реклама на маргарин - престъпление

  • 2 210
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Аз мисля 4е може да се намери на4ин да се рекламират боклуците  без да се лъже. Или поне някои малко да цензурира рекламите Rolling Eyes
Сега се сещам за млякото "Данон" на което не пише кисело мляко а мле4но-кисел продукт!!! И в същото време го рекламират 4е е обогатено с калции. Не ми е ясно как се го обогатили - пускали са атом4ета и молекулки Калции ли? Shocked 4е то млякото си има достатъ4но които иска пове4е да яде сирене!!! А пък колкото до децата купих веднъж Нескуик като обясних 4е рекламите лъжат след 2 мес го изхвърлих защото никои не го яде. А малката стигна сама до извода 4е млякото е по-вкусно с обикновени бисквити отколкото с Нескуик. Но всяка ве4ер в магазина споря с нея 4е няма смисъл да си купуваме някое боклу4е заради картинката в него или прастмасова игра4ка 2X2 см. ........

# 16
  • София
  • Мнения: 9 569
Абсолютно се присъединявам и аз към възмутените от рекламата на маргарина. А и на топченцата на Нескуик и Чокапик, също. ooooh!
Синът ми- ще навърши 6г. сега ми беше заобяснявал един ден, как трябвало да вечеря Нескуик, защото само той изоставал от всички деца. И защото имало вътре 8 витамина и желязо и пр. и пр. Въобще ми направи на мен интензивна реклама. Колко е повярвавал милият, просто не е истина. ooooh! Голямо облъчване са тия реклами, верно. Wink

# 17
  • ново
  • Мнения: 6 037
Съгласна съм със всички по-горни мнения, особено за продуктите с разни лепенки, стикери и "татуировки" #Cussing out.
А най-много се дразня на онези бонбони /забравих им името/, които са "Бонбони за игра Shocked", това в крайна сметка за ядене ли е, или е играчка? newsm78

# 18
  • Мнения: 1 704
до скоро се въртеше и една реклама, която гласеше УМНИТЕ ДЕЦА ДЪВЧАТ ОРБИТ  #Cussing out останалите които не дъвчат дъвки и орбитски такива вероятно ще да са глупавите  Rolling Eyes 

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 851
Между другото, навремето се бях възмутила публично от подвеждащата реклама на Нескуик "Децата трябва да получават колкото се може повече калций, за да растат здрави" (даже дали не беше "Педиатрите препоръчват..."). Моята мисъл беше, че ако някой родител се подведе по рекламата и започне да бута не само Нескуик, а и калций под всякаква форма, защото нали "колкото се може повече", може да стане беля. Момичетата във форума се поприсмяха, че надали има толкова заблуден родител...
Но - факт! Надали съм била единствената възмутена, защото новата реклама е със сменен слоган - "Децата трябва да получават достатъчно калций", което вече звучи по съвсем различен начин.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 355
Рекламата по време на детските предавания трябва да се забрани. Ще забраняват рекламата на алкохол, пък ще оставят тази на мазен, канцерогенен чипс, айде де.  
Едно на ръка, че детските мозъчета са много податливи на манипулации. Да почнем от там, че първото нещо, което малките деца наизустяват, са рекламите и стигнем, че нещата се рекламират като се обяснява, че децата ще са куул, ще пораснат..все неща, за които хлапетата мечтаят. Друго, че най-безочливо се използват зарибявки като стикери, ваденки и прочее. Трето, че се рекламират абсолютни боклуци, вредни за детското здраве.
Та така, ако може, забранете рекламата по време на детските. С рекламата за маргарина ще се справя, но с другото...



Абсолютно подкрепям!  newsm10 smile3501
Надали би могло да се реализира на практика, но и отлична идея.

# 21
  • Мнения: 3 089
хе-хе - тук е мястото ви препратя към книгата "9.99", която е новият шедьовър на съвременната френска литература (мая така я водика в капитал-лайт,ама не съм сигурна). точно за това пише авторък. е, на твърде "рекламен" стил, който не разбирах от време на време (не съм в този бизнес), но все пак е анти-реклама на рекламата, написана от човек, работещ в рекламния бизнес. дори само това си заслужава, за да й хвърли човек ено око.
а въпросните реклами - само на нескуик си я спомням. тази на калиакра не съм я засичала, ама каквато съм блейка нищо чудно. ако е вярна приказката, че детето поне малко "се мята" на родителите си, то нашето няма да бъде от потребителите, които могат да бъдат 'зарибени'. аз всъщност не съм против рекламите, точно защото не им обръщам внимание. може би като порасне малката и започне да врънка за тази или онази татуировка от някой чипс ще имам по-отговорна позиция по въпроса.

# 22
  • Мнения: 1 220
   Съгласна съм, че не трябва да има реклами по време на детски предавания!
 Искам да насоча вниманието ви към една друга тема "лафката  училище".
Кажете ми какво мислите за този вид търговия,  продават се освен закуски  всякакви други боклуци, изкушението за децата е голямо и оставят  част от джобните си пари!
 Редно ли е според вас да се продават хранителни продукти с ниско качество  в училищните лафки!?

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
... и започне да врънка за тази или онази татуировка от някой чипс ще имам по-отговорна позиция по въпроса.

Да не си говорим за татуировки, че всеки път Дени като се съблече, ми иде да се изям от яд заради един бял прилеп на корема и, който още си личи от морето. В съседното бунгало имаше момиченце с татуировка на корема и ние /къде без нас/ си сложихме. Не ми се щеше да правя цирк, защото детето не беше виновно, ама това не пречи да се ядосвам

# 24
  • Мнения: 64
Вини, може ли да ми пратиш на лични линка, от който си взела цитата си за рекламата? Мерси!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Това е меко казано отвратително.Това е една от причините синът ми да не ходи на градина- а именно храната.Маргарина в нас е забранен и не се яде посмъртно Naughty
Както и всичко на Нестле.
Малко се отклоних от темата, сори за което Embarassed

# 26
  • Мнения: 5 370
   Съгласна съм, че не трябва да има реклами по време на детски предавания!
 Искам да насоча вниманието ви към една друга тема "лафката  училище".
Кажете ми какво мислите за този вид търговия,  продават се освен закуски  всякакви други боклуци, изкушението за децата е голямо и оставят  част от джобните си пари!
 Редно ли е според вас да се продават хранителни продукти с ниско качество  в училищните лафки!?

Мисля, че пълни джобовете на определени хора с лесни пари. Ама бедна ви е фантазията какво наистина се предлага в лавките..........и как посред час ученик излиза-аз примерно съм имала свободен и съм висяла там на кафе-за да си купи поредната дивотия като оцветяваща във вампирски цветове дъвка или пълно с някаква глупост-зарибявка пакетче с чипс.

# 27
  • Мнения: 1 220
   Съгласна съм, че не трябва да има реклами по време на детски предавания!
 Искам да насоча вниманието ви към една друга тема "лафката  училище".
Кажете ми какво мислите за този вид търговия,  продават се освен закуски  всякакви други боклуци, изкушението за децата е голямо и оставят  част от джобните си пари!
 Редно ли е според вас да се продават хранителни продукти с ниско качество  в училищните лафки!?

Мисля, че пълни джобовете на определени хора с лесни пари. Ама бедна ви е фантазията какво наистина се предлага в лавките..........и как посред час ученик излиза-аз примерно съм имала свободен и съм висяла там на кафе-за да си купи поредната дивотия като оцветяваща във вампирски цветове дъвка или пълно с някаква глупост-зарибявка пакетче с чипс.

Съгласна съм, ама не може ли да се направи нещо!? Министерство на здравеопазването,  изнасят статистика какъв процент  деца са с хипертония, наднормено тегло и диабет. Не може ли някаква кампания, някакъв проект....абе да се направи нещо!? То все се пълнят  джобове, ама тук става въпрос за здравето  на децата!

# 28
  • Мнения: 5 370
Надя, нямам си идея, мила. Може и да се прави вече нещо. Излязла съм от учителския бранш отпреди 3 години.
Сега се сещам, че децата най-масово нагъваха хамбургери и мазните дълги баници........от които даже на възрастен човек понякога почва да му ври на кисело. Sick

# 29
  • Мнения: 1 220
 Сърдечко, не знаех че си бивша даскалка! Поздравления!

Общи условия

Активация на акаунт