Антиутопии и постапокалиптика

  • 32 781
  • 149
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 738
Напълно съгласна - не всичко става за всеки. На един едно му харесва, на друг друго...

# 136
  • София
  • Мнения: 44 250
Най-любими са ми Сблъсък, Бягащият Човек(за мен Игрите са много взаимствани от тази книга), Дългата разходка...все на Кинг... не знам всъчност Тъмната кула дали бих я включила в антиутопиите, но за мен също е прекрасна книга. Цар Плъх е велика книга (за мен), но изобщо не мисля, че е антиутопия.
Много хубави неща прочетох за Момиче на пружина http://www.bard.bg/book/?id=1486 в списъка ми с искам да прочета е книжката. Мисля, не я срещнах в  темата.

А някой чел ли е "Подземните хроники"  пак на Сюзън Колинс?

Последна редакция: ср, 11 фев 2015, 11:51 от Angel_Dust

# 137
  • Мнения: 48 052
Ето, на мен па ни Кинг, ни Пратчет ми вървят...толкова пъти отварям тяхна книга...и заспивам от скука  Crazy 

# 138
  • Мнения: 7 001
Това Момиче на пружина ме заинтригува, мерси!

# 139
  • София
  • Мнения: 9 953
Отново срещнах тази книга (Светът без нас), която все още чака ред исе сетих, че преди време търсих нещо от Сай-фай жанра, а именно един от ресурсите изчезва/свършва и това обръща хода на цивилизацията- електричеството спир... или комета удря земята и я затъмнява за десетилетия - или Луната изчезва...; Една от екосистемите колабира или взема превес над останалите, равновесието се нарушава; мобилизира се преселване на друга планета; или след апокалипсис човечеството е на ръба изчезването, знанието е съхранено в шепа оцелелите хора, които ще възродят цивилизацията, но понеже те са тясна прослойка, а историята (книги и т.н.) е заличена, то ще е различна от сегашната. Стига толкова идеи за фантастите - предложете нещо за четене Simple Smile
spisanie8.bg/новини/наука/3220-как-би-изглеждал-светът-без-хората.html

# 140
  • Мнения: 62
Разбира се, че "1984" Simple Smile
Но адски ми хареса и "Ние" на Замятин, препоръчвам Simple Smile
Също и "Метро 2033" на Глуховски.

# 141
  • София
  • Мнения: 9 953
1.1 Дайте идеи за произведения, в които присъстват някои от следните обстоятелствени елементи: Колапс, дисбаланс, анархия (бунт, преврат, съпротива)...
P.S.
Може и кибер-пънк.

1.2. За апокалипсис (не пост-), разказващо се за гибелта, пътя до там...  това ми хвана окото, но не знам дали е по темата:
2666 oт Роберто Боланьо – един magnum opus за истинския свят

Роберто Боланьо е вселена. Латино-американска сага, която е арогантна, поетична, смела и сякаш безкрайна.
В близо 1000 страници чилийският писател успява да побере цял един свят, който по-късно да взриви из основи. Романът е издаден след смъртта на Боланьо и по първоначален замисъл трябва да бъде разделен в пет различни книги...

http://knijno.blogspot.com/2015/08/2666-o-magnum-opus.html

# 142
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 918
В момента чета Доста близо съм до отказването.

# 143
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
 А аз чета :
и ми харесва много. Само да имах повече време, досега да съм я прочела.

# 144
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 918
Дочетох трилогията Чисти


И втората и третата книга ме държаха в напрежение до края си. Ако третата не беше финала сигурно щях да й сложа 5 звездички, но след нея няма нищо и се раздразних. Не разбрах края на нито една от линиите и ме е яд /е, освен на една, но там си беше ясно така че не я броя Crossing Arms/.

# 145
  • София
  • Мнения: 44 250
А ще има ли още книги от тази поредица?

# 146
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 918
А ще има ли още книги от тази поредица?

Не.

# 147
  • Мнения: 2 617
 А кой е „Литератутният спамо-чат”?
По темата: за съжаление, не харесвам антиутопии.

# 148
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 918
А кой е „Литератутният спамо-чат”?


Втора страница в раздела.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=773460.0;topicrefid=19

# 149

Общи условия

Активация на акаунт