Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - 6

  • 51 290
  • 890
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 8 242
duhi_puhi , тя уж до скоро ядеше и то по много, качва по много, дебеличка е, всички ми се смеят като кажа, че не иска да яде, пък толкова дебела. Според педиатъра също няма проблем, щом за месеца си качва добре, за последния месец е качила 500 г. Проблемът се появява около МЦ, не е постоянен. Категорично свързвам нещата с количеството и вкуса на кърмата. Тази нощ имахме подобрение в сукането, вероятно заради жегата, нямаме климатик и спим и се потим всички. Все е нещо. 

Да за същото говоря. И моята качваше така - 1800, 1500, 1000 ... и после почна зора Simple Smile Но с много настояване от моя страна продължи да качва по 500-600 гр. и си беше нормално пухкаво бебе. Никой не ми вярваше, че не иска да яде - само аз си знам какво ми струваше всичко  ooooh! Всички лекари казваха, че е нормално пухкаво бебе.... Е да, ама щом мъжът ми си взе отпуск да ми помага да я храним по едно време, смятай какъв купон е било  Outta Joint

Жегата също е много вероятен проблем - като им е горещо не искат нищо ... моята беше същата.

И аз имам 2 деца, и същия проблем - че трябва да гледам и двамата...

Затова ти казвам - не й се вторачвай толкова - цеди се и дохранвай като не иска гърдата - няма да я накараш да суче, ако не иска Sad ... аз също стигнах до този извод - и макар че съм консултант по кърмене, и макар че имах 4 годишен опит с баткото.. тази малка бебка м и разказа играта буквално  Crazy

# 841
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 380
Яжке аз съм имала такива болки,че и сега от време на време при пълнене, в лявата основно.

Благодаря, МагнитчеHug Дано няма връзка със запушванията, които получаваше.

# 842
  • Мнения: 1 656
Мн благодаря!
както казах преди седмица-две отбих и тази седмица е първото ни боледуване, като се стигна и до болница. Въпреки,, че всеки ми казва , че няма връзка, знам че ако бях оставила отбиването за есенте нямаше да се стигне до тук. Права ли съм?

# 843
  • UK
  • Мнения: 4 311
Затова ти казвам - не й се вторачвай толкова - цеди се и дохранвай като не иска гърдата - няма да я накараш да суче, ако не иска Sad ... аз също стигнах до този извод - и макар че съм консултант по кърмене, и макар че имах 4 годишен опит с баткото.. тази малка бебка м и разказа играта буквално  Crazy
Благодаря ти, много ме успокояваш. Днес бяхме в парка, от 10 ч. до 15 ч. беше хапнала само 30 мл, които със зор и дадох с шишето. За гърда въобще не можеше да става дума там, не пожела изобщо. Поне започна да приема шишето, криво-ляво по малко поне хапва, мога да цедя, когато тя отказва и после да и го дам навън. Миналия месец беше терор, лъжичка, спринцовка, шише, чаша, не и не, и това повръщане нейното допълнително усложняваше нещата. Сега е по-друго с шишето, тогава цедях и изхвърлях. Сега имах 70 мл след последното и хранене в 10 (много вяло и от едната гърда) , 30 изпи там, другите 40 в пюрето като се прибрахме, след кърменето. Така ще я караме ден за ден, пък докъдето стигнем.

# 844
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Никого не упреквам, но аз лично не го разбирам това гонене на норматив в качването. 5кг за 4 месеца за мен са супер много. Теоретично, ако се е родило 3500, то тогава на 4 месеца тежи колкото 9-10 месечно (ако гледаме таблицата на СЗО за кърмените бебета). Аз не бих се притеснявала ако даже пропусне месец и нищо не качи. Ако детето е щастливо с количеството, което приема и е сърдито, когато го насилват да яде допълнително, то тогава аритметиката е повече от проста.
Пак казвам, това е мое мнение, всеки знае себе си Simple Smile

# 845
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мн благодаря!
както казах преди седмица-две отбих и тази седмица е първото ни боледуване, като се стигна и до болница. Въпреки,, че всеки ми казва , че няма връзка, знам че ако бях оставила отбиването за есенте нямаше да се стигне до тук. Права ли съм?

Няма как да знаем, дали си или не си права. И въобще подобни заключения биха били смукане от пръстите или хвърляне на боб. Rolling Eyes Кърмено бебе не е равно на никога неболудеващо бебе. Да, кърменето помага за изграждането на имунитет, предпазва от някои болести, при други болести кърмените бебета ги минават по-леко. Но в никакъв случай, не значи, че ако едно бебе е кърмено няма да боледува.
Надявам се детенцето ти да се оправи бързо!  Hug

# 846
  • UK
  • Мнения: 4 311
Никого не упреквам, но аз лично не го разбирам това гонене на норматив в качването.
Никой не говори за гонене на норматив, напротив. Детето качва стабилно и в горната граница на нормата си, но през половината месец. През другата половина не пишка, не ака, не спи добре и следобедните часове е кисела. Притесняват ме запека и празните памперси, не грамчетата.

Иначе всъщност моята се роди 2600, първи месец качи 2 кг, втория и третия по 1,5 кг. четвъртия и петия 1 кг, шестия 500 г, сега точно 9 кг. В пети месец, още незахранена, само на кърма, навъртя 15 дни без изхождане и без да качи грам, даже намали гръдната с 1-2 см. И не защото нямаше кърма, а защото не искаше. Цедях и хвърлях, бях обезумяла, теми пусках, педиатърът щеше да ме убие защо съм я оставила толкова време без да се изходи, обяви, че съм я натровила. После като премина кризата за 10 дни качи 400 г.  Shocked . Сега нещата са малко по-добре благодарение на захранването и приемането на кърма от шише. 

# 847
  • Мнения: 105
dejie , явно ще се храните от шише през тези две седмици на месеца - можеш да пробваш дали няма да и хареса друг вид биберон.В слинг и аз открих,че дори не мога да го нося вече(нещо не мога да го наглася).А за разсейването - и моето момченце се разсейва много навън,но го покривам с един много лек шал и като му хвана ръчичката,която е отгоре над гърдата , и го полюшвам леко се успокоява.

А по повод качването - толкова е индивидуално!Естествено,че никой не гони нормативи.Например синът ми качи 1000-900-700-800,при все,че е роден 3630 ги качва предимно на височина тези килограми - порастнал е с 13 см за 4 месеца. newsm03 Ще го правим манекен!Хихи

# 848
  • UK
  • Мнения: 4 311
dejie , явно ще се храните от шише през тези две седмици на месеца - можеш да пробваш дали няма да и хареса друг вид биберон.
А не, като цяло си се храни на гърда още, но шишето помага много, да съхраня това, което тя оставя в гърдите и да и го дам, докато я разхождам в слинга или докато сме навън и отказва да суче, да го сложа в пюрето. Simple Smile Но нямам намерение да стигам дотам да се храни само от шише, абсурд. Всъщност днес беше по-добре от вчера, не съм и правила АМ да й се моля, надявам се да се подобряват вече нещата този месец. А другия вече ще хапва и каши с кърма, ще има повече твърди хранения и се надявам и да се регулират нещата с коремчето.  Praynig  Синът ми не позна шише и биберон изобщо. Аз и на нея сега давам вода с чашата, когато сме вкъщи, надявам се до няколко месеца проблемът вече да се изчисти и да махаме тия биберони.

# 849
  • Мнения: 105
Да,аз имах предвид за шишето да я дохранваш с кърма- примерно моят син предпочита силиконови биберони и залъгалки с анатомични форми  Simple Smile

А дано ви се нормализират нещата напълно,за да можеш да си и ти спокойна и бебонка да е щастлива!Само упорствай възможно най-дълго с кърменето,стискам палци вече да си ги спестяваш тези 2 седмици тормоз newsm10

# 850
  • UK
  • Мнения: 4 311
Да, да, благодаря, кърменето е задължително при нас, баткото е кърмен почти две години, не мога и да си представя отбиване по-рано.   bouquet

Цитирам какво ми написа консултант по кърмене преди малко, може да е полезно на някого:
В книгата на Ла Лече Лига The Womanly Art of Breastfeeding се споменава за възможност, която може да обсъдиш с лекаря си - дневен прием на 500-1000 мг калций и магнезий от средата на цикъла до към 3-тия ден от менструацията. Това може да помогне да се минимизира намаляването на кърмата и евентуално да се избегне неспокойството на дъщеря ти по това време на цикъла ти. Важно е да обсъдиш това и с лекаря си, тъй като приемът на каквито и да е медикаменти и добавки е добре да бъде обсъден с него.

Благодаря на всички, които се включиха по моя въпрос, много сте полезни!   bouquet

Последна редакция: пн, 16 юни 2014, 10:29 от dejie

# 851
  • Варна
  • Мнения: 1 805
dejie, това по 250-500мг от всяко ли значи? Моля те уточни, защото е интересна информация, а имам близки на които им предстои закърмване, та да знам. Благодаря ти Simple Smile

# 852
  • UK
  • Мнения: 4 311
Не съм сигурна, не я попитах, но видях, че продават такива комбинирани таблетки, предполагам ще свършат работа. Дозите според мен са ориентировъчни, дали са някакви граници. 
Ето например това ми изглежда подходящо.
http://apteka.framar.bg/30020752/%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%BB% … B0%D0%B1%D0%BB-30
Както mimsat е написала, първо консултация с доктор, той ще уточни какви са подходящите дози. 

# 853
  • Мнения: 105
Чудесно ще е ако хранителна добавка помага! Simple Smile
.Сигурна съм,че много момичета,които се сблъскват с такава ситуация много бързо се отказват да кърмят,защото няма кой да им помогне с информация!

# 854
  • Мнения: 12
Здравейте и помагайте.
Утре правим 11 месеца и се кърмим сутрин и вечер, но от 5 дни вечер не иска да суче, давам пюре, кисело мляко, АМ, НО не иска нищо.Заспива и сутрин се буди към 6 и 30 часа. Но днес и сутринта не искаше да суче. После към 9 часа си яде попара, а на обяд готвено-пюре.
 Сега вечерта също отказа. Не знам какво да правя, как да я накарам да суче?
Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт