Кои са кърмещите майки?

  • 230 013
  • 3 070
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 5 391
И аз съм кърмеща мама, макар че все още нямаме кой знае какъв стаж, Пресил е на месец и половина, но е доста ящничък, не съм имала проблем със захапването, още първият път като го сложих на гърда започна настървено да суче.Дано мога дълго да го кърмя Praynig

# 511
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Здравейте и от нас!!! Моят слънчо се роди на 15.01.2006 и вече 4 месеца се кърмим успешно,  Praynig да  продължим така.

# 512
  • Мнения: 922
Хайде и аз да се разпиша Grinning
Исках първо да направим стаж 6 месеца, за да мога смело да се нарека "Кърмеща", а не "опитала да кърми" мама Wink
Поздрави и успех на всички Hug

***
Много се чудех дали, но се реших: Медали за постиженията в кърменето

Последна редакция: вт, 16 май 2006, 15:56 от daisy_g

# 513
  • Варна
  • Мнения: 26
Здравейте, моето слънчице се роди на 8 март, Иван, 3350, 51 см. За огромно мое съжаление на 11 ден започнах да му давам адаптирано мляко, защото постоянно ревеше от глад, а аз имах страхотни рагади. Почти изпаднах в депресия Cry, но премина всичко и сега го кърмя с голям кеф на всяко хранене и после го дохранвам. Понякога си изяжда всичкото АМ, понякога е сукал по-добре и изяжда малко от АМ. Гледам да го кърмя всеки път веднага като се събуди, защото е по-малко претенциозен и суче по-добре, но ако е много гладен и плаче, само захапва и веднага пуска CryМоже би скоро съвсем ще спре, не знам дали да го мъча да свиква само да суче, без АМ. Какво ще ме посъветвате, дали вече съм "изтървала влака"?

# 514
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Хайде и аз да се разпиша Grinning
Исках първо да направим стаж 6 месеца, за да мога смело да се нарека "Кърмеща", а не "опитала да кърми" мама Wink
Поздрави и успех на всички Hug

***
Много се чудех дали, но се реших: Медали за постиженията в кърменето

Е, не се стъпях да се изфукам, че са кръстили на мен най-големия си медал:


Jade 5 years+

Сори за спама Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 515
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ето още малко спам-хайде, мами, закичвайте медалите!

# 516
И ние да се запишем при кърмещите мами.Бебе Благовеста е почти на 2мес. и сме изцяло на кърма на поискване.Въобще не иска да пие вода.Вече почти не се буди през нощта.Каката я кърмих до 10ия мес. на 3 часа и я захранвах по "стандартния" метод-на 3мес. сокче,на4ия-пюре и т.н.и все си мисля,че заради неправилно кърмене и захранване ,тя стана злояда.  Сега се надявам да се кърмим доста по дълго и да се захранваме след 6ия мес.И педито ни го препоръчва,за да се предпазим от алергии евентуално.

# 517
  • Мнения: 988
Здравейте най-после и от нас. Невенка се роди на 31 март, един месец беше на смесено хранене (след доста трудни опити за кърмене на поискване първите 10 дни)но сега се преборихме с трудностите (благодарение на вас!) махнахме добавката изцяло и сме на кърма на поискване, без чай и вода - дай боже така да продължим. В момента се кърмим към 12 пъти на денонощие и мама не се наспива много, но пък сънят и е сладък защото е щастлива   Heart Eyes

В тази връзка, Чочко Бочко, изобщо не си "изтървала влака" и си попаднала на правилното място, щом искаш да кърмиш. Всичко е възможно, преди три седмици ние бяхме почти изцяло на АМ, а сега сме изцяло на кърма!

# 518
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Здравейте, аз съм Милена и кърмя сина си вече почти година.Надявам се така да продължи още няколко месеца Simple Smile

# 519
  • Мнения: 3 423
Видяла Лиска, че мамите вадят цицка,
че и тя оголила пищното си деколте.
Не ме изписаха от болницата, докато
не ми тръгна кърма. При първите 5 мл плаках.
А бебо, като се налапа, се усмихва. Пей, сърце!

# 520
  • Мнения: 1 097
Здравейте и от нас  с Лео  Flutter
Най-накрая доживях и аз да се разпиша тук  Mr. Green
Лео е на 7 дни, но имам чувството, че сме били винаги заедно. Храним се на 3 часа (тогава се буди  Rolling Eyes ) , понякога и на час и половина. През нощта яде когато си иска  Mr. Green НАслушах се на какви ли не истории за щерки, снахи, познати и какви ли не, дето им била "рядка кърмата", "не стигала на детето", "не му харесвала" и т.н. и "дано ти имаш достатъчно"... Ама не ми пука, аз обяснявам ,пък който иска да ме слуша. Аз съм решила да си кърмя поне 11 месеца, дано успея.
Но с форум като този и приятелки като мойте - няма начин да не успея   bouquet

# 521
аз съм горда майка на две деца - момче на 5 години и момиче на 5 месеца.ГОРДО ЗАЯВЯВАМ ЧЕ ОЩЕ КЪРМЯ СВОЕТО ЧЕДО И ЩЕ ПРОДЪЛЖАВАМ ДА ГО ПРАВЯ, ДОКАТО МОГА  newsm10Вярно,че станах доста закръгленка Embarassedно това ще го поправим по-нататък.

# 522
  • Мнения: 3 423
и аз съм от кърмещите мами Hug
мерси за всички съвети които съм получила тук Hug

# 523
  • Мнения: 21
Здравейте! И ние засега сме изключително на кърма - наддаде по 750 гр първите два месеца, и се надявам да продължим така и занапред  Grinning

# 524
  • Мнения: 984
Ей, най-накрая време и аз де се отчета - Ния е само на кърма, но не от цица, а се изцеждам. Смятам да я захраня след навършен шести месец. Дай Боже до тогава всичко да е наред с количествата!

Общи условия

Активация на акаунт