Пералня- коя екстра си заслужава парите?

  • 28 136
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 476
Какво ще кажете за това:

http://www.tehnomix.bg/siemens-wm-12-q-461-by

Доста са написали за консумация на енергия и вода и оскъдно за програмите и функциите. Примамва ме това, че има супер кратка програма за 15 мин, както ми препоръчахте и че разбира се е Siemens.

# 31
  • Мнения: 17 987
Какво ще кажете за това:

http://www.tehnomix.bg/siemens-wm-12-q-461-by

Доста са написали за консумация на енергия и вода и оскъдно за програмите и функциите. Примамва ме това, че има супер кратка програма за 15 мин, както ми препоръчахте и че разбира се е Siemens.

Хм...много дълги програми бе- 200, 180 минути  newsm78
Програма фино дамско бельо- колко бельо трябва да събера за една пералня  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 476
Честно казано единствено нещо, което ме притесни е именно това.... какви са тия 3 часа програма  за памук....

Да предполагам ли че има модели, при които програмите не са толкова дълги?

# 33
  • Мнения: 17 987


Да предполагам ли че има модели, при които програмите не са толкова дълги?


Със сигурност, но в тази тема добре ни заострихте вниманието към това, никога не бих предположила иначе  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 3 916
Има, разбира се. Нали затова се ядосвам вече няколко месеца. Сименсът е купен преди 7 или повече години и неговите програми за памук са около час. Има кратка програма - около 40 минути. А гадното Беко дето ми къса нервите е по-ново.

Та внимавайте, като купувате.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 283
BranimiraIv Уърпъла ми захаби абсолютно всички дрехи. Без значение с какъв прах перях , просто не изпираше. Не пускаше достатъчно вода, дори и на режима за допълнително пускане на вода. Почти не въртеше когато й скимнеше. Центрофугата и шума пък бяха под всякаква критика.  Пералнята ми беше чисто нова и не беше никак евтина - не може да се каже, че проблемите са били тъй като е вече стара и използвана. Не знам , за мен Бош е най-добре. Жалко, че вече няма Siltal - майка ми е с такава пералня вече 17 години. Нейното пране не мога да сравня с никое друго, нищо , че е старичка и обикновена и няма електроника.

# 36
  • Мнения: 705
Жалко, че вече няма Siltal - майка ми е с такава пералня вече 17 години. Нейното пране не мога да сравня с никое друго, нищо , че е старичка и обикновена и няма електроника.

моята беше Силтал, переше но беще шумна и програматора "откачи", източваше водата не всеки път, ползвах я 13 г

# 37
  • София
  • Мнения: 38 590
На мен Беко ми е перфектно, но точно тези програми, които рекламираха - бебешка и еко са ужасно дълги и не ги ползвам.

# 38
  • Мнения: 0
Здравейте,

Предстои ми да закупя пералня и имам няколко въпроса, които могат да се сторят и леко малоумни, но старата ми пералня, която издъхна преди известно време, бе "социалистическа" и не съм много наясно с характеристиките и функциите на новите модели. Като цяло нямам "познанията" да боравя с такава машинка  Laughing

Та питанията ми са следните:

1. За какво служи електронният програматор?
2. За какво служи дисплеят?
3. Кое е по - удачно за капацитета - 6 или 7 кг.? Ако избера, например, пералня с капацитет от 7 кг. задължително ли е да спазвам указаните килограми или мога да поставям и 4-5-6 кг., ако имам по - малко за пране?
4. Какво е значението на годишната консумация на вода - колкото е по - малко, толкова е по-икономична пералнята ли?
5. Пералнята може ли да се постави в помещение по избор, без да изисква специфично вграждане, а само свързване на маркуч към уреда и чешма, за да се напълни с вода?

Като цяло съм се насочила към пералните Беко. Някои от вас пускаха линкове към този модел http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … a-BEKO-WMB-71222M - той предизвиква и моя интерес и вероятността да го избера е голяма.

Ще се радвам като цяло на всякакъв вид информация относно значимите неща при техническите характеристики и функциите.

Благодаря предварително!

# 39
  • Мнения: 7 848
Зачетох се в темата, защото и аз съм с един Силтал, който ми служи вярно и пере без забележки вече 18 години. Но няма вечни неща, все още работи, но амортисьорите му май ще откажат, по скоро са отказали...И малка и компактна, сега като си купя нова трябва и вградената си кухняя да разбутам.От новите перални нищо не ми хваща окото и всички са по- големи.. Мои близки, които скоро си купиха перални споделиха, че точно като им изтече гаранцията и сдават багажа... Сестра ми е с Електролукс, няма излишни електоники, но като центуфигира все едно излита, издава шум като на летището...

Ето това като визия ми се вписва, но някой да знае какви са тези перални или на кои са лиценз, произвеждат се в Румъния. Някой да има такава или да зне нещо по въпроса?

http://www.emag.bg/peralni/heinner/c

Последна редакция: ср, 08 яну 2014, 12:01 от Билян@

# 40
  • Мнения: X
А скъпи ли са резервните части, ако все пак се наложи  newsm78
Да не излезе ремонта колкото нова Немиеле  Crazy
Ми скъпи са, да. Всичко им е скъпо на Миле.

Не съм съгласна.

Маншони, лагери, амортисьори са на същите цени като на др. перални.
http://nikelectric.com/index.php?cPath=21_24&sort=2a&page=17
Помпи, двигатели..., също.
http://nikelectric.com/index.php?cPath=21_22&sort=2a&page=14
Миеле не произвеждат помпи и двигатели.
Под ремонт какво разбирате? Кои части?
Хубавото е, че на Миеле  казаните им са иноксови.
За подмяна на лагери не е необходимо да се подменя цял казан, както са повечето от новите парални.

Силтал, който ми служи вярно и пере без забележки вече 18 години.
 но амортисьорите му май ще откажат, по скоро са отказали...
За Силтал амортисьорът е около 14лв.
На МПС-та сменяме на определени км амортисьорите, а не цялото возило.
ПП Погледнете дали е нивелирана добре пералнята.

Последна редакция: чт, 09 яну 2014, 16:49 от Анонимен

# 41
  • Мнения: 7 848

За Силтал амортисьорът е около 14лв.
На МПС-та сменяме на определени км амортисьорите, а не цялото возило.
ПП Погледнете дали е нивелирана добре пералнята.

Благодаря за отговора,  PAV1.   bouquetРезервни части за тия перални няма, последно сменях ремък, добре че стана от друг модел. За Силтал в София части само втора ръка, но сега си мисля, че и амортисьори може би да могат да се пригодят от др. марка, модел.

# 42
  • Мнения: X
последно сменях ремък, добре че стана от друг модел. За Силтал в София части само втора ръка, но сега си мисля, че и амортисьори може би да могат да се пригодят от др. марка, модел.
Един ремък /каталожен номер/  се поставя на много перални, не само на Силтал.
ето амортисьори за Силтал:
http://nikelectric.com/product_info.php?cPath=21_69&products_id=5199
/за по-голяма точност ми напишете модела на пералнята/

# 43
  • Мнения: 7 848
Благодаря. Много ми е полезна темата - вече съм наясно какво да търся.

# 44
  • Мнения: 476
Аз да побутна малко темата, пък и да кажа, че съм вече 2-3 идеи по-нясно какво искам и долу горе какво се предлага  на пазара в момента.

Има ли някой идея коя марка пералня има функция "мениджмънт на времето" или нещо подобно?
Днес бях в Технополис и след като обясних, че искам пералня, на която аз ръчно да мога да и скъся времето за пране с толкова минути, с колкото искам, ми казаха, че само "Електролукс" имали таква екстра. Другите всички марки предлагали просто "кратка програма за 15 мин или 20 мин". Кратка програма не е същото като да имаш възможност една програма, която е 2ч30 мин (памук на 90 градуса) ръчно да си я съкратиш на 1ч 30 мин примерно.

Аз се съмнявам само и единствено Електролукс да го имат това. Миналата седмица гледах един Бош - там обаче можеш да натиснеш едно копче "speed perfect" и то автоматично ти скъсява времето на пране, но го скъсява по негово си усмотрение (долу горе с 40%-50%).

Та коя друга марка пералня предлага нещо подобно?

Общи условия

Активация на акаунт