Как да изчисля кога ми е овулацията

  • 13 155
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте ,мили момичета. Искам да ви попитам ,как по-точно да изчисля овулацията си. По-принцип цикълът ми е нередовен, всеки път започва и свършва по-различно време. Изчислявам с овулационните калкулатори ,но пак нещо не мога да разбера. Чета теми,постове и други ,но не мога да си определя, кога точно настъпва и имам ли,защото разбрах,че някои нямат. Пробвах с ову тест ,даже тия дни го правя 5 дни поред.. но ми показва едно и също.. две черти едната по-тъмна,другата по-светла.. На едно място пише ,че няма овулация ,нито да предстои,другаде пише,че може да настъпи .. и не знам сега ще предстои ли или е минала.. и  как да си изчислявам занапред. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 2 808
Отиди на фоликуметрия поне 2 поредни цикъла при гинеколог с добра апаратура. Там ще се види кога овулираш.

# 2
  • Мнения: X
И аз бих те посъветвала същото.
Ако нямаш възможност в момента, започни да мериш базалната температура и прави тестове за овулация.

# 3
  • Мнения: 8
И това е вариянт,но тъй като съм малка (18 год), не ми се иска да кажа на майка ми ,ще вземе да си мисли някакви си глупости,тъй като си имам сериозен приятел от 2 год. А пък искам да разбера ,кога ми е овулацията,няма ли по-лесен домашен вариянт.

# 4
  • Мнения: 2 808
Ти искаш да имаш бебе ли?

# 5
  • Мнения: 8
Ами не точно смисъл... сложно е това е др тема. Просто стана така ,че 1 път бяхме пияни с приятеля ми и се изхвърли в мен .. пих хапче ... всичко мина ок.. Но след време пак се случи и като видяхме ,че нищо не стана вече 6 месеца се изхвърля в мен.. Не искам още сега дете,но ме е страх толкова време да не се получава данеби да имам някакъв проблем или липса на овулация. Затова искам да знам кога е, и имам ли. Пък и майка ми преди да ме роди, не е могла да има деца 6,7 години ,уж без причина или заболяване, и ме е страх данеби да съм наследила. Искам да се изследвам ,но няма как да и кажа ,а сама няма как да ги направя тези изследвания. Тя ще иска да знае ,защо толкова рано се интересувм за това. Дайте ми съвет.

# 6
  • Мнения: X
Съветът ми е да отидеш на лекар заради нередовния цикъл и щом не искате дете сега, да използвате предпазни мерки!

# 7
  • Мнения: 2 808
Съветът ми е да отидеш на лекар заради нередовния цикъл и щом не искате дете сега, да използвате предпазни мерки!

На същото мнение съм.

Почти е невъзможно да не овулираш. Всяка жена овулира, но има и празни "цикли", обаче те са през 12-13 цикъла. В интернет има достатъчно информация за това.

# 8
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 990
Направи си овулационен календар. Прави се по следният начин:
В продължение на няколко месеца си мери базалната температура точно след събуждане без да си ставала от леглото. Това ще рече да си слагаш термометъра в дупето и да измериш температурата в продължение на 5 мин. След това трябва да запишеш градусите, които показва термометъра. В дните на овулация температурата е най-висока и продължава около 3 дни да е така. Най- добре е да си направиш графика за да ти е по-ясно. Прави се в продължение на няколко последователни месеца за да се определи цикъла при теб какъв е. За всяка жена е различен, а и с възрастта се променя. Много е полезен този календар особено за случаи като твоя (и аз бях така).

# 9
  • Мнения: 196
Но след време пак се случи и като видяхме ,че нищо не стана вече 6 месеца се изхвърля в мен.. Не искам още сега дете,но ме е страх толкова време да не се получава данеби да имам някакъв проблем или липса на овулация.  Дайте ми съвет.
__

Вие си правите експерименти дали ще забременееш ли

# 10
  • Мнения: 6 833
Според мен не си правете експерименти, щом не искате бебе  Peace
Щом цикълът ти е още нередовен е възможно да сте пропуснали овулацията. Това, че няколко месеца не е станало, не е гаранция, че следващия няма да се получи  Peace
А ако забременееш, какво ще правиш!?
Отиди на гинеколог, но задължително започнете да се пазите!  Peace

# 11
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 990
Нередовният цикъл не е никаква гаранция, че няма да се забременее. Аз винаги съм била с нередовен цикъл, че и с двойна матка, но забременях и имам вече пораснал син. Това, което ти описах в предишният ми пост, ми беше поставено като задача от лекар. Бях 20 дни в болница за изследване на хормоналните нива и какво ли още не, заради нередовността на цикъла когато бях на 18г.

# 12
  • София
  • Мнения: 418
Ох, ако не искаш дете, защо просто не се пазиш newsm78

# 13
  • Мнения: X
Явно идеята на авторката е да провери дали може да има деца, като забременее с дете, което в момента не иска.

# 14
  • Мнения: 2 808
Явно идеята на авторката е да провери дали може да има деца, като забременее с дете, което в момента не иска.

Иска да има бебе. Прочети в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=753333.0

Още на 2-я ред пише:
Само на 18 години съм,а искам вече да си имам дете.. живея с приятеля си заедно от 1 година ..

Според мен целта и не е да разбере кога и е овулацията, за да се пази,
а да провери защо не забременява след като правят секс в дните на овулация.

Общи условия

Активация на акаунт