Отговори
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
Ами , като вече платили капаро 200лв. не ни се иска да изгаряме и на 18-ти пътуваме . Ще сме 5 нощувки в хотел Грий Ууд , който е по-скоро пък Разлог . Молбата ми е , ако някой познава региона , да ми помогне с идеи къде може да ходим ,защото спомена ми от самото Банско е .... никакъв , тоест ,там едва ли ще идем . Гледах ,че Рилския манастир е на 95км. , но не съм сигурна дали мъжа ми ще се навие да идем , че той отива на почивка все пак Simple Smile  , гледах и Петрич ,на 100км. , а нещо по на близичко ???

# 1
  • Мнения: 752
С. Добърско и църквата там според мен не трябва да пропускате.

# 2
  • Мнения: 525
И аз мисля, че църквата в Добърско е задължителна, а и ви е близо. В Разлог няма кой знае какво за гледане, центърчето на Банско според мен е приятно. Ако ще биете повече път, защо Петрич, а не примерно Сандански, Мелник, Роженския манастир, къщата на Преподобна  Стойна?

# 3
  • София
  • Мнения: 14 696
Гоце Делчев, Огняново, Ковачевица - около 50км.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 988
Както са ти казали вече, църквата в Добърско е много интересна и трябва да се види.
Банско не е само ски-курорт .. Явно преди не сте го познавали достатъчно. Има много история хубава архитектура и може да се посетят- църквата, къщата-музей на Никола Вапцаров, къщата-музей на Неофит Рилски и Веляновата къща.

# 5
  • Мнения: 91
и ние ще пътуваме скоро натам, и тези предложения ще ми влязат в употреба   love001

# 6
  • Мнения: X
байкушевата мура,с лифта до хижа Безбог,може да се качите до Трещеник или Семково,да посетите Лещен и Ковачевица....

# 7
  • Мнения: 345
Лифта до хижа Безбог е открит и се взима от Добринище, което е малко след Банско, на 5-6 км. може да се разходите, времето е приятно. Самият Пирин голф, който е близо до хотела ви, също е интересен, трябва да минете една бариера със знамена и оттам започва същинската му част, интересно е като архитектура, представлява нещо като град, с улици, заведения, поляни и много красиви езера. Разлог, вярно не е нищо особено, но може да се разходите по центъра, има хубав парк с много зеленина и езера, в Банско музеите и центъра са споменати вече, също църквата в Добърско. Може да отидете и до Белица, в Парка на танцуващите мечки. Но нямам идея как е пътя до самият парк, по едно време беше доста зле, почти само за джип, сега не зная как е, трябваше да се ремонтира, но дали.. newsm78, а и не знам какво е положението със самите мечки, дали са заспали зимен сън, въпреки че е топло. Може и в Банско да се качите на лифта, той е кабинков до пистите, просто като разходка, че няма сняг, но е скъпичко удоволствие.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 988

До Байкушевата мура е около час и половина ходене пеша, ходих преди 2 седмици. От паркинг Шилигарника/ 12лв/ се тръгва , внимателно се пресича писта Томба и оттам почва разходката. Трябват зимни обувки, има или няма сняг. Още 20-тина мин. и ще сте на х.Вихрен.

# 9
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
Ей ,страхотни сте , ще си запиша на един голям лист всичко и ще предлагам  Hug Hug Hug

# 10
# 11
  • Мнения: 91
Simple Smile как беше почивката - хареса ли ви хотела. Разкажи, че ни предстои и на нас. Къде ядохте ? Къде се разходихте ?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт