Отговори
# 15
  • Мнения: 171
Здравейте мамчета!
Извинявам се, че малко късно се включвам.

Мартеа надявам се при теб всичко да е наред вече.
От раждането до сега 5 пъти успешно избягвам антибиотиците. Последния път беше най-страшно и се влачих с 39 няколко дена. Само да споделя, че при мен помогнаха компресите с магданоз и пак цедене и т.н.
Пила съм и брония но с разреждане 15 на всеки час по 5. Но останах с впечатление, че ми намаля драстично кърмата. Не знам дали от нея беше.

Сега честичко ми се случва да имам леки болки, без зачервяване в гърдата. Слагам компреси и давам на бебо да посуче.
Искам да попитам като профилактика колко често мога да взимам лецитин - 1 капсула на ден, но колко дълго мога да карам така - и не е ли вредно?

# 16
  • Мнения: 398
Мами да ви кажа, понеже от вчера имам силни болки в лявата гърда и прилагам всичко дето трябжва, но реших да пия и Бриония. Просто ми се разказа играта откъм жестоко главоболие, втрисане и страхотна мигрена - не мигнах цяла нощ Sick Sick Sick
Чак на сутринта реших да антидотирам с ментов бонбон, чай и кафе и малко ми попросветна. Няма добро отражение и върху гърдата за съжакение  - не виждам никакъв ефект.
Пиша това за да имате едно наум - явно това лекарство не е било моето.

# 17
  • Мнения: 1 383
Аз съм правила компреси с ленено семе при запушване. Лененото семе се смила с кафемелачка, слага се захар и мляко /или вода, че от млякото започва да мирише неприятно/, да стане гъста каша. Налага се на мястото на запушването, слага се отгоре найлон и сутиенът. Така се стои докато се отпуши, при мен ставаше за 1/2 ден, като го сменям през няколко часа. За кърменето го махах, измивах гърдата после го слагах отново. Но трябва бебето да суче, за да "дръпне" запушеното. Направо се задавяше бебчето, явно кърмата тръгва изведнъж, и после бучката я няма.

# 18
  • Мнения: 2 282
evica, хубаво си направила, че си го антидотирала. Не съм и подозирала, че може да няма ефект, камо ли за това, че на някои може да не им понася. Извинявай!  Embarassed но пък на мен и 3 мами ни свърши чудесна работа... И друго  - току-що се вгледах - втрисане и главоболие и аз имах още ПРЕДИ брионията - точно по времето, когато от 38 преминах на 39,5 градуса. И жестока болка в костите и мускулите, дето не знам от температурата ли беше.
а за намалянето на кърмата - не знам, може това да е част от процеса на регулиране  newsm78 Мишле, като я спря, възстанови ли се количеството?

Нещо друго се чудя - дали основното във всичките рецепти по-горе не е факта, че горещия компрес остава по-дълго горещ? В тази връзка се сещам за съвет от тук, който прилагах в родидлния дом - горещ компрес с памперс - напояваш с гореща вода, лесно за залепва в подходящя форма окло гърдата и изстива много бавно.

Мартеа, радвам се, че си се оправила, и то така бързо!

за лецитина - пише, че е много полезно за мозъка и за кои ли не органи... предполагам, че няма проблем да се пие година-три по 1 на ден Simple Smile, или с почивки през седмица?

# 19
  • Мнения: 171
Сребърен облак - кърмата се възстанови седмица след това, но не знам дали защото спрях бронията или от многото сукане. Като намаля и бебо се съдираше да реве и го кърмих много често, та може би от това да е било  newsm78

А за бронията четох някъде, че само смъквала температурата нищо повече, но на една приятелка пък много и помогна. Аз единия път пих и Беладона заедно с Бронията. Не бих казала, че се оправих по-бързо от преди.

# 20
  • Мнения: 398
Сребърен облак няма за какво да ми се извиняавш. При хомеопатията е така еднакви симптоми различно се лекуват при различните хора. Аз по принцип никога не съм страдала от мигрена и за това се учудих.
Почвам зелето, и млякото с ориз. Sick
оправяйте се всички мами!

# 21
  • Мнения: 77
Не знам как ще ви се стори,но една лекарка ми каза да мажа местото на бучката с тигрова мас.Последният път толкова ме боля,че реших да пробвам.Не знаех за зелето,млякото с ориза,а с лецитина не може да мине като с магическа пръчка,иска време.Ннамазах обилно местото,без ареолата и зърното межд 2 хранения и се оправи,малката ме изсука.Разбира се измих добре гърдата преди да храня.

# 22
  • Мнения: 4 078
Сребърен облак,
да, според мен точно в дълго топлият компрес е работата. Всяко оризче само по себе си е за дълго горещо ядро, тигровата мас загрява, лененото семе май и то...

Лецитинът е вълшебно средство, само трлябва да се има предвид, че е извлек от соя - т.е. алерген, въпреки че както каза Хедра и даде линк - въпросът е спорен.

Общи условия

Активация на акаунт