Неприятен дъх при децата

  • 2 395
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте,
От 2-3 месеца усещам неприятен дъх от устата на дъщеря ми. Тя е на 2 год.  Напомня ми на сяра или все едно, че току що е яла варено яйце. Понякога даже и след като сме измили зъбките с паста отново усещам този дъх макар и по-слабо.
Не е болна, няма хрема, храни се редовно с домашно приготвена храна, има апетит. Няколко пъти по време на ядене ми се е оплаквала, че я боли корем, но бързо преминава и продължаваме с яденето.
Засега сме се насочили към гастроентеролог, но искам да попитам някой има ли подобен проблем  с детето си и към какъв лекар сте се обърнали?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 097
Моята дъщеря имаше абсолютно същите симптоми, но беше изключително слаба и злояда. Гастроентеролог препоръча повече плодове и зеленчуци, слабо подправена храна и солидна хидратация. На последното обърна повече внимание, макар че, малката пиеше достатъчно течности. Обърна внимание, че това трябва да е регулярно. Детенцето ви ходи ли на ясла?
Сага, този дъх се появява дни преди да се разболее Tired

# 2
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Моята дъщеря има лош дъх и се дължи на хронично възпалена трета сливица. УНГ ми обясни, че дори и обикновените, непатогенни бактерии, задържани в носоглътката заради уголемената сливица, започват да миришат неприятно.

# 3
  • Мнения: 16
Нас ни гледа УНГ в Детско здраве на Ами Буе, но каза, че няма нищо. Обясни, че всъщност при деца обикновено над 2 год. се появявала 3-та сливица, но нашата не е възпалена. Препоръча само витамини. Засега пием пробиотик Ентеросан и сиропче Алмагел. Притеснявам се да не е някой бебешки гастрит.

# 4
  • Мнения: 16
Моята дъщеря имаше абсолютно същите симптоми, но беше изключително слаба и злояда. Гастроентеролог препоръча повече плодове и зеленчуци, слабо подправена храна и солидна хидратация. На последното обърна повече внимание, макар че, малката пиеше достатъчно течности. Обърна внимание, че това трябва да е регулярно. Детенцето ви ходи ли на ясла?
Сага, този дъх се появява дни преди да се разболее Tired

Малката все още не посещава ясла. Контакти с болни деца нямаме. Пиенето на вода и течности е относително при нея - веджъж пие много, друг път не иска и капка. Зеленчуци яде предимно в преработен вид в манджите предвид сезона, а плодове по-трудно гризе, но се опитва.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 752
При децата ми лошия дъх е = на болно гърло.

# 6
  • Мнения: 780
Лош дъх при дъщеря ми обикновено означава: болно гърло, обезводняване, запек...

Общи условия

Активация на акаунт