Кои са кърмещите майки?

  • 230 082
  • 3 070
  •   1
Отговори
# 2 475
  • Мнения: 30
И аз съм кърмеща мама вече 2 години и 1 месец.Тук в Кипър сигурно съм единствената.Всички ме мислят за луда.А аз възнамерявам дa кърмя докато принцесата ми се отбие сама.

# 2 476
  • GB->BG
  • Мнения: 55
И аз съм кърмеща мама вече 2 години и 1 месец.Тук в Кипър сигурно съм единствената.Всички ме мислят за луда.А аз възнамерявам дa кърмя докато принцесата ми се отбие сама.
Браво на тебе , това не е никак малък период , но за съжаление и тук в България ще те помислят за луда ....

# 2 477
  • Мнения: 73
Здравейте.И аз съм кърмеща майка на една малка принцеска.Но при нас сученето от гърдата е мисия невъзможна.Още от родилния дом тя отказа да суче, аз понеже съм привърженик на кърменето реших,че ще се изцеждам и ще яде от шише.Важното да е на кърма.Иначе моето слънчице Никол вече е на 5 мес и 13 дни.От самото начало имаме режим на 3ч.Нощтното хранене сама си го премахна към края на 2 месец.Успех на всички  кърмещи майки  Heart Eyes

# 2 478
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 744
Аз трябва да се отпиша оттук вече  Simple Smile

От два месеца не се кърмим. Момчил сука до година и седем месеца и още половин месец някъде - то накрая става едно такова, неопределено. Даже не разбрах кога сука за последно  Simple Smile Накрая сам не искаше. Почваше да суче, пускаше, хилеше ми се, смееше се, направо си играеше.

Ама кърма още имам, много слабо, като стисна в банята...

Да мине 10 май и ще ходя на доктор за хапчета, че преди 10 май не може - имам друг ангажимент  Laughing

Кърмете, момичета! Сега да родя още едно, пак ще кърмя. Вярно, кърменето е здраве. И естрахотно майчино усещане. Богопомазани сме с него   bouquet

# 2 479
  • Мнения: 1 328
Ама кърма още имам, много слабо, като стисна в банята...
Да мине 10 май и ще ходя на доктор за хапчета, че преди 10 май не може - имам друг ангажимент  Laughing

А мислила ли си за по-безобиден вариант от хапчетата?

Сори за офф-а.. 

# 2 480
  • Мнения: 2 818
А пълнят ли ти се гърдите?
Мисля, че 6-12 м след кърмене (особено дълго) е нормално да има кърма по мъничко. Дай им време да инволюират(брех, така ли се пише? ).

# 2 481
  • Мнения: 322
А пълнят ли ти се гърдите?
Мисля, че 6-12 м след кърмене (особено дълго) е нормално да има кърма по мъничко. Дай им време да инволюират(брех, така ли се пише? ).
Точно така, това, че като стиснеш гърдата има мляко, не значи, че има проблем, но ти гледам, че си със завиден стаж  Hug, би трябвало да знаеш най-добре това. Аз, тъй като вече доста време (шест месеца) кърмя от едната гърда (другата пресъхна), виждам как другата и при мен като я стисна под душа има капчици, но знам, че това е нормално. Ако чувсташ гърдите празни, няма напрежение и бучки, всичко е наред.

# 2 482
  • София
  • Мнения: 2 806
Здравейте и от нас! breastfeeding
Ние продължаваме да се кърмим като че сме бебета на няколко месеца. Иска цица, когато се сети, заспива на нея и нощем се събужда по няколко пъти да сучи. Мисля на есен да го дам на ясла и да се връщам на работа, но незнам какво да правя с кърменето. Дали да разредя кърменията и да чакам сам да се откаже или да послушам близки, които ме съветват да го отбивам вече...  newsm12

# 2 483
  • Мнения: 53
Здравейте.Да се разпиша и аз.Дъщеря ми е на 4 месеца и е на кърма.Смятам да я кърмя докато сама се отбие.



# 2 484
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 744
Не съм видяла въпросите ви - съжалявам.

Да, съвсем малко е, само като стисна, леко потича на зърната - ееееееее - не е както преди, определено

Гърдите не се пълнят, никак. И слава Богу!

Относно безобидния вариант - какъв е, че аз по принцип не си падам по хоромонални хапове и разни подобни. Бе изобщо по лекарствата  Peace

# 2 485
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 421
...Относно безобидния вариант - какъв е, че аз по принцип не си падам по хоромонални хапове и разни подобни. Бе изобщо по лекарствата  Peace
Безобидният вариант е просто да изчакаш гърдите да инволюират, както е упоменала Мактуб по-горе. Ако гърдите ти не се пълнят и няма бучки и/или напрежение, вероятно и нищо да не направиш, няма да имаш проблем.

# 2 486
  • Мнения: 1 328
...Относно безобидния вариант - какъв е, че аз по принцип не си падам по хоромонални хапове и разни подобни. Бе изобщо по лекарствата  Peace
Безобидният вариант е просто да изчакаш гърдите да инволюират, както е упоменала Мактуб по-горе. Ако гърдите ти не се пълнят и няма бучки и/или напрежение, вероятно и нищо да не направиш, няма да имаш проблем.

Чай от Салвия знам аз, но нямам личен опит.

# 2 487
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 744
...Относно безобидния вариант - какъв е, че аз по принцип не си падам по хоромонални хапове и разни подобни. Бе изобщо по лекарствата  Peace
Безобидният вариант е просто да изчакаш гърдите да инволюират, както е упоменала Мактуб по-горе. Ако гърдите ти не се пълнят и няма бучки и/или напрежение, вероятно и нищо да не направиш, няма да имаш проблем.

Чай от Салвия знам аз, но нямам личен опит.

Глупав въпрос, може би, но какъв е този чай? Това билка ли е? Най-вероятно го има в аптеките - така ли е? Аз по чайове си падам. Много обичам да пия чай, така че ако си е билка - няма проблем да го пия. Обичам билковите чайове.   Hug

# 2 488
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 421
Чай от Салвия знам аз, но нямам личен опит.
Глупав въпрос, може би, но какъв е този чай? Това билка ли е? Най-вероятно го има в аптеките - така ли е? Аз по чайове си падам. Много обичам да пия чай, така че ако си е билка - няма проблем да го пия. Обичам билковите чайове.   Hug
Да, това е билка, нарича се още градински чай. Има го в аптеките, които продават билки.

# 2 489
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 744
Чай от Салвия знам аз, но нямам личен опит.
Глупав въпрос, може би, но какъв е този чай? Това билка ли е? Най-вероятно го има в аптеките - така ли е? Аз по чайове си падам. Много обичам да пия чай, така че ако си е билка - няма проблем да го пия. Обичам билковите чайове.   Hug
Да, това е билка, нарича се още градински чай. Има го в аптеките, които продават билки.

Благодаря ти!
Ще си го купя обезателно!

Общи условия

Активация на акаунт