Въпрос за осигуровки и майчинство 2

  • 30 013
  • 179
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2
Благодаря ви много!! Имам повече от 5 год. стаж, от които година и половина в чужбина. Така че имам тези 12 месеца, а и има фирма на познат, който да ме наеме формално. Много, много благодаря. Бях се отчаяла! Heart Eyes
 

# 136
  • Мнения: 3
Здравейте! Въпроса ми е тъй като съм бременна в 6ти месец и работя на трудов договор от 02.10.2015 година , но преди това имам 3 месеца безработна , но здравните осигуровки са ми платени , а преди тези 3 месеца имам стаж от 4 години без прекъсване  имам ли право на майчинство 2 години ?

# 137
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Здравейте! Въпроса ми е тъй като съм бременна в 6ти месец и работя на трудов договор от 02.10.2015 година , но преди това имам 3 месеца безработна , но здравните осигуровки са ми платени , а преди тези 3 месеца имам стаж от 4 години без прекъсване  имам ли право на майчинство 2 години ?
Да, имаш.

# 138
  • Мнения: 3
Благодаря за отговора !!  Wink Rolling Eyes

# 139
  • Мнения: 6
здравейте момичета искам да попитам сега последно майчинство колко е ? чета чета и пише само за втората година а мен ме интересува за първата... Sad

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
здравейте момичета искам да попитам сега последно майчинство колко е ? чета чета и пише само за втората година а мен ме интересува за първата... Sad

Първата година се смята спрямо твоите осигуровки 24 м назад от 45 дневния болничен преди термин и при всеки е различна сума.Обезщетението първата година е 90 процента от брутото ти за 24 те месеца назад,но не повече от нетото ти

# 141
  • Мнения: 6
Ясно благодаря

# 142
  • Мнения: 3
Здравейте мами искам да попитам 18 или 24 месеца назад се изчислява майчинството и ако излезна в началото болничен как се изчислява майчинството за този период Embarassed

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте мами искам да попитам 18 или 24 месеца назад се изчислява майчинството и ако излезна в началото болничен как се изчислява майчинството за този период Embarassed

Обезщетението за бременност и раждане се изчислява на база 24 м назад.За месеците в болничен няма да ти взимат самия болничен,а дохода,от който е изчислен.Т.е ако 18 м преди болничния си на едни и същи осигуровки,болничният по време на бременността няма да се отрази на бъдещето обезщетение за бременност и раждане

# 144
  • Мнения: 1
 Wink здравейте за стаж за майчинство може ли две години от една месторабота да съм осигурявана или може и от друго място стига да няма прекъсване нито един ден

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Wink здравейте за стаж за майчинство може ли две години от една месторабота да съм осигурявана или може и от друго място стига да няма прекъсване нито един ден

Може стажът да е с прекъсвания,може да е от 10 местоработи.Може стажът да е от преди 5 г примерно,а малко преди 45 дневния болничен да си почнала работа.Няма изискване да е от една работа,да е без прекъсване и т.н

# 146
  • Мнения: 3
Благодаря ти Elfita за бързия отговор искам само да попитам още нещо  понеже съм на договор от 5 месеца сега карам 6 предишния период не съм била на договор та въпроса ми е този период как се изчислява като месеците в който съм работила се делят на 24 или има някакво минимално което се взима в предвид  newsm78

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря ти Elfita за бързия отговор искам само да попитам още нещо  понеже съм на договор от 5 месеца сега карам 6 предишния период не съм била на договор та въпроса ми е този период как се изчислява като месеците в който съм работила се делят на 24 или има някакво минимално което се взима в предвид  newsm78

Месеците без работа в 24 месечната база ще ти ги взимат на МРЗ

# 148
  • Мнения: 3
Blagodarq ti I dano otpuskata sled 3 tiq mesec ne q smqtat I neq na minimalniq dohod zashtoto rabotata mi e svurzana s digane na tejki predmeti I nqma da moga da rabotq do posledno
__________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 18 апр 2016, 22:22 от AnMary

# 149
  • Мнения: 702
Здравейте,бременна съм в 7г.с,бременноста не беше планувана,но ще задържа детето,въпроса ми е може ли работодателя ми да ме уволни,тъйкато все още не е изтекъл испитателният срок,работя от 4 месеца.Не мога и да крия дълго,защото работата ми е динамична,вдигам тежки предмети и скоро ще трябва да им кажа.

Общи условия

Активация на акаунт