Пъзели 26

  • 47 771
  • 749
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 7 673
Тук не изписва да е изчерпан
http://www.bonedex.com/product/3841/cagnes-sur-mer-pazel.html

# 406
  • Мнения: 32
Здравейте,
Може ли някой да ми каже как да закрепя пъзела си на стената. По възможност без пробиване на дупки. Той се състои от 2000 части и е лепен върху една твърда плоскост (мисля, че шперплат беше) с дебелина около 3-4мм и като цяло тежи. Ако ли пък вече някъде в дискутирано в някоя от темите, моля да ми посочите в кой номер, за да си го потърся. Благодаря предварително.

Последна редакция: чт, 28 авг 2014, 16:06 от fluffy

# 407
  • София
  • Мнения: 9 850
Освен да го залепиш или да го подпреш отдолу на някакво рафтче, друг вариант не виждам. Под рафтче визирам нещо такова.
Ето три пъзела от мен... На втория липсва парченце, благодарение на кученцето ми... Tired
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

# 408
  • Мнения: 32
Според мен няма да стане с лепене, защото тежи заради самия шперплат, или поне аз не зная за такова здраво лепило...а и да има дали после ще може благополучно да се отлепи, когато реша да си го преместя (живея на квартира)? Благодаря за идеите Simple Smile

# 409
  • София
  • Мнения: 3 390
Здравейте, момичета! Simple Smile
До момента не съм ви чела, защото чак сега имам нужда да се похваля и да потърся инфо за запазването на пъзела, който подредих. newsm78
Искам да го сложа в рамка на стената, така че отивам да чета идеите от първата страница за залепване...
http://s1383.photobucket.com/user/d_ochkova/media/DSCF4377_zpsb2e6604c.jpg.html

# 410
  • Мнения: 83
Здравейте,момичета!Имам този пъзел http://www.bonedex.com/product/4018/angel-of-death-v-frances-pazel.html
Подредих го преди няколко години,но около-100 тина части ми останаха и нямат подреждане,колко пъти опитвах.Нямам нерви вече,ако има някакъв трик или схема от някъде да видя и да го подредя,ще съм ви мноооого благодарна   bouquet

# 411
  • София
  • Мнения: 9 850
Фифи, този и аз го имам, но още не съм почнала да го редя.
Опита ли всяко парченце в една дупка и така - докато не пасне някое?
Сега се мъча с един пъзел, на който рамката още не мога да сглобя - кученцето пак ми изяде няколко парченца ( #Cussing out ), отделно от това, че отдолу е подредена рамката, но горната част... има 'излишни' парченца, които никъде не пасват ooooh!

# 412
  • Мнения: 83
Коте,опитвам,но е много зор.Снощи за час събрах две частички.Друг път миниатюри на пъзели няма да си взимам Simple Smile

# 413
  • UK
  • Мнения: 3 959
Момичета, аз да се обадя само да кажа, че не съм ви забравила. В момента аз съм в една къща, а пъзелите са в друга, и трябва или да знам с точност кога ще съм там (при приятеля ми) за да се обадим на Спиди, което обаче е трудно с неговите смени, или да намеря начин да ги пренеса тук, което значи да мъкна осем килограмовия кашон до тук. Обаче не съм ви забравила и пъзелите си седят и ме чакат да се натуткам. Много се извинявам за забавянето, дано не сте се отказали.

# 414
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Мърморанче, едва ли някой ще се откаже. Ако има отказали се, ще има и желаещи за пъзелите и ще бъдат взети всички, убедена съм в това.

 А ти не се притеснявай, и на теб не ти е леко. Когато можеш, тогава.  Hug Благодаря ти, че мислиш за нас отново!

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Здравейте, не знам дали помните за австриеца с пъзелите втора употреба. Аз направих комбинация  за доставката с един ентусиаст от София, който подрежда саааамо огромни пъзели и днес си ги получих. Ето:
Скрит текст:


# 416
  • София
  • Мнения: 1 727
ginbay, чудесни са! Какъв е този австриец? И аз много си падам по големи пъзели, макар че на настоящата ми маса повече от 2000 части се се събират.

Мърморанче, аз не се записах в онзи списък, но ако хартисне някой пъзел, ще го взема.  Peace

Миниатюра никога не съм редила, струва ми се много трудно...

# 417
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Узи, австриеца вече трета поредна година организира Световни дни на Пъзелореденето - ето ти информация за следващата инициатива (те нямат състезателен характер, но е много приятно да мислиш, че едновременно с теб подреждат още 200 човека по целия свят)
https://www.facebook.com/groups/World.Puzzle.Days.2015/?fref=ts

Това е групата за миналата вече - https://www.facebook.com/groups/World.Puzzle.Days.2014/

Та, австриеца пусна на познатите си във фейсбук пъзели, които е купил по 2-3-4 евро бройката на разпродажба. Иначе той в момента подрежда 'Wildlife' - The World's biggest Puzzle with 33,600 pieces, както и другото момче от София.
Скрит текст:

# 418
  • Мнения: 520
Здравейте,
Може ли някой да ми каже как да закрепя пъзела си на стената. По възможност без пробиване на дупки. Той се състои от 2000 части и е лепен върху една твърда плоскост (мисля, че шперплат беше) с дебелина около 3-4мм и като цяло тежи. Ако ли пък вече някъде в дискутирано в някоя от темите, моля да ми посочите в кой номер, за да си го потърся. Благодаря предварително.

Малко късен отговор и то защото темата е вдигната.

За закрепване - ако стената е равна и ако самата подложка е равна, не виждам проблем да се намаже със силикон и да се закрепи за стената. Естествено трябва да се изчака определено време да изсъхне самия силикон, така че трябва рамката основата да е подпряна по някакъв начин за да не се свлече по стената.
 Закрепвал съм огледала по този начин, и аз бях скептик, но се оказва добра идея

# 419
  • София
  • Мнения: 9 850
Нещо покрай пъзелите? Ако трябва някой нов да организира куриер, мога да проуча въпроса?
И да се похваля с нещо ново
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт