Менструация

  • 1 208
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,от вчера вечерта съм в цикъл - вчера течението беше леко,но днес се усили доста,
аз отдавна имам цикъл,вече няколко години,редовен е и нямам проблеми,поддържам и хигиена.

Въпроса ми е колко-горе долу превръзки трябва да съм сменила,за да се каже,че течението е силно
и дали превръзката трябва да е много изцапана,малко съм притеснена - благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 11 754
Много относително е и много фактори биха могли да повлияят на цикъла на една жена.
За втори ден е нормално да е по-обилен цикъла, но щом пишеш тук вероятно е необичайно при теб.
Съсиреци има ли? Какво е кръвотечението: тъмно-ръждиво, светла кръв? Силни болки в яйчниците?
Да си пила случайно аспирин?

# 2
  • Мнения: 4 696
Сега Мереленда ме подсети, че при мен, когато съм била болна и съм пила разните там аналгетици, антипиретици и т.н., след това цикълът ми е по -обилен!

# 3
  • Мнения: 6
Много относително е и много фактори биха могли да повлияят на цикъла на една жена.
За втори ден е нормално да е по-обилен цикъла, но щом пишеш тук вероятно е необичайно при теб.
Съсиреци има ли? Какво е кръвотечението: тъмно-ръждиво, светла кръв? Силни болки в яйчниците?
Да си пила случайно аспирин?

Първоначално беше кафеникава,а след това по-светла,по-късно пак потъмня.
Не пия аспирин и няма съсиреци,чувала съм,че се появяват при много силно
течение или край на цикъла.

# 4
  • Мнения: 6
Сега Мереленда ме подсети, че при мен, когато съм била болна и съм пила разните там аналгетици, антипиретици и т.н., след това цикълът ми е по -обилен!

Аз не пия никакви лекарства..

# 5
  • Мнения: 2
Можеш да пиеш нурофен или ибупром ако имаш силни болки много помагат, но за течението на мен също ми е доста силно първите два дни. При всеки е различно, но все пак ако е много много силно и нещо те притеснява допитай се до гинеколог не отлагай.

# 6
  • Мнения: 6
Можеш да пиеш нурофен или ибупром ако имаш силни болки много помагат, но за течението на мен също ми е доста силно първите два дни. При всеки е различно, но все пак ако е много много силно и нещо те притеснява допитай се до гинеколог не отлагай.

Нямам болки,само от време на време и то много леки,смених три превръзки,бяха изцяло напоени с кръв.

# 7
  • Мнения: 11 754
Причините може да са много и доктор би изяснил за какво се касае.
Може и киста да се е пукнала. Не казвам, че е това - просто предположение.

# 8
  • Мнения: 6
Днес ми намаля,благодаря на всички за помощта.
Попринцип да ви питам,витамин Ц кара ли течението да намалее? Бях чувала нещо подобно.

Последна редакция: чт, 09 яну 2014, 11:07 от Dam.Yeo.Wool

# 9
  • Мнения: 2
Аз също съм чувала за това, но е противопоказно да се употребяват каквито и да е средства за спирането на течението, тъй като това е ежемесечен процес, който е в природата на всяка жена и може би дори да ти навреди. По този начин всеки месец организмът се пречиства, така че не ти препоръчвам да пробваш такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт