Проблеми с шофирането

  • 1 977
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте,момичета.
Отдавна има шофьорска книжка,но отскоро карам и то само с моя приятел.Годините НЕкаране са си оказали голямо влияние.Чувствам се много зле,като знам,че ще карам и ми се свива сърцето,правя тъпи грешки,на моменти добре карам,но всеки път поне по 1 или 2 пъти ми гасне колата на светофари-гледат ме като изстребител и защото по-бавно карам.При Вас как е било в началото.Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5
И на мен в началото ми беше страшно да карам сама и ми беше много трудно.Аз докато се престраша да карам сама,първо карах само извънградско  Peace После в по-крайните квартали на града и така постепенно и сега си карам спокойно навсякъде  Wink Успех!!!

# 2
  • Мнения: 108
Благодаря,надявам се по-бързо да свикна,лошото е,че като правя грешки,моя приятел,доста вика и ме стресира повече Sad

# 3
  • Мнения: 5
И моят е нервен и затова аз сама излизах рано сутрин като няма много движение по пътищата и обикалях по 1-2 часа крайните квартали,после почнах и към центъра на града  Wink По-добре ми беше да съм сама,така и да правя грешки няма кой да ми се кара  Laughing Не знам от къде си и какво е движението при вас,но предполагам,че за 1-2 седмици ще свикнеш  Wink

# 4
  • Мнения: 9 676
Благодаря,надявам се по-бързо да свикна,лошото е,че като правя грешки,моя приятел,доста вика и ме стресира повече Sad

Единствения начин да се научиш да шофираш е да го правиш сама!  Peace Навигаторите повече объркват!
Просто бъди спокойна и не се нервирай на другите! Идиоти има навсякъде!
Ако ти угасне колата - спокойно я палиш и тръгваш!
Ако се затрудняваш да паркираш - да не ти пука, че някой мъж отстрани се смее! Те по принцип смятат, че щом е жена значи не става за шофьор. ( А ти със сигурност си по-добра шофьорка от множество други).
Ако се чувстваш по-уверена и усещаш колата по-добре карайки с 80, а не със 100 - просто така шофирай!
Спокойствие е ключовият фактор!

===

п.с. Онзи ден шофирам извънградско. Тъмно е. Зад мен някакъв на дълги. Присветвам 3 пъти с аварийните да се сети да мине на къси. Той не, та не! Оставям го да ме изпревари. Изпреварва ме и набива спирачки. За сантиметри да се забия в него.
Бус пълен с мъже работници и ми махат и ми показват среден пръст!?!?  #Crazy

Ей, ако имах пистолет...щях да забравя съветът си за спокойствие!  #2gunfire

# 5
  • Мнения: 108
От София съм,надявах се сега през почивните дни да няма толкова коли,ама уви има.Като карам по квартала или в някой друг съм доста бавна-с 30-40 км,ама така съм по-спокойна,като съм на Цариградско или Ботевградско и карам с 50-60 км дори ми е странно,а около мен всички хвърчат и имам чувството,че ще ме отнесат,кофти ми е и като се престроявам,въобще ужас,не съм очаквала да е така,преди години като изкарах книжка бях доста по-смела,но нямах кола и затова не карах 4-5 години,сега имам собствена кола,а изпитвам страх,надявам се скоро да свикна,все пак откакто имам кола съм карала по 1 час и то само 7 пъти до момента.

# 6
  • Мнения: 0
Проблемите според мен са 2 - не си се научила да псуваш  Laughing , когато те засичат и се правят на интересни, и това с нервния пасажер - е няма по-уморително нещо от това някой да намила постоянно нещо си и да дава акъли. Аз проблема с моя го реших отдавна - първо сутрин докато карам не искам да ми говори  Grinning, и без друго не приемам, а да ми дава акъл как да карам - тогава да хване волана той. Но стряскаше е човека до теб да те навиква, защото следващият път притеснението е голямо, оттам и гасненето. Хич да не ти пука  Peace Както казах псувай дори на глас. Лошо няма  Wink Успях от мен и безаварийно!

# 7
  • Мнения: 108
Благодаря Ви Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 6 353
Присъединявам се към мнението, че да караш САМА е най-доброто, което можеш да направиш. Peace
Не съм капацитет, аз самата карам от около месец и половина, имам книжка от юли.
При себе си забелязвам, че правя повече грешки, по неориентирана съм и разсеяна, когато някой седи до мен и ми дава акъл.
Сама карам значително по-добре.
Проблема с гасненето на колата, го преодолях след 3-4 дни в задръствания.

# 9
  • Мнения: 108
И това престрояване............................ужас,понякога въобще не ме пускат и аз от страх да не ме бутнат,един път спрях на една спирка да изчакам колите да отминат,за да тръгна.

# 10
  • Софето
  • Мнения: 622
За да се научи една жена да кара добре, курса не е достатъчен. Затова трябва голяма помощ/каране с баща, приятел, съпруг. Сама никога няма да се научиш и винаги ще правиш едни и същи страшни грешки. След като се овладее техниката трябва да се включи и мислене, толкова много не само жени а и маже карат без грам мисъл да вкарват и резултата е: пречат и застрашават живота на другите.

 
И това престрояване............................ужас,понякога въобще не ме пускат и аз от страх да не ме бутнат,един път спрях на една спирка да изчакам колите да отминат,за да тръгна.

За престрояването си има техники и начини, как бързо, лесно и безопасно да се направи, но за се научиш сама ще ти трябва много време и мислене, а когато някой ти го покаже и те научи е супер лесно. Трябва така да застанеш (много внимателно и бавно), че да нямат  избор да не те пуснат, докато стоиш настрани и чакаш някой да те забележи, няма да стане.

# 11
  • Мнения: 178
Аз мисля, че е добре в началото да караш с някой, просто говори с него да не ти вика или намери някой по-спокоен. Аз първите няколко седмици карах с придружители и общо взето само късно вечер, като няма коли - иначе не ми се мисли какво щеше да е, правех и аз тъпи грешки и неприятни ситуации, трудно ми беше даже завой да взема, за паркиране въобще и дума не можеше да става. Но се свиква, за 2-3 месеца, не се отчайвай. Само в началото е страх и разтреперване, с малко практика ще ти е комфортно и няма да се притесняваш.

# 12
  • Мнения: 7 779
глухоням навигатор ще ти върши работа  Joy
важното е да не правиш резки движения, да не спираш рязко и да държиш правия път

# 13
  • Мнения: 4 371
Ами поговори с него да не ти вика, все пак приятел ти е. Ако не успееш да го убедиш, си имай едно на ум за него.
А какво да кажем ние мъжете, като жената непрекъснато командва, пък дори няма книжка?

# 14
  • Мнения: 0
Много си прав! За съжаление има доста такива всезнаещи жени. Аз също съм жена и шофирам всекидневно, но никога не съм си позволила да давам акъли. Но познавам една такава, и нямаш идея каква е радост от моя страна, че не ми се е налагало да я карам аз, че ще слезе на първите 20м. Twisted Evil При колегите (мъже) като се вози им казва даже кога да завиват. Момчетата имат стаж по 12-15 години зад волана, сигурно един десен завой няма да им се опре Joy
Но всеки луд с номера си.

Общи условия

Активация на акаунт