Тъмни кръгове под очите и насока към специалист?

  • 2 690
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте мами,

от доста време насам имам перманентни кръгове под очите. Пробвала съм какво ли не, но си остават... кремове, маски, много сън, много поемане на течности, витамини, какво ли не. Нищо не ми е помогнало, дори не съм видяла някаква минимална разлика... за това започвам да си мисля, че може би причината е "вътре". Искам да ви попитам, някоя от вас, ходила ли е на специалист и какъв е бил? Знам, че ще ми кажете да се посъветвам с личният си лекар, но е по особена и дръпната женичка и без "уважителна" причина няма да ми даде направление...
Преди около половин година съм изследвала кръв и урина и изследванията ми, както се изрази лекарката бяха "като по учебник"...
Наистина не знам, склонна съм да направя всичко, само да заприличам на човек  Sad Много ме мъчи този "изтощен" вид който имам в последно време, а не се чувствам така!

Надявам се някой да сподели опит!  Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 45
Не съм много сигурна ,но май съм чувала че е свързано с черния дроб.може и де се бъркам

# 2
  • Мнения: 0
Аз дори съм мислила и за някаква хирургична намеса... просто искам да направя нещо по този въпрос, че не мога повече така Crossing Arms
Младо момиче съм, пък така да се "излагам" Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 189
 Аз ,когато бях пушач , имах такива тъмни кръгове под очите.Една колежка,която ме навиваше да спра цигарите като ми изреждаше негативите,които оказват върху жената,  ми беше казала и това:тъмни кръгове под очите.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 754
Синът ми е на 5г. и е така от бебе.Според педиатърката много хора по рождение са така.И наистина познавам много такива хора.Има комбинация от Шуслерови соли за сенки под очите.

# 5
  • Мнения: 0
Лифтинг дали би помогнал... много е неприятно, наистина

# 6
  • Мнения: 6 214
Синът ми е на 5г. и е така от бебе.Според педиатърката много хора по рождение са така.И наистина познавам много такива хора.Има комбинация от Шуслерови соли за сенки под очите.
И аз съм така по рождение + жълтеникав тен. Виждала съм много такива деца и наистина е по рождение.

# 7
  • Мнения: 0
Знаете ли дали в козметичните клиники прегледа се заплаща и изобщо как седят нещата около запазването на час?

# 8
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Аз ,когато бях пушач , имах такива тъмни кръгове под очите.Една колежка,която ме навиваше да спра цигарите като ми изреждаше негативите,които оказват върху жената,  ми беше казала и това:тъмни кръгове под очите.
Едва ли само цигарите са причината! Аз имам такива кръгове от дете, а тогава не пушех. Имам обаче ниско кръвно и бъбречно заболяване.

Последна редакция: сб, 18 яну 2014, 22:04 от I am the same

# 9
  • София
  • Мнения: 3 016
сестра ми е с такива тъмни кръгове и жълтеникав тен на кожата. при нея обаче се знае, че е от анемия, доказана с кръвни изследвания  Peace

# 10
  • Мнения: 1 844
Възможно е да имате тази козметична особеност - просто на някои хора кожата на тези места е по-тънка, отколкото нормалното, и това води до неприятния ефект с тъмните кръгове. В този случай маскиращата козметика е решението Simple Smile))
Иначе тъмни кръгове е възможно да се появят от недобре функциониращ черен дроб, сърце или бъбреци.
Ако имате кръгове от дълги години, а нямате други симптоми и оплаквания, то мисля, че проблемът е чисто козметичен.

# 11
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 107
И аз съм така по рождение, но никога не ми е пречело. Свикнала съм и не му обръщам внимание. Има си такива хора.

Общи условия

Активация на акаунт