Застраховка Живот-да или не

  • 4 053
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Какво мислите за тези застраховки?
Чудим се в нашето семейство дали да се застраховаме и колкото различни хора познаваме,толкова различни мнения чухме.  Simple Smile

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Ще следя темата, защото въпросът ме интересува и мен.
Вече имаме застраховки живот, това което ми хареса - покрива 7 тежки болести, дори и да не доведат до смърт се изплаща сума, получаваш малко данъчни облекчения, получаваш и 25% от сумата обратно след изтичане на срока.
Негативите - като цяло има по-печеливши начини да инвестираш тези пари.
Та и аз все още се колебая дали е добра идея или не. Thinking

# 2
  • Мнения: 9
Здравейте аз съм финансов консултант на застраховки живот всички въпроси които ви идват може да ми зададете на keete@abv.bg
 Всеки клиент прави автокаско на колата си,застрахова жилището си ,застрахова ЖИВОТА СИ  ,защото някой друг мисли за това . Laughing Laughing LaughingВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ  bouquet
                                                             

# 3
  • Мнения: 62
Ни стотинка нема да дам на банките-робовладелци! Stop

# 4
  • Канада
  • Мнения: 264
НЕ НЕ и пак НЕ !!!!!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Добре де, напишете нещо обосновано, за такива като мен, които се чудят какви са плюсовете и минусите.
И какво общо имат банките?

# 6
  • Канада
  • Мнения: 264
Виж сега, застраховките са, за за да покрият щети в случай на някакво събитие. Ти трябва да си прецениш в какво състояние най-вече финансово ще бъдат  близките ти, ако се случи нещо с теб. Или как ще бъдеш ти, ако нещо се случи с мъжа ти.
Застраховките се базират на риск анализ. Анализирай собствената си ситуация и си прецени.
Аз си правя застраховки само, ако ми е крайно наложително, в случаите, когато няма да мога да си покрия щетите. Или ако е задължително по закон.

Не съветвам да се застраховаш за тежка болест, защото там има толкова условности, и зависиш от лекарски експертизи и прочие, че само ще си дадеш парите на банките.Wink

Застрахователните компания не са благотворително дружество, те не помагат на хората. Създадени са с цел печалба. Правят милиарди долари годишно.
Ако не ти е належащо, не ги спонсорирай
Simple Smile

Последна редакция: ср, 18 дек 2013, 23:52 от Deep Blue Sea

# 7
  • Мнения: 4 569
Против съм.
Има толкова много уловки в самия договор - от какво точно да се разболееш, къде и как точно да умреш. Наследниците ти няма да получат нищо, а ти цял живот ще си си давала парите на някой да ти ги събира без да даде на тези след теб.

Ако искаш застраховка живот - отделяй една сума в Буркан Банк и никой да не знае.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
За Буркан банк не съм съвсем съгласна, защото наистина могат да се съберат пари, ако се събира дълго време, НО какво става ако се случи нещо след година-две? Застраховката ще го покрие, но спестяванията няма да стигнат за нищо. Т.е разликата я виждам в това, че застрахователят ще даде цялата сума дори и след половин година или след 2 години, когато се случи. Спестяването на пари ще има същият ефект само, ако събитието (да не дава Господ) се случи след дълго време, т.е парите ще са се натрупали.

Относно уловките - прави сте, затова чета внимателно договорите. Все пак нали не казвате, че застрахователите не изплащат изобщо подобни суми? Т.е тук не е ли важно да подбереш застраховател с добър за теб договор, за да си максимално защитен?

# 9
  • София
  • Мнения: 38 530
Писала съм и пак ще пиша!
Мъжът ми имаше застраховка живот, за която давахме като луди по 200 лв два пъти в годината.
С надеждата че освен, че са застраховка, ги пестим с лихва.
Грънци!
Един ден хванах и прочетох договора.
На края на срока щяхме да получим ПО-МАЛКО отколкото сме внесли!
Полудях и я прекъснахме, въпреки че не ни дадоха цялата сума.
И това в реномирана ЗК.

За здраве - най-добре е допълнително здравно осигуряване.

# 10
  • София
  • Мнения: 383
Затова първо се чете, а после подписва.
Най-вероятно сте имали инвестиционна застраховка с рискова част, т.е. част от премията ти се инвестира и събралата се сума + лихви от инвестиции, бонуси и други приходи на ЗК се изплаща след изтичане срока на полицата, а част от нея покрива определени рискове - смърт, болест, инвалидност и др. и в случай на събитие ти се изплаща сумата, за която си се застраховала.
Всеки трябва за себе си и семейството си да си оцени нуждата от такава застраховка, както и възможността да я плаща. Това за мен е много индивидуално решение, зависещо до голяма степен и от финансовото състояние на семейството. Не бих се наела е да поемам дългосрочен ангажимент да плащам суми, които ще ми е трудно да заделям.

# 11
  • Мнения: 3 776

Относно уловките - прави сте, затова чета внимателно договорите. Все пак нали не казвате, че застрахователите не изплащат изобщо подобни суми? Т.е тук не е ли важно да подбереш застраховател с добър за теб договор, за да си максимално защитен?

Малко реалност:
- Загинал при катастрофа човек, със застраховка живот.
- Загиналият не е виновен за катастрофата, виновен е другият водач - доказано на място и в съда по късно.

 Tired Застрахователната компания, ОТКАЗВА да изплати застраховката (след данни на полицията и съда). Иска да и бъдат представени доказателства, че човека (в случая невръстните му деца) не са решили да получат преждевременно парите от застраховката.

Желязна логика, нали! Да те блъснат или да се разболееш нарочно, от тежка болест за да получиш парите.

Както пише по-горе, целта на всяко такова дружество е печалба и то по-висока с всяка година.

Но от друга страна, всеки има глава на раменете си и правото да разполага с парите си както желае.

# 12
  • Мнения: 336
Аз си направих застраховка със спестовен характер и месечни вноски! След определено време, дай боже сме живи и здрави, трябва да си взема определена сума Peace За мен това е вариант да спестя нещо, дано да съм взела правилното решение!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 816
Аз и съпругът ми имаме  по две застраховки живот. Основната причина  - съпругът ми е загубил родителите си при катастрофа. Той има и по малка сестра.  Застраховките ни са и със спестовен елемент, но при нас е по важна рисковата част. Вноските са ни  веднъж на година. Колите си застраховаме задължително, а живота?

# 14
  • Мнения: 8 810
Изцяло против. Пореден начин да оберат на хората парите. Горе-долу го виждам така: парите на всички се крадат, а на тези, дето се разболеят или умрат, не дай боже,  им се изплаща нещичко от окраденото от другите наивници, дето са имали късмета да са живи и здрави. В крайна сметка благодариш на Господ, че те е съхранил, и си доволен и на подаянието, което получаваш от своите собствени внасяни чинно с годините пари. Twisted Evil
П.П. За здраве по-добре събирай пари кеш, които да извадиш в нужния момент. Това е съвет от личен опит с тежко заболяване.

Общи условия

Активация на акаунт