алкохолизъм има ли спасение

  • 26 603
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 727
Има ли двойници въпросната, защото ако има не бих я брала, иначе ми стана интересна.

Не знам . Там пише , че са няколко вида два от които ядливи . Пък и тя не е за теб
На един първата му жена умряла , защото яла гъби , а втората умряла от удар , защото не ядяла гъби  Laughing

# 61
  • Мнения: 9 991
Другите не били ядливи , поради това ,че са дребни и ниската им хранителна стойност, не че са отровни , това прочетох. На мен не ми трябва да лично , иначе ако помага наистина си е много интересно инфо . Не знам някой с проблеми с алкохола или наркотиците сам да иска да спре . Повечето е натиск от близките, от тези които не могат да си тръгнат и трябва да живеят с болестта , защото те страдат , не пияницата.  Confused

# 62
  • Мнения: 96
Алкохолиците страдат много повече, отколкото си представяте.
Минава се през чудотворни гъби, билки, лекарства, обещаващи чудодейно изцеление, врачки, психолози, психиатри, саниториуми, лудници, затвори... и накрая се стига (за който има късмет) до заветното "Признахме, че сме безсилни пред алкохола, че животът ни е станал неуправляем". Последното се отнася не само за алкохолиците, но и за техните близки.

Последна редакция: пт, 28 фев 2014, 19:43 от шаляляля

# 63
  • Мнения: 727
Алкохолиците страдат много повече, отколкото си представяте.
Минава се през чудотворни гъби, билки, лекарства, обещаващи чудодейно изцеление, врачки, психолози, психиатри, саниториуми, лудници, затвори... и накрая се стига (за който има късмет) до заветното "Признахме, че сме безсилни пред алкохола, че животът ни е станал неуправляем". Последното се отнася не само за алкохолиците, но и за техните близки.

Мисля си тези дни нещо . По скоро възвръщат ми се някои спомени . Алкохолиците наистина са си виновни : Отишло на бара зяпа бармана в устата , оня го лъже и то вярва , след известно време  започва да си внушава , че само бат' еди си кой си го разбира и оценява и край .... За това е готов да пие всякакви боклуци , да си извади всичките пари , да навреди на всички само и само да се почувства 2 часа велик
А бармана няма файда да му спре пиенето и точно по тази точка семейството губи не от алкохола , а от взаимодействието между алчност и простотия

# 64
  • Мнения: 96
Разбира се, че сами са си виновни, никой не им сипва насила в устата. Но си умират да обвиняват за всичко всеки друг, само не и себе си.
Представи си какво му е било отвътре, че да иска толкова силно да се почувства за "2 часа велик". Обаче алкохолът проблеми не решава, той само ги създава.
Не си спомням дали съм го пускала тук ето това (доста алкохолици са се разпознали в това описание):
Скрит текст:
РОМАНТИЧНИТЕ ОТНОШЕНИЯ

В АА обществото винаги се водят много разговори във връзка с отношенията/секса/.Но нима и те не са за нас фикс-идея?В края на крайщата ние през цеиля си живот сме търсели някой,който ще ни помогне да се почувстваме по-добре.И сега,когато повече не можем да пием и искаме да се възстановяваме тези отношения могат да изглеждат лъжовни.В Голямата книга се говори,че от нас се изисква безмилостна честност-нали така?Значи щом имате малка трезвост-ето какво трябва да направите:Ако някой се заинтересува от вас,или вие се заинтересувате от някой и искате да останете трезв,то е много важно да бъдете абсолютно честни.И така..Какви хора сме?Ако при вас дойде мъж или жена и се заинтересува от вас,то може би трябва да й/му съобщите следното:
   Знаеш ли,обясниха ми и вярвам,че от мен се изисква неумолима честност.Затова,ако искаш да се срещаш с мен,то е много важно да разбереш кой съм аз и какво представлявам.
  Не гледайки на това,че аз изглеждам като напълно сформиран възрастен чоевк,всъщност представлявам инфантилен,претенциозен и незрял.За мен е обичайно да изпадам в състояния на растяща тревога,депресия и страх,които се съвместяват с необичайна буря от страсти по всеки повод.Това състояние е подгрято с натраплива и непреодолима потребност да контролилам всичко,а също така с изискване на внимание и безусловно одобрение към мен.Затова в своя живот аз постоянно изпитвам безпокойство,раздразнение и неудовлетвореност.Аз демонстрерам регулярно лоша приспособимост към живота,пълна изолация от реалността и към това можем да прибавим явни психически отклонения.Това скоро ще започне да влияе на моето душевно състояние,което ще ме доведе до корист и самосъжаление.Всичко това ще ме застави да живея в постоянни опасения и злопаметност,без да се съобразявам с останалите.Така аз винаги ще изхождам от нечестни и егоистични подбуди.И ако аз не се погиржа за тях,то те ще ме давеждат до опасно равнище на похот,горделивост,завист,ленност и чревоугодничество-аз ще се превърна в едно омерзено същество и ще започна да злоупотребявам със всичко,коеот мога.На свой ред това ще способства за моята ранимост и тогава всичко,което видя и чуя ще възприемам само на свое лично равнище.Аз не обичам критика по свой адрес и не мога да се похваля с това.Аз нямам сили да понасям емоционални страдания и не искам да страдам сам.Присъедини към тия качества и моят дотягащ стремеж да се сдобия със съвършенство и защитната реакиця,с която започва всичко,което правя.И за да не изпадам в паника,че всички ще ме разкрият за мен е необходимо постоянно да се обосновавам,да неглижирам,да оправдавам и да отричам всяко свое действие,обвинявайки за случилото се теб и всички останали,за да остана аз чист.Поради тези пирчини аз бързам с гневовете и злобата,а не бързам с добродетелите.Аз порицавам и осъждам всички,които попаднат на моя път.Пълното пренебрежение се явява най-ярката черта на характера ми.Аз ще се съпротивлявам на всяка крачка.
   Ето кой съм и какъв съм аз.Така,че моито отношения с теб ще се основават на тези мисли и чувства.

 ИСКАШ ЛИ ДА ДОЙДЕШ И ДА ВЕЧЕРЯШ С МЕН?

                                                                                                                      Марк.Х.
Превод от Американския форум-качено във ,,Вестфало,,

# 65
  • Мнения: 727
Какво да му е било ? Духовна пустота от всякъде  му е било . За другите има книги , има филми , най-вече има работа - за тези чаша в ръката и хахо-хихи . Началникът не знаел какво иска , колегите били некадърници , дядото бил пинтия ...

# 66
  • Мнения: 96
баш де, баш  Laughing не е лесно целия свят да ти е крив  Wink

# 67
  • Мнения: 727
Жена се кара на мъжа си:
- Пак пиян се прибираш! Не разбирам, как може да се пие всеки ден!
Мъжът сърдито и отвърнал:
- Колко пъти да ти обяснявам - не разсъждавай за неща, които не разбираш!

# 68
  • Мнения: 9 991
Или както пише в МалкияТ принц :

Малкият принц попитал ; -Защо пиеш ? ; - Защото съм тъжен . ; - Защо си тъжен ? , попитал пак малкият принц ; - Защото пия .

# 69
# 70
  • Мнения: 727
И при нас както на всякъде е пълно с алкохолици . Но особено се отличава един . На 70г. е с голяма пенсия , жена му въпреки всичко което търпи не го е изоставила ...И днес го виждам за пореден път паднал на земята с обелено лице върху незаздравелите стари рани . Лежи и си рита , като бръмбар ... и чака някой да го съжали да го вдигне , да извика жена му и т.н. сеир да гледа .
И разбирам къде му е болката ...в детството , както казват Фройд и всички останали психолози и психиатри - той е болен за внимание ... Защо обаче тормози жена си , а не майка  си  newsm78  и защо всички като него го правят върви , че се чуди ....В същност няма какво за чудене  той със 700 лв пенсия , жена му с 120 въобразил си е , че е велик
От там започвам да си мисля за книгата , която чета : Робиндранат Тагор някакви си там лекции . И колкото повече го чета толкова повече ме дразни : това било преувеличение , онова било преувеличение ; това било без мислено , онова било без мислено ; това било преходно , онова било преходно ... А в следващата лекция , казва , че Любовта била смисълът на живота !? ....Да , ама и любовта е преходна ...Може ли нещо преходно да е смисълът на Живота !?
 Laughing Толкова за връзката между Смисъла на Живота , Любовта и Пияниците

Последна редакция: ср, 05 мар 2014, 22:31 от t_

# 71
  • Мнения: 9 991
Преходна е любовта между сексуални партньори, защото е условна. Променят се условията, променя се и тя. Има любов , която не е такава и тя не е в обувки Прада. Само любовта осмисля живота наистина , без нея всичко е сиво .

# 72
  • Мнения: 727
1. В стари времена прабългарите са открили , че дадено име носи късмет по време на война , а друго не и така по пътя на опита се наложил следният закон : този внук , който в денят на вземане на военна служба /20 г/ съвпадне с отписването на дядо му от военна служба /60 г./  да приема воинското име на дядо си и неговата сабя ....минали години и с навлизането на християнството това се забравило .
Вече се считало въпрос на живот и смърт да имаш кръстен внук , а в сегашни времена вече и внучка . Без да се отчитат последствията ....
2. Снощи изгледах филма " Номерология на съдбата  " там ставаше дума за проклятията над принцеса Даяна  , клана Кенеди и т.н.
Излиза , че проклятието и информация . Знаейки , че въпросният роднина е извършил престъпление , потомците сами вървят към самоунищожение ....
Показаха и един човек , който преди разпадането на СССР е завършил за геолог , заминава за Хабаровския край , работи и получава добра заплата . Имал е добро семейство до момента в който държавата се разпада и той загубва работа . Връща се със жена си в Москва , където е жилището им и започва да пие . Жена му го изоставя , а той се оплита в един кръг : търси работа - изкара пари-даде ги за алкохол- изгонят го от работа ...и отново
В един момент се осъзнава и решава , че трябва да отиде на психолог ....А психологът имал практика на първият сеанс да дава пластилин , човека се гледа в огледалото , но не трябва да гледа какво прави с ръцете си . И образът който създадат ръцете е всъщност това , каето човека мисли за себе си ....
Въпросният алкохолик три пъти вместо себе си изобразявал дядо си . тогава психолога го кара да си спомни и да научи колкото се може повече за дядото  : Когато се родил алкохолика , приличал много на дядо си визуално , бабата казала , че трябва да го кръстят на дядо му и през цялото време до като е била жива е повтаряла "Ах колко приличаш на дядо си !" /информация/ . Попивайки тази информация се оказва , че той изгубва работа и се връща в Москва в жилището на дядо си и се пропива точно във възрастта , която се пропива и дядото ...
Психолога каза , че когато е спрял да се идентифицира със дядо си човека е спрял да пие и се е върнал към предишната си същност .
По нататък казаха , че не бива да се кръщават децата на хора от които могат да получат лоша наследствена информация и че ако това стане с поколенията лошато наследствена информация се затвърждава ....
Човек може да си самопомогне като си смени името , местоживеенето , религията ...
3. В тази връзка имам идея приятелят на ewrika  да бъде заведен на курс по йога и ако е кръстен на дядо си да му се измени името / не е нужно да минава през съд . достатъчно е той и хората около него да започнат да му казват по начин различен от този до сега /

# 73
  • Мнения: 96
Трудно е да се обича алкохолик, на мен дори ми беше невъзможно. Мога да проявя разбиране, но не мога да толерирам поведение, повлияно от алкохола. Гледам много лошо в такива случаи, дори още по-зле, мога да гледам през хората все едно ги няма  Wink
Относно травмите в детството. Ама то детството приключва някъде къмто 18-годишна възраст. След това всичките мама каза това, тати направи онова, ама жената, ама началника, ама... са все удобни оправдания, за да не поеме човек отговорност за собствените си постъпки. Но колко по-лесно е да си останеш вечното дете  Wink... ако има кой да те гледа де  Laughing
Относно номерата за привличане на вниманието. Има номера, ако има кой да им се връзва.

# 74
  • Мнения: 9 991
t_, това кръвта вода не става . Нито аз нито сестра ми се кръщавани на баби или дядовци , нито на сестра ми децата,и смея да твърдя , че гена си е ген . Визуално , по характер, хранителни навици ако щеш, таланти и инати . Алкохолизма е наследствен , и то не заради името на роднина. Ако смениш приятелите и средата , които са наркомани и алкохолици , има вероятност ако се напиеш и се видиш в техните очи като нещо негативно да ти трепне, но и това не е гаранция. Винаги можеш да ги замениш и с други които пият или друсат за наркоманите , или и двете както е в съвремието . Това написаното от тебе , ако е трикове тип Норбеков , може и да имат ефект , но аз съм скептична.

Общи условия

Активация на акаунт