Прием за детски ясли гp. Варна - 2014 г.

  • 45 833
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 101
Браво на вас  Wink Дано да ви хареса и да се адаптирате бързо към новата обстановка

  bouquet

# 736
  • Мнения: 17
Хубаво е ,че все пак има информация и някаква яснота за класиранията. Така вече може всеки горе-долу да си направи сметката.
 Аз искам да попитам някой дали има актуални отзиви за Звънче ?
Така като гледам може за там да се класираме евентуално. Чудя се да размествам ли желанията.. Thinking
Помня ,че някъде бях чела не особено добри неща ,но в последствие имало смяна на персонала или нещо такова.

# 737
  • Мнения: 680
Искам да попитам, ако има класиране през август и ни приемат и евентуално не можем да докажем точката предимство, че мъжа ми работи, какво се случва? Защото е в чужбина и те евентуално ще му напишат бележка, че работи еди къде си, но трудовата книжка е тука и не са вписани данните. На коя страница на трудовата книжка се прави копие?Благодаря   bouquet

# 738
  • Мнения: 4 651
Няма да ви признаят точката и ще ви декласирират. Четейки наредбата излиза така. Искат копие на първа и последна страница: тази със записи от текущияработодател и оригинал за сверка на място.
Най- добре мини през някоя ясла и се консултирай с директора.
Според мен това е абсолютно некоректно. В трудовите книжки има възнаграждения. Дори забелени с коректор се виждат.

# 739
  • Мнения: 680
Няма да ви признаят точката и ще ви декласирират. Четейки наредбата излиза така. Искат копие на първа и последна страница: тази със записи от текущияработодател и оригинал за сверка на място.
Най- добре мини през някоя ясла и се консултирай с директора.
Според мен това е абсолютно некоректно. В трудовите книжки има възнаграждения. Дори забелени с коректор се виждат.

а аз не мога ли отсега да направя промяна в заявлението и да напиша че таткото не работи примерно? Т.е. да оставя празно квадратчето, щото той дефакто и безработен не е

# 740
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Щом не е безработен, отиди при счетоводителката да му нанесе данните и печат. Мисля, че няма да има проблем.
Аз също мисля да закрия сумата с нещо и така да направя копие. Не желая да се вижда, какво получавам.

# 741
  • Varna
  • Мнения: 439
Ако не можеш да занесеш необходимите документи - служебна бележка с мокър печат, изх.Н и Булстат - по-добре махни предимството, защото ако те дисквалифицират поради невярна информация ще получиш доста по-заден номер, а ако таткото успее да направи копие на един по-късен етап си запазваш номера за участие. Ако таткото работи, а ти си отбелязала че не работи няма да те дисквалифицират. Но за обратното ще го направят.
А някой знае ли деца навършващи в началото на септември 3 години дали участват в класирането, след като приема ще е до края на септември реално. Има доста такива, които ако отпаднат се отварят още места... или ще е само за тези които на 23.07. имат 2 г.и 11м. В смисъл че реално тези деца като ги приемат трябва и да ги изпишат, но пък от друга страна по закон участват в класирането?!?

# 742
  • Мнения: 361
Според Наредбата :" Класирани деца, които в месеца на записване навършват 3 години (36 месеца), отпадат от приема."

# 743
  • Varna
  • Мнения: 439
Аз правилника го четох, но и според същият правилник ако ни приемат децата до 23.07. те трябва да тръгнат в рамките на 30 дни, а реално те ще тръгнат до 30.09., което означава че правилника в случая не важи и за това ми беше интересно казуса с децата родени септември какъв е, а за тези от август е ясно че няма да участват. Реално кое се брои за месеца на записване - месеца на класиране, на потвърждаване или крайната датата на записване. Не искам да издребнявам но наистина въпроса опира до 2-3 бройки заради които може да сме или не приети и явно изпреварвам времето и нямам търпение до класирането.

# 744
  • Варна
  • Мнения: 249
Здравейте,

Имам питане, ще сменям датата за участие в класиранията за догодина, един чакащ по-малко Wink (разни неуредици на работа и трябва да си изкарам по документи майчинството до 2г). То и без да го сменям като гледам кой по ред номер сме над 800 в чакащите едва ли ще ни огрее тази есен. Не ми се вярва да успеем да влезем на пролет, ако и догодина само лятото има повече бройки и сигурно ще чакам чак следващия септември да влезе.
Той обаче ще навърши 3 години март месец и така реално ще ходи само от септември/октомври до март 5-6 месеца на ясла.
Не съм наясно какво правя след като е навършил вече 3 години, а в детската, ако въобще влезе, ще почне също чак септември.  
Докога всъщност може да посещава ясла в този случай?

Последна редакция: вт, 15 юли 2014, 12:35 от yara

# 745
  • Мнения: 4 651
Няма да имаш проблеми. Навършващите през годината 3 ги държат до септември в яслата, независимо кога са навършили. Ако март 2016 навърши 3, ще бъде в ясла до септември 2016.

# 746
  • Мнения: 4
Здравейте! По лоши стечения на обстоятелствата - таткото остана без работа (и не бе на борса) почти 2мес изпуснахме неговата ценна 1т. Този месец почна работа( не мечтаната такава Grinning) и предполагам няма да има проблем да му издадат бележките за яслата или греша? Ще му се търсят ли осигуровки, реално не внесени са само за юни? От страх да не си загубим номера не смея да го отбележа с предимство все още.  newsm78

# 747
  • Мнения: 4 651
Отбелязвай си предимството. Щом има трудов договор, ще му издадат бележка.

# 748

Общи условия

Активация на акаунт