Кои са кърмещите майки?

  • 230 127
  • 3 070
  •   1
Отговори
# 2 025
  • Мнения: 15
Здравейте мили мами-кърмачки, време е и ние да се запишем. Вече 9 месеца се кърмим, като на 7 месеца пробвахме първото пюре. Скоро няма да се отказваме от млекцето.

# 2 026
  • Мнения: 23
аз родих секцио ,но още щом ми дадоха бебо веднага го сложих на гърдата и до вечерта хвърлихме АМ вече 5-ти месец сме само и единствено на кърма смятам да захранвам след 6-ти , всички ми казваха че след секцио много трудно се кърмело и бебто не искало само да кажа няма такъв филм бебто си засука веднага не че беше два дена на АМ с биберон с 12 дупки , всичко е благодарение на форума и най - вече на Мери от февруарки   bouquet

# 2 027
  • Мнения: 389
Здравейте и от мен.Аз също съм от кърмещите мами.Кърмя Мадлен от третия час на раждането ѝ.В началото беше голям зор докато ми дойде кърмата.Малката се роди доста голяма и все плачкаше от глад.Случваше се често да я дохранвам с АМ,но с много упорство от моя страна кърмата си дойде и сега все още сме само на кърма.

# 2 028
  • Мнения: 2 751
Хайде и аз в отбора  Hug

След сума ти перипетии с кърменето, се преборих с всичко, и сега сме изцяло на кърма  Crazy Flutter

# 2 029
  • Мнения: 657
Привет и от мен! Simple Smile

На 26ти юни родих дъщеря си със секцио, естествено първия ден беше хранена с АМ, а на втория когато ми я дадоха да я кърмя тя не искаше да захапе.. Оказа се, че зърната ми са прекалено плоски, колкото и да ги дърпах и усуквах, тя като го пъхнеше в устичката си то се разплуваше пак  Crazy Принудих се да се цедя с помпа и да я храня с шише, междувременно ме обхвана дълбока депресия, че не мога да си храня детето като хората, цедях и плачех..  Tired На последния ден в болницата едно препатило майче ме светна за силиконови зърна. Още като ни изписаха купих и от първия ден в къщи засука с тях  Flutter След 5-6 дни със силиконови зърна, моите хубаво излязоха напред и се оформиха и сега си суче бузанката директно от цицата  Mr. Green Много съм щастлива! Само се надявам кърмата да върви и да не спира дъъъълго време  Praynig Искам само да вметна, че напукани зърна и тем подобни проблеми нямам, заради прочетеното някъде из форума след кърмене да оставям зърната да изсъхнат сами и с нищо не ги мажа - като нови са!  Mr. Green Успех на всички кърмещи майчета!  Hug

# 2 030
  • Мнения: 392
И ние да се запишем в тази хубава тема. Бебчо Емо се роди на 03.07 със секцио и още от първия ден се кърмиме. През първите дни допълвахме и с изкуствено мляко, но вече сме изцяло на кърма. Дано така продължаваме и за напред. Скоро ще започвам работа и правим тренировки с помпата, понеже ще се цедя.  bouquet

# 2 031
  • Мнения: 220
Здравейте и от мен. Кърмя Христомир от 3-тия ден. Родих го секцио (заради дикторска грешка) и засега наддава успешно ! Peace

# 2 032
  • Мнения: 104
И ние с дъщеря ми се кърмим. На 3 месеца сме. Храня я при поискване, тъй като режимите са според мен безумие, пък и съм си вкъщи. Много ми е важно да запазя кърмата си поне до шестия месец (а защо не и по-късно?). Не давам водичка, което хвърля в ужас роднините ми, но смятам, че водичката детето може да си я набави от кърмата. Особено съм благодарна на съветите за кърменето в този раздел - вече не се цедя така, както преди. Подготвям контейнерче за времето, когато ме няма и го съхранявам по предписанията, които прочетох тук Simple Smile (Просто разкошен форум!) Желая на всички мами да могат да кърмят колкото може по-дълго!

# 2 033
  • Пловдив
  • Мнения: 1 039
Айде и ние да се включим  Simple Smile.Аз кърмя дедето си от третия ден - само в болницата го дохранваха защото нямах достатъчно кърма.Оттогава е само на кърма.Наддава много - за един месец е наддал 1700 грама - педиатърката каза че е много.Но какви са тези лекари където не стимулират майките да кърмят - и педиатрите в болницата и личната педиатърка само това ми повтаряха - кърмене и само кърмене - това е най - доброто за едно дете - кърми колкото можеш повече.И така смятам да направя всичко което зависи от мен.А относно мои познати , които не искат да кърмят , защото не можели да ядат и пият всичко и не можели да отслабнат бързо - успокояват се че във целия свят се хранели бебета с адаптирано мляко , защо пък не и те - тяхна си работа.Всеки си избира начина.Аз съм за и с двете ръце за кърменето - няма по добра естествена храна за бебетата - така ,че ако няма медицински противопоказания , кърмете и ще имате здрави и щастливи бебета.

# 2 034
  • СОФИЯ
  • Мнения: 21
Здравейте!Аз кърмя от з2 час след второ много тежко секцио та до днес-вече година и 9 месеца нон-стоп на поискване и така благодарение на този и други форуми и най-вече на информацията за кърменето,която срина всички стари заблуди...
Само за едно съжалявам-че ви нямаше през 2000година,за да не отбия почти насила първото си детенце по съвет на педиатърката-не му стигала кърмата,била рядка и т.н. глупости.
Така че искам само да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ от свое и от името на прекрасната си цокла,чиято снимка така и не разбрах как да кача тук!
Успех на всички начинаещи мами и много кураж за трудните моменти!

# 2 035
  • Мнения: 12
И аз да се включа  Simple Smile
Кърмя Маги от около седмица и съм много доволна и щастлива. Първите 3 дни в болницата нямах кърма и хранех с адаптирано мляко и честно казано се чувствах много подтисната и депресирана, че немога да кърмя. Но към третия ден кърмата започна да слиза и сега сме само на кърма. Даже и водичка не иска да пие, но аз не настоявам, мисля, че в кърмата се съдържа достатъчно вода и ако детето ми беше жадно, щеше да пие вода, когато му предлагам. Предполагам, че кърмата ми се забави заради упойката при раждането, въпреки че раждах нормално (заради усложнения след раждането ми сложиха пълна упойка......) , но сега съм много щастлива, че мога да кърмя моята малка принцеса. Не мога да преценя колко кърма изяжда, важното е, че имаме пълни памперси  Laughing Утре сме на консултация и ако наддаваме както трябва, значи всичко е наред  Peace

# 2 036
ето ме и мен и аз съм кърма4ка на 3 месе4но мом4енце

# 2 037
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Мисля да се запиша гордо в редиците на кърмещите майки. Синът ми днес навърши 6 месеца, до тук изцяло кърмен на поискване. През първите три месеца е сблъсках с какво ли не, но благодарение на силното ми желание да кърмя и на съветите на Мери и тук /във форума/, успях да се преборя с всичко и сега кърмя успешно.

# 2 038
  • Мнения: 57
Досега не смеех,но вече уверено мога да се присъединя към вас.Кърмя Михаил при поискване- от раждането досега.На 10 юли момчето стана на 6 месеца Simple Smile.Този успех дължа изцяло на съветите и препоръките на майките от форума /и малко упоритост от моя страна/ ,за което искрено благодаря Hug.Да сте живи и здрави и все така отзивчиви!

# 2 039
  • Мнения: 1 325
Записвам се и аз в темичката на кърмещите мами!Кърмим се ваче 6месеца и десет дена Hug

Общи условия

Активация на акаунт