реклама на маргарин - престъпление

  • 2 206
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 636
Възмутена съм от рекламата на "Калиакра", в която "прицелна" група са точно децата. Много се нуждаели те баш от "Калиакра" в периода на растеж. Това е абсурдно, и , бих казала, даже престъпно. Известно е в медицинските среди / за съжаление не мога да посоча сайт, но съм сигурна, че и сами можете да си откриете инфо/, че маргаринът, както и много други, измислени бъркочи, не е особено полезна храна, най-малко пък за деца. В него има доста оцветели, овкусители и консерванти, а при превръщането на ненаситените мастни киселини /демек олиото/ в наситени / за да може да се маже като масло/ се образуват канцерогенни вещества и такива, които ЗАДЪРЖАТ развитието на децата. Маргаринът не се препоръчва и за възрастни, макар че в него няма холестерол и уж е диетична храна.

# 1
  • Мнения: 446
Знаеш ли, аз съм не по-малко възмутена от рекламата на Нескуик и други подобни зърнени закуски "с калций", от които се растяло и понеже да пораснат по-бързо е мечта на всички деца, с това просто се злоупотребява, за да манипулират децата родителите си да им ги купуват. Като погледнеш на пакета и видиш повече от 80 % въглехидрати при сегашните все повече затлъстяващи деца - това също е престъпление. А бонбоните, близалките и другите кошмарни неща, напълнени с Е-съставки?

# 2
  • Мнения: 2 978
Точно щях да дам за пример Нескуик, че е подобна.....


Може би ако си намеря учебниците по Бизнес етика, може да пише нещо там newsm78

Но намерих това:
Рекламиращите постоянно ни подтикват да повярваме, че наистина се нуждаем от една след друга луксозни стоки. Убеждават ни, че трябва да не изоставаме от съседите си или дори да ги изпреварваме. . . . Целта на рекламата вече не е да информира. Тя е да се създава желание . . . тя се опитва да ни убеди, че материалните притежания ще ни донесат радост и задоволство..
Рекламата е информация.
Причината, поради която тя е често коварна, сладникава, дебелашка, глупава или възмутителна, е, че обществото иска точно това. Работата на рекламодателя е да информира потенциалните купувачи за своя продукт. Той трябва така да им представи информацията, че те да не я пропуснат.
Това може да означава комерсиално използване на красиви залези, симпатични момичета, красиви мъже, хубави деца, чаровни баби, мускулести атлети, очарователни кученца и всичко друго, което може да привлече вниманието на потребителите. Информацията е безполезна, ако не бъде предадена.

Трябва ли да се регулира рекламната дейност? Не. Няма библейско основание за държавен регулативен орган, който да надзирава рекламната индустрия. Но доказана лъжлива реклама (действителна измама) трябва да се наказва, тъй като тя представлява кражба.

# 3
  • Мнения: 4 915
Относно маргаринът и рекламата - направо си е престъпление.  Close

Ето тук могат да се подадат оплаквания за непочтена и подвеждаща реклама: http://www.ktzp.bg/modules.php?name=ConsProt

или във форума на Комисията: http://forum.ktzp.bg/viewforum.php?f=10

# 4
  • В офиса
  • Мнения: 4 026
Рекламата по време на детските предавания трябва да се забрани. Ще забраняват рекламата на алкохол, пък ще оставят тази на мазен, канцерогенен чипс, айде де.  
Едно на ръка, че детските мозъчета са много податливи на манипулации. Да почнем от там, че първото нещо, което малките деца наизустяват, са рекламите и стигнем, че нещата се рекламират като се обяснява, че децата ще са куул, ще пораснат..все неща, за които хлапетата мечтаят. Друго, че най-безочливо се използват зарибявки като стикери, ваденки и прочее. Трето, че се рекламират абсолютни боклуци, вредни за детското здраве.
Та така, ако може, забранете рекламата по време на детските. С рекламата за маргарина ще се справя, но с другото...

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз като Вини точно на учебника по бизнес етика, по-точно на правилата "за добра търговска практика" щях да се позова, но довечера - като се прибера в къщи, сега в офиса няма да мога. И аз съм за забрана на рекламите по време на детските предавания. Имаме си 5-6 пакета картофени мечета заради лепенките за прозорци. Добре, че татето е "добро прасенце" Joy

# 6
  • Мнения: 636
 Благодаря на Free Soul  за адресите. Вероятно ще се възмутя и там. Чудя се дали не може да ги съдим - най-малкото, а освен това и доказуемо, е че дават невярна  информация, която при това може да навреди.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да беше само маргарина!... В съвременния магазин за хранителни стоки почти няма храна, която да не е вредна- канцерогенна, с много лоши въглехидрати или мазнини... То са консерванти, оцветители и какви ли не други химикали. Вчера децата ми донесоха на касата някакви бонбони на Нестле- какво да правя, купих ги. Като им видях ръцете, устните и езиците как са оцветени- лошо ми стана Sick

# 8
  • Мнения: 3 927
А моето дете, питате ли го, горкото, колко е "нещастно" и "болно", защото не яде от новите храни на NESTLE Wink Mr. Green Wink

Искам някой да ми донесе от Япония устройство, което се слагало на телевизора и превключвало канала, в момента, в който пуснат реклами и търси друг канал, по който няма реклами Simple Smile.......защото не ми стиска да разкарам телевизора от дома Confused

# 9
  • София
  • Мнения: 1 712
Напълно подкрепям негативното отоншение към рекламите. Направо промиват мозъчетата на невинните дечица. Моят син е на 2г 5 м. и като влезем в магазина започва да ме врънка за всичко, което е видял от телевизора. Направо няма отърване - а нали е момченце ме е страх да отказвам всичко.
За съжаление обаче доколкото ми е известно в ДГ ги хранят с маргарин, така чи измъкване от отровите няма  Cry

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
За съжаление обаче доколкото ми е известно в ДГ ги хранят с маргарин, така чи измъкване от отровите няма Cry
Цитат

То, ако е само маргарина, с мед да го намажеш. Ами на нашите им дават от пуншовете "Дерби" и всякакви там бъркочи. Попитах директорката защо, пък тя ми вика, че си имали сертификат. ХЪММ Thinking

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, маргарин дават в детската. И пастет. И лютеница. И салам "Кучешка радост"... За следобедна закуска- вафла, суха паста, меденка... А какво да кажем за детските торти?! Sick Няма измъкване Sad Искам да храня децата здравословно, но как да стане? Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 5 622

 Аз мисля, ч в съвременния свят, в който живеем, няма начин да не се тъпчем с всякаквите му Е-та и подобни.  Tired

Остава ни единствено да се надяваме, че вредата им е умерена  Confused

# 13
  • Мнения: 5 647
На мен реклама не може да ми повлияе да купя нещо. Маргарин вкъщи яде само мъж ми. Забранила съм му да маже филия на детето с маргарин.  Naughty

# 14
  • Мнения: 6 164
Гледали ли сте "Татковата градина" ("Daddy Day Care") с Еди Мърфи? Много сладурска комедия! Laughing ...
Сетих се за филма, като ви четях... Нашите главни герои останаха без работа, именно защото не удържаха на конкуренцията. Защото конкуренцията разчиташе да привлече именно децата, със сладките, захарни, зърнени храни, а нашите пичове предлагаха на пазара не толкова вкусните си (дори отвратителни), но за сметка на това полезни зеленчукови закуски (пак във вид на корн-флейкс). Е, децата не ги понасяха естествено и така останаха без работа...
Та филма е просто комедия, и рекламата не заема централно място в сюжета, но на лице е "признанието" на търговците, че са наясно с вредите на продуктите си, а рекламата е насочена именно към най-малките, за да се разпищят и разреват в магазина и да дърпат майките за палтото Wink, докато не им купят въпросния продукт. Маркетинг Tired И няма кой да го забрани, защото някой печели, а този някой не се интересува от здравето на децата ни, а от печалбите!

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Аз мисля 4е може да се намери на4ин да се рекламират боклуците  без да се лъже. Или поне някои малко да цензурира рекламите Rolling Eyes
Сега се сещам за млякото "Данон" на което не пише кисело мляко а мле4но-кисел продукт!!! И в същото време го рекламират 4е е обогатено с калции. Не ми е ясно как се го обогатили - пускали са атом4ета и молекулки Калции ли? Shocked 4е то млякото си има достатъ4но които иска пове4е да яде сирене!!! А пък колкото до децата купих веднъж Нескуик като обясних 4е рекламите лъжат след 2 мес го изхвърлих защото никои не го яде. А малката стигна сама до извода 4е млякото е по-вкусно с обикновени бисквити отколкото с Нескуик. Но всяка ве4ер в магазина споря с нея 4е няма смисъл да си купуваме някое боклу4е заради картинката в него или прастмасова игра4ка 2X2 см. ........

# 16
  • София
  • Мнения: 9 530
Абсолютно се присъединявам и аз към възмутените от рекламата на маргарина. А и на топченцата на Нескуик и Чокапик, също. ooooh!
Синът ми- ще навърши 6г. сега ми беше заобяснявал един ден, как трябвало да вечеря Нескуик, защото само той изоставал от всички деца. И защото имало вътре 8 витамина и желязо и пр. и пр. Въобще ми направи на мен интензивна реклама. Колко е повярвавал милият, просто не е истина. ooooh! Голямо облъчване са тия реклами, верно. Wink

# 17
  • ново
  • Мнения: 5 994
Съгласна съм със всички по-горни мнения, особено за продуктите с разни лепенки, стикери и "татуировки" #Cussing out.
А най-много се дразня на онези бонбони /забравих им името/, които са "Бонбони за игра Shocked", това в крайна сметка за ядене ли е, или е играчка? newsm78

# 18
  • Мнения: 1 704
до скоро се въртеше и една реклама, която гласеше УМНИТЕ ДЕЦА ДЪВЧАТ ОРБИТ  #Cussing out останалите които не дъвчат дъвки и орбитски такива вероятно ще да са глупавите  Rolling Eyes 

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Между другото, навремето се бях възмутила публично от подвеждащата реклама на Нескуик "Децата трябва да получават колкото се може повече калций, за да растат здрави" (даже дали не беше "Педиатрите препоръчват..."). Моята мисъл беше, че ако някой родител се подведе по рекламата и започне да бута не само Нескуик, а и калций под всякаква форма, защото нали "колкото се може повече", може да стане беля. Момичетата във форума се поприсмяха, че надали има толкова заблуден родител...
Но - факт! Надали съм била единствената възмутена, защото новата реклама е със сменен слоган - "Децата трябва да получават достатъчно калций", което вече звучи по съвсем различен начин.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 322
Рекламата по време на детските предавания трябва да се забрани. Ще забраняват рекламата на алкохол, пък ще оставят тази на мазен, канцерогенен чипс, айде де.  
Едно на ръка, че детските мозъчета са много податливи на манипулации. Да почнем от там, че първото нещо, което малките деца наизустяват, са рекламите и стигнем, че нещата се рекламират като се обяснява, че децата ще са куул, ще пораснат..все неща, за които хлапетата мечтаят. Друго, че най-безочливо се използват зарибявки като стикери, ваденки и прочее. Трето, че се рекламират абсолютни боклуци, вредни за детското здраве.
Та така, ако може, забранете рекламата по време на детските. С рекламата за маргарина ще се справя, но с другото...



Абсолютно подкрепям!  newsm10 smile3501
Надали би могло да се реализира на практика, но и отлична идея.

# 21
  • Мнения: 3 089
хе-хе - тук е мястото ви препратя към книгата "9.99", която е новият шедьовър на съвременната френска литература (мая така я водика в капитал-лайт,ама не съм сигурна). точно за това пише авторък. е, на твърде "рекламен" стил, който не разбирах от време на време (не съм в този бизнес), но все пак е анти-реклама на рекламата, написана от човек, работещ в рекламния бизнес. дори само това си заслужава, за да й хвърли човек ено око.
а въпросните реклами - само на нескуик си я спомням. тази на калиакра не съм я засичала, ама каквато съм блейка нищо чудно. ако е вярна приказката, че детето поне малко "се мята" на родителите си, то нашето няма да бъде от потребителите, които могат да бъдат 'зарибени'. аз всъщност не съм против рекламите, точно защото не им обръщам внимание. може би като порасне малката и започне да врънка за тази или онази татуировка от някой чипс ще имам по-отговорна позиция по въпроса.

# 22
  • Мнения: 1 220
   Съгласна съм, че не трябва да има реклами по време на детски предавания!
 Искам да насоча вниманието ви към една друга тема "лафката  училище".
Кажете ми какво мислите за този вид търговия,  продават се освен закуски  всякакви други боклуци, изкушението за децата е голямо и оставят  част от джобните си пари!
 Редно ли е според вас да се продават хранителни продукти с ниско качество  в училищните лафки!?

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
... и започне да врънка за тази или онази татуировка от някой чипс ще имам по-отговорна позиция по въпроса.

Да не си говорим за татуировки, че всеки път Дени като се съблече, ми иде да се изям от яд заради един бял прилеп на корема и, който още си личи от морето. В съседното бунгало имаше момиченце с татуировка на корема и ние /къде без нас/ си сложихме. Не ми се щеше да правя цирк, защото детето не беше виновно, ама това не пречи да се ядосвам

# 24
  • Мнения: 64
Вини, може ли да ми пратиш на лични линка, от който си взела цитата си за рекламата? Мерси!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Това е меко казано отвратително.Това е една от причините синът ми да не ходи на градина- а именно храната.Маргарина в нас е забранен и не се яде посмъртно Naughty
Както и всичко на Нестле.
Малко се отклоних от темата, сори за което Embarassed

# 26
  • Мнения: 5 370
   Съгласна съм, че не трябва да има реклами по време на детски предавания!
 Искам да насоча вниманието ви към една друга тема "лафката  училище".
Кажете ми какво мислите за този вид търговия,  продават се освен закуски  всякакви други боклуци, изкушението за децата е голямо и оставят  част от джобните си пари!
 Редно ли е според вас да се продават хранителни продукти с ниско качество  в училищните лафки!?

Мисля, че пълни джобовете на определени хора с лесни пари. Ама бедна ви е фантазията какво наистина се предлага в лавките..........и как посред час ученик излиза-аз примерно съм имала свободен и съм висяла там на кафе-за да си купи поредната дивотия като оцветяваща във вампирски цветове дъвка или пълно с някаква глупост-зарибявка пакетче с чипс.

# 27
  • Мнения: 1 220
   Съгласна съм, че не трябва да има реклами по време на детски предавания!
 Искам да насоча вниманието ви към една друга тема "лафката  училище".
Кажете ми какво мислите за този вид търговия,  продават се освен закуски  всякакви други боклуци, изкушението за децата е голямо и оставят  част от джобните си пари!
 Редно ли е според вас да се продават хранителни продукти с ниско качество  в училищните лафки!?

Мисля, че пълни джобовете на определени хора с лесни пари. Ама бедна ви е фантазията какво наистина се предлага в лавките..........и как посред час ученик излиза-аз примерно съм имала свободен и съм висяла там на кафе-за да си купи поредната дивотия като оцветяваща във вампирски цветове дъвка или пълно с някаква глупост-зарибявка пакетче с чипс.

Съгласна съм, ама не може ли да се направи нещо!? Министерство на здравеопазването,  изнасят статистика какъв процент  деца са с хипертония, наднормено тегло и диабет. Не може ли някаква кампания, някакъв проект....абе да се направи нещо!? То все се пълнят  джобове, ама тук става въпрос за здравето  на децата!

# 28
  • Мнения: 5 370
Надя, нямам си идея, мила. Може и да се прави вече нещо. Излязла съм от учителския бранш отпреди 3 години.
Сега се сещам, че децата най-масово нагъваха хамбургери и мазните дълги баници........от които даже на възрастен човек понякога почва да му ври на кисело. Sick

# 29
  • Мнения: 1 220
 Сърдечко, не знаех че си бивша даскалка! Поздравления!

# 30
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
И аз се присъединявам към роптаещите срещу всякакви такива реклами на НЕздравословни храни, които се представят за супер здравословни.
Мисля, че нищо не може да се направи срещу мазните баници и т.н., които ядат децата ни в училище (говоря за тези, които са безплатни), защото има предварително обществена поръчка за доставка на закуски, винаги я печели определен човек (е, има комисия, която е взела "безпристрастно" решение), съставя се протокол, решението на комисията може да се обжалва, но само от останалите участници в тръжната процедура, ако няма обжалвание, сключва се договор и ето... децата ни ядат гадостите, а някой от комисийката е гушнал парички.
Постоянно се занимавам с тръжни процедури и знам как се печели търг Close.
Явно няма оправия...

# 31
  • Мнения: 3 271
Бу, това с калция и мен ме побъркваше.
За маргарина - нямам думи, от години се възмущавам колкото се може по-публично срещу реклами на маргарин, продуктите с аспартам като Танг и Орбит масово рекламирани като полезни за децата и т.н.
Зарибявките са ужас! Единственото, което съм позволила досега са Пом-бер със стикерчетата, но имаме точно 3. Колкото до Нестле, меденките и вафлите, не мисля че трябва да се забранява всичко масово, защото няма да остане какво да се яде (млякото може да е хубаво и само с обикновени бисквити, но и в тях има маргарин). Така че аз гледам да избирам по-малката беля, та ако ще е корн-флейс е червеният на Нестле, поне знам, че съдържа само царевица и т.н. А вие какво предлагате да ядат в детската следобяда - сандвичи ли с разни съмнителни колбаси ли? Само да не излезе, че поддържам този тип храни, (за протокола, храня се нисковъглехидратно вече повече от 2 години, а сина ми е с алергия), просто не можем да забраним абсолютно всичко. Аз гледам да се боря с големите вредители. Но е трудно предвид, че и бабите купуват от тях нерядко (колко време мина докато убедя свекърва ми, че кисело мляко с лъжица сладко или с плодов сок е доста по-добре, а и децата не правят разлика, спрямо съответните боклуци на Данон)

# 32
  • Мнения: 5 370
Сърдечко, не знаех че си бивша даскалка! Поздравления!

Благодаря-ама не бих повторила повече никога!!!!  Sick
Това последното ОФФтопик.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт