може ли хрипове без възпаление на дробовете?

  • 2 078
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 688
Здравейте,
Знам, че не сте доктори- или поне повечето не са, но съм сигурна, че знаете много, та в тази връзка - може ли да няма никакво възпаление по рентгеновата снимка, а да има хрипове.
Това не са ли храчки по-скоро?

Питам, защото преди 5 години сигурно го играхме същия театър - джипито твърдеше, че детето е едва ли не с пневмония, докато след това друг педиатър каза, че няма такова нещо.
та след днешния преглед изводът и беше, че ако вдигне температура да почвам АБ. Тя наистина в момента има температура, 37,4 на живачен, през нощта имаше р-во и т.н., та си мисля, че си е тазгодишния вирус.
Утре пак ще я слуша, аз си запазих час за друг доктор, но чак в сряда, та някое и друго мнение ще ми бъде интересно да чуя. Благодаря предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 1 178
Може да се чуват като хрипове, а да са сополи. Обикновено лекарите първо казват да почистя нослето (с физ. р-р) и после го слушат.
Според мен температурата е ниска. Наблюдавай детето.

# 2
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Явно тазгодишния вирус е с такава температура. И моя син е с 37,5, но стига и до 38.

При бронхит също има хрипове, макар инфeкцията да не е още в дробовете. При спазъм също. Но само педиатър или пулмолог може да ти каже точно как стоят нещата. Ако толкова се опасяваш от пневмония, една снимка ще покаже какво става в действителност.

Последна редакция: пн, 13 яну 2014, 14:50 от ~Мишел~

# 3
  • София
  • Мнения: 2 688
Аз това написах - че по рентгеновата снимка няма никакво възпаление, спазъм също няма
Засега е на инхалации, да видим до утре какво ще е положението.

# 4
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз това написах - че по рентгеновата снимка няма никакво възпаление, спазъм също няма
Засега е на инхалации, да видим до утре какво ще е положението.

Явно е вирусно и детето прави спазъм. И моя син е в началото на заболяването. Кой знае какво ще последва  Sad

Общи условия

Активация на акаунт