БАЩИНОТО ИМЕ: С или БЕЗ -ОВ/а/ накрая???

  • 5 817
  • 101
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 224
И на моита дъщеря без проблем беше записано второ име без наставка-2003.При нас ситуацията е такава че таткото не е българин и аз не исках въоще второ име.В болницата я записаха с 2 имена и казаха че няма проблем.Като отидох да взема акта за раждане и ми казаха 3 имена се ядосах много,а те ми казаха че ако искам няма да сложат представка,та нямах избор-по-добре без представка,отколкото с 3 имена +ова(на което на6ия татко  реагира с Shocked ..

# 46
  • Мнения: 318
ЗАКОН ЗА ГРАЖДАНСКАТА РЕГИСТРАЦИЯ .
 
Чл. 13. (Изм. - ДВ, бр. 96 от 2004 г.) Бащиното име на всяко лице се образува от собственото име на бащата и се вписва с наставка -ов или -ев и окончание съобразно пола на детето, освен когато собственото име на бащата не позволява поставянето на тези окончания или те противоречат на семейните, етническите или религиозните традиции на родителите newsm10

# 47
  • Мнения: 3 089
оф, ясна ми е тая. нали казах още в началото, че НАШИЯТ ТАТКО Е АДВОКАТ.

# 48
  • Мнения: 14 133
Да, не може.На мен този член от Закона за гражданската регистрация ми го изтълкуваха, че можело само при смесени бракове- т.е. с чужденец.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 42
Аз съм от Пловдив и второто име на сина ми е Зарко, а не Зарков. От болницата не бяха сигурни, дали ще се съгласят от общината, но когато мажа ми отиде да вземе акта за раждане, всичко беше ок. Аз съм родена 1975 и второто ми име е Владимир, а не Владимирова. Ако мога да ти помогна с нещо, пиши ми, но мисля, че няма проблем за името

Последна редакция: ср, 22 фев 2006, 12:02 от Аурелия

# 50
  • София
  • Мнения: 401
Родена съм 79та година и второто ми име е без наставка!Живот и здраве искам така да е и при детето ми и ще се боря за това!Стискам палци да успееш и не се отказвайте!!! Peace

# 51
  • Мнения: 1 382
И нашето бащино е без наставка,Бисеров не ми звучи добре  Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 983
Исках дъщеря ми да я пиша без наставка "-ова", но в Сливен, където раждах категорично ми отказаха. Не било разрешено.  #2gunfire и сега е Юриева

# 53
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аууууу, Ана-Мария Юриева  Crazy

rouz - бори се Peace

# 54
  • Мнения: 49
Понеже много ме вълнува, да ви питам: някой знае ли със сигурност дали в момента в България има официална, законова възможност за записване на детето без -ов, -ова в бащиното име?? Че чувам противоположни мнения...  newsm78 И ако да, вие какво мислите за това? Simple Smile

# 55
  • Мнения: 8 505
Да,може.Имаше и тема по въпроса,но в момента търсачката не работи (при вас как е?),за да ти пусна линк.

# 56
  • Мнения: 1 382
Може,бащиното на сина ми е без наставка  Peace

# 57
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Може, няма никакъв проблем Wink

# 58
  • Мнения: 5 391
И аз знам, че може, имаме намерение и нашето, живот и здраве, да е така Peace

# 59
Може. В някои общини правят проблем, но в Искър и Хаджи Димитър знам, че може. Според закона наставка не се слага, ако това противоречи на семейните, религиозни традиции или е неблагозвучно - ако не ме лъже паметта.

Общи условия

Активация на акаунт