Проблем с корема/яйчниците

  • 4 115
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мили дами! Имам проблем и искам да го споделя с вас... От известно време започнах да имам бяло течение и болки в корема ниско долу предимно в дясната част,а понякога и в лявата. Може да се каже,че понякога усещам ,че и кръстът ме боли,но мисля,че това е от болката в корема,определям я като пренасяща се,също така имам тежест в стомаха (в горната част),която не е перманентна но.... Мисля,че болките са от яйчниците,но бях чела и за тазови болки,които били често срещано явление при нас жените. Имам редовен цикъл. Имате ли идея какво може да ми има? В момента няма как да стигна до гинеколожката и за това се допитвам до вас Simple Smile

# 1
  • Мнения: 25 620
Само лекар може да каже със сигурност какво ти има.
Иначе може да е всичко... И сто човека да се изредят да ти пишат неща като: "Спокойно, нищо ти няма. И аз бях тъй, ама ми мина." или "И аз имах такива оплаквания, оказа се възпаление на яйчниците", но на теб конкретно какво ще ти помогне това?

# 2
  • София
  • Мнения: 577
Да ти кажа и аз съм с абсолютно същият проблем. Бях на хирург, той каза, че не при тях проблема. Днес съм на гинеколог. Ти свързваш ли тази болка с цикъла и овулацията? И от колко време е?

# 3
  • Мнения: 165
При мен се оказа гинекологичен проблем,със същите симптоми като твоите.

# 4
  • Мнения: 2
Какъв гинекологичен проблем се оказа при вас? Прави ми впечатление,че след цикъл започвам да имам тежест в горната част на корема,а преди цикъл самото бяло течение се засилва .

# 5
  • Мнения: 36
Записвам се в темата, тъй като от време на време имам същите оплаквания..

# 6
  • Мнения: 41
Преди няколко години имах подобни оплаквания и се оказа  фоликулярна киста на яйчника. Пих лекарства и се оправих, но тези кисти не са безобидни и най-добре отиди на гинеколог.
Бързо оздравяване  Hug

# 7
  • Мнения: 2
Здравейте,да ви кажа,че ходих на преглед,след изследванията се оказа,че цялата тази работа идва от понижената имунна система Simple Smile Благодаря и успех  Hug

# 8
  • Мнения: 36
Здравейте,да ви кажа,че ходих на преглед,след изследванията се оказа,че цялата тази работа идва от понижената имунна система Simple Smile Благодаря и успех  Hug

Добре, че не е нещо сериозно  Peace
А може ли да споделиш какво ти предписаха? Някакви съвети??

# 9
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
Здравейте,да ви кажа,че ходих на преглед,след изследванията се оказа,че цялата тази работа идва от понижената имунна система Simple Smile Благодаря и успех  Hug

По-тъпо обяснение не бях чувала .... и какви изследвания толкова показаха ,че имунната ти система е понижена и от там те боли корема , яйчниците .

# 10
  • София
  • Мнения: 577
И аз да кажа за развитието при мен. След антибиотик, два поред, множество прегледи при различни гинеколози и лапароскопия не се установи от какво е болката. За съжаление продължава, но решение не се намира. Вероятно е от спукването на фоликула, но защо е толкова остра и продължителна никой не може да каже.

# 11
  • Мнения: 36
И аз да кажа за развитието при мен. След антибиотик, два поред, множество прегледи при различни гинеколози и лапароскопия не се установи от какво е болката. За съжаление продължава, но решение не се намира. Вероятно е от спукването на фоликула, но защо е толкова остра и продължителна никой не може да каже.

Имам добър гинеколог в София. Мога да ти дам контак на лично, ако продължаваш да търсиш решение на проблема.
Съветвам те да пиеш и пробиотик докато се тъпчеш с антибиотиците, които ти предписват  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 577
Дай, да видим. То кой ли не ме гледа вече и причина не се установява Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 1 423
Зара, а как точно те боли?
9 месеца се влчих с някаква болка, неизвестно от какво. Едно на ръка, че при овулация ме боли от спукването на фоликула, или от нарастването му до киста. Просто всеки месец не пукам фоликула и си става на киста, или пък се пука със закъснение и пак става болезнено. За тези 9 месеца бях изпила 4-5 различни антибиотика, противозатъчно и не знам си какво. То все си болеше и гинеколози и хирурзи казваха, че няма нищо притеснително, явно има някакво сравстване там.
Та, след тази агония взе и ми мина от самосебе си.

# 14
  • София
  • Мнения: 577
Като при апендесит ме боли, но съм отдавна оперирана. Особено боли, като, че с нож ме режат, при спукването на фоликула. Аз образувам доста големи фоликули, около 3 см. Явно от многото течност и от големината се получава дразнене и болка. За нещастие и след спукването продължава да си боли, но не чак толкова остро. Тъпата болка си остава до следващият път.

Общи условия

Активация на акаунт