърШили работа дето се каzва, че да имат време да паzаруват. Тук поне са до 8 вечерта, а след 8 дори не ми минава преz ум да ходя да паzарувам Simple Smile

# 33
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Кофти случка #2gunfire
ЗаЩо zатварят толкова рано? Все пак 4 следобед си е оЩе преz деня newsm78 Няма ли магаzини, коити да работят и по до късно Thinking
Дано се приспите и беz мляко


В Англия в неделя всички магазини затварят в 16.00 часа. Иначе през седмицата повечето вериги са отворени по 24 часа. Бих посъветвала Биляна да си вземе няколко кутиики готов Аптамил,аз винаги държа на "склад" по 5 точно за такива случаи и периодично ги подменям.

# 34
  • Мнения: 1 581
Това за Сейнсбърис, че касите спират автоматично в 4 не може да е вярно, защото ако влезеш в 4 без 5, можеш да си пазаруваш спокойно, да си изчакаш опашката и да си платиш, независимо че наближава 4.30  Rolling Eyes

Да, хубаво е да има правила. И да се спазват. Обаче хората толкова много са свикнали тука с правилата, че направо спират да мислят. В идеалния случай, ако всичко е наред, колелото се върти и си мислиш, че системата е идеална.

Обаче!!! ако се появи и най-малкото проблемче (да кажем номер на къща 14А, или сменен тел. номер) - стой та гледай и правилата, и простотията...

Система с много правила спира да е гъвкава - единият ще остане без мляко, другият без телефон (този без телефона бях аз цели 2 месеца).

# 35
  • Мнения: 3 880


В Англия в неделя всички магазини затварят в 16.00 часа. Иначе през седмицата повечето вериги са отворени по 24 часа. Бих посъветвала Биляна да си вземе няколко кутиики готов Аптамил,аз винаги държа на "склад" по 5 точно за такива случаи и периодично ги подменям.

Ставало дума за неделя, аз не обърнах внимание кога е пуснат постинга, мислех че е от понеделник. Ами че вие сте направо облагодетелствани там, след като даже и в неделя ви работят магазините, пък било то и до 16 часа Wink, в Германия в неделя пукнат магазин отворен няма, ако не броим бензиностанциите. Биляна, ти наистина си чакала до последната възможна минута, мисля, че и на себе си е трябвало да се посърдиш малко Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 363
14А, или сменен тел. номер) - стой та гледай и правилата, и простотията...

Система с много правила спира да е гъвкава - единият ще остане без мляко, другият без телефон (този без телефона бях аз цели 2 месеца).

КАкто беше и случая с  Хонда, но малцина  повярваха Grinning

# 37
  • Мнения: 2 952
Не  ми се струва ,че тук  би станало това чудо....Много грубо към клиента !Винаги има начини да се направи изключение и то за дете...не мога да си го представя ...ограничени КвадратНи ГлавОци, студени хора!

# 38
  • Мнения: 934
Ако бях на мястото на Биляна, мисля си, че щеше да ме е яд на мен самата, задето съм оставила всичко за последния момент - щото все пак не може да се разчита, че хората ще си нарушават правилата заради мен, нали?

В защита на англиските супермаркети - може би прекаляват с разни тъпи правила, но пък иначе обслужването е доста професионално и на ниво - любезни са, можеш да връщаш разни работи, ако не ти харесат примерно... Ако случайно счупиш нещо нито ще ти се развикат, нито пък ще те накарат да го платиш, както биха направили в България. И най-вече, за което много ги уважавам, доста са толерантни към децата.
Всяко нещо си има предимства и недостатъци.
В българските магазини те гледат накриво и ти викат за щяло и нещяло, но пък може и да поизкривят правилата... ако са на кеф. Обаче пък сто на сто няма да имат Аптамил!

# 39
  • Мнения: 1 072
На мен са ми правили отстъпки, и в общината са ми комбинирали документи, които иначе се вадят поотделно, за да платя по-малко. Аз лично мисля, че е можело да направят тоя жест, аз поне бих го очаквала

# 40
  • Мнения: 400
На мен ми се е случвало доста пъти да отида пеша до магазин на който работното време е до 8 пм, а е затворил в 7:45 пм, а аз съм там в 7:50пм, примерно (има още хора вътре, но отвън НЕ пускат!).
Така е и в националната поща. Затварят в 5 пм, със 100 човека вътре, но няма да пуснат нито един повече след този час.

Аз смятам, че е правилно и че всеки трябва да си прави преценката кога да отиде, за да не му затворят под носа. Не мисля, че е до човещина. В бизнеса трябва да има ред, който да се спазва, иначе няма да е бизнес а хаус.

Напълно съгласна със шемет и LiveJazz .

Общи условия

Активация на акаунт