Техника за емоционална свобода (ТЕС, EFT) - тема 3

  • 168 132
  • 770
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 705
Мая, благодаря   Hug От известно време по време на тес усещам напрежение в седма чакра и ако продължа да тесам слиза и към шеста. Тествах се с метода на Дона Идън и се оказа, че когато имам това усещане седма чакра ми е по-силна. Сега си давам сметка, че това е моето "да". Това усещане се появи за първи път, докато четях Селестинското пророчество и след това започна да се появява и при тес сесиите ми.
Интересно Simple Smile

Бофче, прочети някъде как се определя "Да" и "Не" за стандартно махало. Накратко - отдаваш се на някаква истина и чувстваш какво прави тялото ти. След това се отдаваш на някаква лъжа и пак чувстваш.
Например: за истина - повтаряш си "Да, да, да, да..." или "Аз съм (името ти)" или "Сега съм в хола вкъщи (т.е. назоваваш мястото, на което наистина се намираш)" и т.н.
За лъжа - "Не, не, не, не" или "Аз съм (чуждо име)" или "Сега съм на Мачу Пикчу" и т.н.

# 76
  • Мнения: 218
Здравейте!
Преди време ТЕС ми помогна за доста неща.Изчистих доста негативни емоции, които бях насъбрала и така се освободих от доста физически и психически неразположения.Сега тесам сеннта си хрема, като започна да тесам симптомите като сърбеж в гърлото(небцето), в носа и ушите до задух, чувствата които излизат са мъка и тъга (тъжно ми е , че ми се случват тези неща) и страх , че може да се задуша.Правилно ли действам?

# 77
  • София
  • Мнения: 213
Здравейте!
Преди време ТЕС ми помогна за доста неща.Изчистих доста негативни емоции, които бях насъбрала и така се освободих от доста физически и психически неразположения.Сега тесам сеннта си хрема, като започна да тесам симптомите като сърбеж в гърлото(небцето), в носа и ушите до задух, чувствата които излизат са мъка и тъга (тъжно ми е , че ми се случват тези неща) и страх , че може да се задуша.Правилно ли действам?
Дааа! Подхващай тез чувства, проследи ги до първоизточника/случка и ги освободи напълно! Ако можеш и без случка- супер! Казвам - първа случка, защото се предполага, че тогава си свързала цъвтежа с тъгата, която по някаква причина си изпитала точно тогава, и хоп- възпроизвеждане при всеки цъвтеж.
 bowuu

# 78
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Здравейте, четох доста за ТЕС-но ако някой се е излекувал от гъбички по ноктите на краката , моля  да пише.

# 79
  • Мнения: 36
Имам нужда от съвет.Вчера имах главоболие ТЕСах го и главоболието от сен4 стана сен 20 ,зверска болка,знам ,че при увеличаване на интензитета ТЕС работи,но с замислих аз съм с ниско кръвно и бях яла шоколад и се чудя за в бъдеще да пропускам точката на върха на главата.Лошото е че като се събудих главоболието го нямаше ,но сега пак започвам да усещам тежест и болка в главата.Мнения ?  bouquet

# 80
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Имам нужда от съвет.Вчера имах главоболие ТЕСах го и главоболието от сен4 стана сен 20 ,зверска болка,знам ,че при увеличаване на интензитета ТЕС работи,но с замислих аз съм с ниско кръвно и бях яла шоколад и се чудя за в бъдеще да пропускам точката на върха на главата.Лошото е че като се събудих главоболието го нямаше ,но сега пак започвам да усещам тежест и болка в главата.Мнения ?  bouquet

Продължавай да тесаш, за да отрабоши първопричината, а не само симптома. Peace Ако нямаш представа от какво произриза главоболието, би могла да тесаш с фразата "Защо имам главоболие?"

Не е проблем да пропускаш точката на главата, макар че не би трябвало да ти създава проблеми при ниско кръвно доколкото знам.  Thinking

# 81
  • Мнения: 36
Имам нужда от съвет.Вчера имах главоболие ТЕСах го и главоболието от сен4 стана сен 20 ,зверска болка,знам ,че при увеличаване на интензитета ТЕС работи,но с замислих аз съм с ниско кръвно и бях яла шоколад и се чудя за в бъдеще да пропускам точката на върха на главата.Лошото е че като се събудих главоболието го нямаше ,но сега пак започвам да усещам тежест и болка в главата.Мнения ?  bouquet

Продължавай да тесаш, за да отрабоши първопричината, а не само симптома. Peace Ако нямаш представа от какво произриза главоболието, би могла да тесаш с фразата "Защо имам главоболие?"

Не е проблем да пропускаш точката на главата, макар че не би трябвало да ти създава проблеми при ниско кръвно доколкото знам.  Thinking


Много ти Благодаря за отговора,направо се видях в чудо,ще ТЕСам "Защо имам главоболие" опитах всичко ,за което се сетих относно това,че работата ми е на компютър и стоя пред монитора доста време,Нерви,Настиване,но явно не мога да уцеля правилното нещо,а и нищо не ми подсказва отвътре.  bouquet

# 82
  • София
  • Мнения: 213
Здравей, bof4eto!
Тогава продължи с фразата
Цитат
не мога да уцеля
докато почувстваш, че можеш или докато ти дойде заглавието на причината. Тогава вече, подхващаш нея от всички възможни аспекти, за които се сетиш или ти изплуват в ума и душата. После пак проверяваш.
Ако те е страх, да не се повтори отново много силна болка, можеш да си направиш програмен ТЕС с фраза "избирам да реша този проблем физически безболезнено!" или да ТЕСнеш "страх от болката".
Успешно справяне!
 bowuu

# 83
  • Мнения: 36
Здравей, bof4eto!
Тогава продължи с фразата
Цитат
не мога да уцеля
докато почувстваш, че можеш или докато ти дойде заглавието на причината. Тогава вече, подхващаш нея от всички възможни аспекти, за които се сетиш или ти изплуват в ума и душата. После пак проверяваш.
Ако те е страх, да не се повтори отново много силна болка, можеш да си направиш програмен ТЕС с фраза "избирам да реша този проблем физически безболезнено!" или да ТЕСнеш "страх от болката".
Успешно справяне!
 bowuu


Благодаря Ви Златни сте,сега ще опитам и ще кажа резултати   bouquet

# 84
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Здравейте, четох доста за ТЕС-но ако някой се е излекувал от гъбички по ноктите на краката , моля  да пише.

# 85
  • Мнения: X
di_t, какво точно да пише?   bouquet ТЕС помага в много случаи, понякога не го правим правилно и не помага, друг път има нужда от някакъв друг метод.

С всеки е различно, ако решиш да опиташ, пиши как върви и какво се получава и тогава ще може останалите да те посъветват.

# 86
  • София
  • Мнения: 213
Здравейте, четох доста за ТЕС-но ако някой се е излекувал от гъбички по ноктите на краката , моля  да пише.
  Да видях въпроса ти, но нямам гъбички и съответно нищо не съм правила. Принципно, щом си чела ТЕС, трябва да си разбрала, че физическото проявление е следствие на емоционален проблем. Ако откриеш  него, ако го решиш, то ще има и последствия пак на физическо ниво- оздравяване.  Вариант е, за да започнеш да решаваш проблема си, да си зададеш въпроса- как се чувствам от това, че имам гъбички? За какво ти пречат или помагат...? Защо не искаш да ги имаш? Хващаш емоцията и я изТЕСваш до 0. с времето ще имаш реакция и на физическо ниво- следи симптомите.
Също принципно- опитвай, експериментирай, защото еднаквите физически проявления при хората имат различни емоционални първопричини и дефакто, никой друг случай не е като твоя, за да ти даде конкретна насока, само принципите.
Надявам се този отговор да ти дава търсената яснота.
 bowuu

# 87
  • Мнения: 7
Здравейте  Hug за запис!

# 88
  • Мнения: 709
Здравейте

Отскоро чета книгта на Иван Петърнишки и имам няколко въпроса.

Може ли в един ден да се направи Настройката няколко пъти в един и същи ден и след това да се премине към Серия 1 или е по-добре да се прави няколко дни и чак тогава да се премине нататък?
Добре ли е да се прави няколко пъти един след друг,ако ще е в един ден или трябва да има интервал между тях?

Колко пъти на ден е хубаво да се прави Серия 1 и трябва ли да се прави известен период от време,преди да се премине към 9г и серия 2 или всичко това може да се направи в един ден?

Simple Smile
Благодаря предварително

# 89
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 275
Малко неясно ми е твоето питане, но ще ти отговоря, както съм го схванала:

Настройката е потупването на външния ръб на дланта с четири пръста на другата, докато казваш Декларацията: въпреки, че..... - прави се 3 пъти. След това:

Започваш потупването по точките на лицето, тялото и пръстите от едната страна - серия 1
Следва 9 Г
Преминаваш към същите точки на другата страна на лицето, тялото и пръстите - серия 2

Тесаш минимум 3 пъти на ден.
Между тесанията давай интервал, час-час и нещо. Пий повече вода.
Може да се тесаш под душа  Grinning Може само да се потупваш без декларация по точките без да мислиш за нищо. Винаги изскача нещо неочаквано. Това е ми е любимо.

Общи условия

Активация на акаунт