Ритик Рошан - гръцкият бог на Боливуд

  • 144 603
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 118
Много, много благодаря!   bouquet Чудесно са се справили братята!   Peace

# 16
  • Мнения: 1 095
The 100 Most Handsome Faces of 2013


Ритик е единствения индиец в класацията. На 69 място (преди Даниел Крейг).


# 17
  • Мнения: 3 118
Прочетох толкова много неща за този човек.
(мога да напиша дисертация  hahaha hahaha hahaha hahaha шегичка)
Неговата душевност е по-различна.
Има много причини за това.
Ритик е бил едно слабичко, кльощаво момченце.
Родено с 6 пръста на дясната ръка. Това му носи много обиди в училище.
Родителите му са искали да направят някаква интервенция, но баба му  не е разрешила.
Явно на по-възрастните им се чува думата. Тя смятала, че това е Божа работа. Дори е убедена, че това е божий знак.
Не стига това, ами Ритик е заичал прекалено много.
Това да бъде изпитан  устно в училище, било невъзможно.
Тези неща съвсем правят момчето затворено в себе си.
Ритик сам обяснява как по 2-3 часа стои пред огледалото и заучава нещо (изрази, цитати, диалози), за да може когато му се наложи да бъде по-малко заичащ/по-убедителен.
Капакът на всичко е, когато му откриват и сколиоза - изкривяване на гръбначния стълб.

Е шансовете му за актьорска кариера, направо се изпаряват, въпреки, че това му е голямата мечта....
Ами постига я.
Трябва голяма упоритост.
ВЪЗХИЩАВАМ МУ СЕ НА УПОРИТОСТТА!
Затова каквото и да прочета за него, всички говорят, че бил много земен човек.
Трудностите правят човека, някак по здраво "стъпил на земята".
Ако знаеш колко добре те разбирам!
Аз никога не съм се възхищавала толкова на холивудска или българска знаменитост.
А този човек за 24 дена считано от 01.01.14 успя да ми похаже по хиляди начини как човек трябва да се бори за всичко, което поиска - и да го постигне! Шапка му свалям! Не просто! Вече нямам извинения за нищо в този живот - ето така ми действа!



Последна редакция: пт, 24 яну 2014, 21:42 от Пит

# 18
  • Мнения: 1 095
Цитат
Не просто! Вече нямам извинения за нищо в този живот - ето така ми действа!

 newsm10 newsm10 newsm10

Ще има ли и други момичета на същото мнение.



# 19
  • Мнения: 3 118
Ще има ли и други момичета на същото мнение.
Треската ни тресе май само двете с тебе!  newsm08
Но ние стигаме за двеста  bowuu

# 20
  • София
  • Мнения: 1 433
аааа, не сте само двете
записвам се и аз Hug
в интерес на истината след Императорът и розата съм като хипнотизирана
благодарско за преводите и линковете, страхотни сте Hug Hug

# 21
  • Мнения: 3 118
Цитат
в интерес на истината след Императорът и розата съм като хипнотизирана
Добре дошла!  Hug


Ето още едно интервю на Ритик в руски сайт
http://bwtorrents.ru/forum/showthread.php?t=4583&page=3

# 22
  • Мнения: 1 095
Ехе, станахме три.  Hug Hug Hug

Опознавателното "пътуване" продължава.

Какво казва бащата за 40-я рожден ден на синът си. (10.01.2014 г.)


Ритик навърши 40 години
10 януари 2014

Тъй като днес Ритик Рошан навършва 40 години, неговият баща и режисьор Ракеш Рошан
е много развълнуван: "Моята жена и аз искаме, Ритик да е щастлив и да бъде в мир със самия себе си, във всичко". Ракеш Рошан казва, че с Ритик са приятели: "Ние сме много близки. И да, ние сме приятели. Но също така, той изпитва към мен уважение. Той никога не преминава границата/престъпва чертата. Ако аз вляза в стаята, когато той си почива, той веднага става". По думите на Ракеш, успехът не е променил синът му през всичките тези години. "Той по принцип си е трудолюбиво момче, който си завива закуската в хартия и  хуква на снимки рано сутрин. Такава самоотверженост много рядко се среща. За всеки режисьор, включително и за мен, е голям късмет да го имаме във филмите си. Той изцяло се доверява на режисьорите. Той не прави разлика между работата си с мен и работата си с другите режисьори. И в двата случая той се раздава напълно".

Гордият татко харесва филмите на Ритик, направени не под семейното име: "На мен извънредно много ми хареса играта му в "Джодха Акбар" "Огнен път", "Молба" и особено във "Веднъж се живее", където той трябваше да играе обикновено момче.  Това е много трудно да се направи. Той и за момент не ни даде да усетим, че е суперзвезда, когато играе ролята".

Много емоционално Ракеш казва: "Той може да работи с други режисьори. Но аз никога няма да поискам да работя с други актьори,  ако не снимам филм, в главната роля да е жена. И само ако Ритик е прекалено зает, за да работи с мен. Когато бях актьор, аз усещах, че вътре в мен се крие режисьорът. Аз никога не изпитах удовлетворение като актьор. Имах такъв голям хит, като «Kaam Chor», но той помогна на кариерата на Джая Пради, но не и на моята. Знаех, че Бог иска, аз да стана режисьор. Ритик е толкова успешен актьор, много повече, от колкото аз някога можех да бъда. И сега аз усещам, че в него се крие и режисьорът. Запомнете моите думи - той ще бъде много добър режисьор.  Аз съм уверен в това. Той може би няма да е добър продуцент, но ще стане страхотен режисьор"



И вижте какво говори Ритик Рошан на 64-ят рожден ден на баща си. (23.09.2013 г.)
Дай боже всекиму такъв син!  Heart Heart Heart





Момичета, знаещи английски, разкажете накратко откровенията на един син към баща му.



Последна редакция: пт, 24 яну 2014, 23:20 от kali_georgieva

# 23
  • Мнения: 3 118
разкажете накратко откровенията на един син към баща му.
"Благодаря на всички, че сте тук. Моят баща е живял 64 години славен живот. Вярвам, че приносът на моя баща ще се запомни завинаги. Искам да ви кажа нещо за него - той е живял много тежък живот и през него е бил много твърд, силен и стриктен, изпълнен с много любов в себе си, но винаги е било трудно за него да я изрази. Но това се промени съвсем наскоро и причината беше дъщеря му - сестра ми Биди. Тя ни показа, че повечето хора чакат другите да им покажат любовта си, за да изразят своята. Тя ми каза, че всъщност можеш да създаваш любов отвътре и не е нужно да чакаш другите да ти покажат своята. Ще ви разкажа история. Всичко което виждате сега, това изобилие е проява на това, което Биди създаде във връзката си с татко. Звучи малко драматично, но то Е такова. Звучки невероятно, защото Е невероятно! През целия си живот тя толкова много уважаваше татко, че всички си мислеха, че нея я е страх да му покаже колко го обича, защото той е толкова силен и сериозен и му е трудно да изразява любовта си. Сестра ми реши да промени това. Тя си каза: моят живот и всичко, което ме заобикаля са моя отговорност на 100% и аз ще го променя. Една ранна сутрин тя скочи при него, докато той още беше сънен и го прегърна. Баща ми не знаеше какво да прави и започна да заеква. А тя не спираше да го прегръща. И не само този ден, а и на следващия и на по-следващия и за няма и нула време този мъж, на който му вукаха Хитлер, се превърна в мечото на мойта Биди. И така му викаме вкъщи - татко Мечо. Но магичната любов е толкова велика и преодолява всичко, че един ден баща ми започна да раздава прегръдки и на мен и аз се зачудих какво става. Днес баща ми изведе майка ми на среща след толкова години брак и това е толкова чудесно. И стана само защото едно момиче реши да даде своя принос с намерението си да промени средата в цялото ни семейство. Моята сества създаде вълшебство и мисля, че сега всички трябва да се поучим от нея. Нека всички се решим да създадем любов в живота си. Нека всички повярваме, че сме участници, а не просто взимащи и чакащи някой да ни даде любов. Давайте първо! Да повярваме в безусловната любов. Когато си тръгнете след това парти, поставете си мися да давате любов, да я създавате, защото е възможно! Направете го безвъзмездно!!
Обичам те, тате! Обичам те, мамо! И двамата сте отговорни, че ме направихте човека, който съм днес. Искам целият свят да разбере, че няма нищо по-мощно и нищо по-важно в целия сват от любовта на семейството! Татко, ти много си видял в живота, знам. Но днес онова, което ще видиш, ще те шокира както никога до сега, защото онова, което днес е донесла дъщеря ти за теб е абсолютно..нямам думи! Тя работи месеци и месеци, дни и нощи, за да събере нещо, което ще взеле в историята и ще е пример, който всички да се учите от него. Тя компилира целият ти път, татко, цялото ти пътешествие в книга. Тя пропътува цялата страна, от град на град, защото искаше ти да запомниш откъде си дошъл и колко трудно е било за теб, всичките ти падания и ставания и трудностите и колко ти е било тежко да достигнеш, където си сега, и колко велик човек си, и колко велик живот си живял.
И аз съм толкова изпълнен с благодарност, че изживявам радостта от любовта на тези родители и сестра ми. Биди, това е твоят миг. Вие всички сте тук тази вечер заради нея. Така че, дами и господа каня на сцената моят герой, сестра ми Сунейна."

Последна редакция: сб, 25 яну 2014, 15:17 от Пит

# 24
  • Мнения: 1 095
Оооо, Пит.
И аз изразявам благодарността си..  Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Колко хубаво звучи всичко това от устата на син към баща.

Малко клюкини. Това парти се е състояло на 23 септември.
Пресата пише, че съпругата на Ритик е присъствала за малко.
Пристигнала е късно (там някъде в тълпата) постояла е малко
и си е тръгнала. Няма я по семейните снимки с рожденика.
Явно още тогава раздялата е била факт...

# 25
  • Мнения: 3 118

Със сините очи на татко Рошан и тръпчинката на брадичката на мама Пинки пристигането на Ритик Рошан е било предопределено да чупи рекорди в света на хинди филмите. Неговите великолепни танци и умения за изразяване на чувствата са допълнителен бонус, който доведе до раждането на една звезда. Ритик Рошан е звезда обожавана и от възрастни и от деца.
След наистина дълго време актьора изпрати цялата нация до лудост и генерира безпрецедентна истерия. В този процес, значителен пробив е бил създаден в популярността рейтинга на фамилия Khan /смятаща се за най-влиятелна в Боливуд/. Ритик накрая разби мита, че фамилията Khan e непобедимa.
Въоръжени с най-добрите реклами в града, Ритик скача от една задача на друга работейки на смени. Но невероятното качество,  което продължава да прави младия човек един прекрасен актьор, е неговото смирение.
Позицията, която Ритик постигна днес поставя дори ветераните в пристъп на несигурност, но момчето приема успеха си спокойно. Той все още обикаля да учи и приема съвети от по-възрастните. Истински джентълмен, Ритик не е убеден в евтини трикове за криене на приятелки/съпруги под прикритие. Suzanne Khan, дъщеря на Санджай и Зарийн Khan е неговата красавица, а той все още няма главоболия с това.



Hrithik Roshan – тривиални нещица

Син на Ракеш Рошан.

Изстрелян на върха за една нощ с дебюта си в хита Kaho Naa... Pyaar Hai Кажи, че ме обичаш. (2000).

Има два палеца на дясната си ръка.

Има сестра, която се казва Сунайна.

Наричан е индийския Силвестър Сталоун, Брад Пит и Майкъл Джексън събрани в една личност.

Широко разпространената истерия, последвала след пускането на хита Kaho Naa... Pyaar Hai (2000) е известна като хритикмания и е безпрецедентна.

Мускулестото му изваяно тяло стартира фитнес бума в Индия.

Цвят на очите: зелен.

Често подкрепя благотворителни каузи от различен тип.

Известен е като перфекционист и маниак на тема контрол. Вярва в последователните репетиции и подготовки.

Приятел на Salman Khan, който му показал как да тренира и да се храни правилно, за да качи мускулна маса.

Той е хинди мегазвезда.

Често посещава безнадеждно болни деца в болниците, които отчаяно искат да се срещнат с него.

Актьори, които го моделират: Raj Kapoor и Sanjeev Kumar.

Искал е да напусне филмовия бизнес след като баща му бил прострелян от убиец на Боливудската мафия, но променил решението си.

Подготвял се е продължително за дебюта си на екрана – взимал е актьорски курсове, курсове по пеене, танци, фехтовка, яздене и други, с години. Също така е работил усърдно за дикцията си и за външния си вид (изтощителни бодибилдинг тренировки).

Борил се е упорито да преодолее заекването си.

Работил много години на снимачните площадки с баща си Rakesh Roshan като всякакъв, включително мияч на подове и разнасвач на чай на звездите, за да се научи и на най-малките тънкости на занаята.

Вярва в доброто у всеки човек - черта в характера му, която често се интерпретирала у другите като наивност.

Получил в 30 000 (!) предложения за брак на 14.февруари.2000 г.

Бил е жертва на клевета в кампания в края на декември 2000 година. Били пуснати слухове, че той е заявил в интервю, че мрази Непал и народа му. Това веднага довело до бунтове в Непал, кина, показващи неговите филми са били атакувани, а плакатите изгорени, хинди филмите били  забранени като цяло за няколко дни и няколко души били застреляни от полицията. За събитията писала пресата по целия свят, както и били замесени правителствата на Индия и Непал. Анти- индийските (Анти Ритик) настроения утихнали бързо, когато стана ясно, че предполагаемите твърдения са измислица и слуховете били разпространени от зловредна трета страна, вероятно мафията на Bollywood, все още ядосани, че не са получили правата за разпространение в чужбина на Kaho Naa ... Pyaar Hai (2000). Родената в Непал актриса Маниша Койрала изигра важна роля за оневиняването на Рошан пред хората в Непал и че обвиненията са били неверни .

През януари 2001 г. Hrithik Рошан бе отново въвлечен в полемика. Този път за плакат, създаден и използван от Демократичния алианс в Южна Африка през ноември 2000 г. , за да привлекат индийските гласоподаватели. Плакатът лицето му било използвано без разрешение. АНК реагирала остро и заплашила, че ще забрани филмите му.

Взима 20-30 млн. рупии на година за пропаганда на марка в продължение на една година, включително от реклами [ 2001 ]

Понякога пуши цигари.

Общият му доход за реклама на продукти през 2000 г. се оценява на 20 милиона рупии ( ~ 5 милиона долара ), със сигурност най-много сред боливудските звезди.

Удостоен е с наградата "National Citizen's Award" на 25 август 2001 г. в Делхи. Наградата се присъжда за върхови постижения в различни дейности, засягащи националния живот на страната.

Зет е на Sanjay Khan.

Наречен е първият изцяло завършен актьор на Bollywood, който няма слабост и резултатите му са много високо съдържание на всеки детайл: лицето, тялото, гласът, танците, драма, романтика, екшън, комедия, мачо, мекушав ...

Не може да борави с пари. Съпругата и родителите му се грижат за финансовите му дела.

На 14 януари 2000 г. Ритик Рошан влязъл в кино, за да присъства на премиерата на първия си филм Kaho Naa ... Pyaar Hai (2000). Когато той влязъл, някои хора го разпознали, но само толкова. Когато филмът свършил имало стълпотворение и масовата истерия избухнала . Той бил заклещен. Трябвало да дойде полиция, за да го ескортират от киното далеч от хилядната тълпа. Това бил първият ден на Ритикманията в Индия, която държала страната за много месеци напред.

Научава урду да звучи по-красноречиво във филмите си, това може да се види от способността му с езика във филма Kaho Na Pyaar Hai.

Става номер 9 в списъка от декември 2003 г. по влиятелност в Боливуд, и номер 4 сред актьорите (след Амитаб Баччан, Амир Хан, Shahrukh Khan и Aishwarya Rai ).

На 21 е бил диагностициран със сколиоза и му е казано, че никога няма да може да бъде актьор, танцьор и да прави всички неща, присъщи за герой на Bollywood.

Ритик е документирал на ежедневието си в продължение на много години чрез правене на снимки и поставянето им в албуми.

Ритик Рошан и съпругата му Сузан станаха родители на момченце на име Hrehaan Рошан на 28 март 2006 в 15:30 в болница Lilavati в Мумбай.

Нормалното тегло на Ритик е 72 килограма. Той добавя към него или го намалява, ако ролята го изисква. За Krrish (2006) той добави ~ 6 кг мускули, а за някои сцени от Koi ... Mil Gaya (2003) той отслабва няколко килограма, за да изглежда по-детински.

Много близък приятел е с актрисата Прити Зинта, която е и добра приятелка на съпругата му Suzanne Khan. Ритик и Прити са работили заедно в три филма.

Става номер четири в списъка с влиятелни личности на Filmfare Bollywood през януари 2007 година.




Леко остаряла, но пък интересна информация.

Последна редакция: сб, 25 яну 2014, 17:32 от Пит

# 26
  • Мнения: 1 095
Пииит,  smile3525 smile3525 smile3525

Да има няколко неща, които вече на са такива,
но цялата информация е потресаваща.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Ритик е пушил по три кутии на ден, но е спрял пушенето, след като е
прочел книга (Как да спрем пушенето), с която книга отказ от цигарите  
са направили Мадона и др. холивудски личности.

Има две деца - две момчета.

Вече е разведен.

Някъде бях чела, какво споделя за индийската публика.
Била най-благодарната публика.
Десетки почитатели пропътуват хиляди километри за да се срещнат с него.

Момче, което на няколко пъти се е опитвало да се срещне с него
(поради запълнен график на актьора) се появява за пореден път, там където
той снима.
Ритик успява да се срещне с момчето, открадвайки малко от времето между
снимките. Когато застават лице в лице един срещу друг, момчето се разплаква и
срещата направо се проваля. През цялото време Ритик го е успокоявал...
Момчето не е можело да повярва, че пред него стои неговият идол. Момчето се
притеснило, относно поведението си.
Ритик му казал" "Окей, не се притеснявай за състоянието си, всъщност чрез него
аз усетих цялата ти любов/цялото ти уважение".

Той е станал идол за младите хора в Индия. Убедена съм, че в тази бедна страна
много подрастващи ще го имат за пример, по пътя си за усъвършенстване. (без
значение в каква насока ще е).

Тук едно клипче, където открива някакъв магазин (на 03.01.2014)
.

Някакво момче с такова въодушевение излезе на сцената, с молба той
да изиграе нещо. Ритик го кара да покаже, какво иска да му изтанцува...  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

">#t=19[/video]



Последна редакция: сб, 25 яну 2014, 18:32 от kali_georgieva

# 27
# 28
  • София
  • Мнения: 1 433
момичета, страхотни сте, с тази цялата информация  bouquet Hug
понеже не ме бива като вас
само с едно скромно поздравче за труда ви

http://vbox7.com/play:43f25115

а това за шесте пръста дали е вярно newsm78
загледах го във филмите му, нищо не се вижда, четох че не преживявал корекция, явно го снимат внимателно

# 29
  • Мнения: 1 095
момичета, страхотни сте, с тази цялата информация  bouquet Hug
понеже не ме бива като вас
само с едно скромно поздравче за труда ви

http://vbox7.com/play:43f25115

а това за шесте пръста дали е вярно newsm78
загледах го във филмите му, нищо не се вижда, четох че не преживявал корекция, явно го снимат внимателно

galia2007
Hug Hug Hug

Не мисля, че се съобразяват с това.
Вижда се във всичките му филми.
То му е като "запазена марка".
Сега не е малкото дете и не мисля, че се притеснява от това.

Дори и в Императорът и розата се вижда (първият филм който гледах с него).







Общи условия

Активация на акаунт