Бебето се изплаши от играчка

  • 1 162
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 328
Снощи докато правех инхалация на малкия той стисна една гумена пищяща играчка.Досега не си беше играл с подобна играчка,като му оравя инхалациите му давам няколко играчки,с които да си отвлича вниманието.И като изкряка тая играчка,той много се уплаши,разплака се силно,спря да си поема въздух,аз му духнах в лицето,за да се сети да диша.Много  плака,едва го успокоих.Сега отказва всички играчки,почва да плаче.Наложи се да махна дори въртележката от леглото му.Как да му помогна да преодолее страха от играчки?Само щом види и почва да плаче жално.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 817
Според мен може да го оставиш "да забрави". Т.е. махни играчките за няколко дена и после постепенно ги въвеждай отново - и то най-вече такива без прекалено силни звуци, които биха могли да го уплашат.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 656
И аз съм на същото мнение - махни ги, за да не се плаши. А като ги извадиш пак, махни на гумените играчки свирката, обикновено се вади лесно.

# 3
  • Мнения: 534
Според мен може да го оставиш "да забрави". Т.е. махни играчките за няколко дена и после постепенно ги въвеждай отново - и то най-вече такива без прекалено силни звуци, които биха могли да го уплашат.
И аз така мисля,да не повтарям същото.Бебетата бързо забравят.След седмица опитай .

# 4
  • Мнения: 12 985
Моята дъщеря също се беше изплашила от една музикална играчка.Просто я прибрах,след месец и я показах пак,сега и е любима:)

# 5
  • София
  • Мнения: 484
Моята дъщеря като почна да седи стабилно, като я къпехме й сложих 3 патета, гумени. Незнам какво я изплаши  един рев , едвам я  изкъпахме. прибрах патета и месец по-късно пак й ги дадох. Сега много  им се радва , не се къпем без тях

# 6
  • Мнения: 2 328
Прибрах му всички играчки,пък дано забрави случката  Praynig
Благодаря на всички !

# 7
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Поприбери каквото можеш и постепенно ги 'представяй' отново.И ние с една музикална ябълка,която като й натиснеш едно бутонче и изскача червейче отгоре и почва да пее..Като й я дадохме,много я хареса,но веднъж беше изморена и не й се играеше вече,аз за да я разсея щракнах с ябълката.Така се стресна,жесток рев,все едно някой я е бил..Игнорирахме я известно време,но постепенно й стана любима.Просто иска мъничко време..Има деца,които си реват от муз.играчки.На мм племенницата така и не ги прие изобщо,докато беше малка,все я беше страх...

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Махни всичко и го остави да забрави. Бебетата бързо забравят.
После малко по малко ще свикне с играчки отново, не се тревожи  Wink

# 9
  • Мнения: X
Прибери играчките и след известно време предлагай една по една! Ние взехме хипопотам пеещ jingle bells. Харесваше го после плака от него! Сега го харесва!

Общи условия

Активация на акаунт