постоянна температура 37,2 при детенце на 5 г. вече 1 месец??

  • 4 972
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 106
Здравейте на всички в форума,имам един нерешим до  този момент проблем.Бяхме в инфекциозно отделение 3 дни по коледа- диагноза неуточнена бактериална чревна инфекция-приеха ни със  силни коремни болки и разтройство.лекуваха ни 3 дни после ни  изписаха без оплаквания,оттогава насам поддеържа малката на 5 г. е 37,2   през деня а вечер няма 36.2.Правихме и изследване на връв,урина стерилна носен секрет няма нищо,нито кашли,киха сополи или някакви индикации на болно дете и оплаквания никакви няма само тази температура 37,2 пред деня понякога 37,3 мира не ми дава.Много се притеснявам все си викам някой ден ще падне  ама не от 24 декември сме си вкъщи и сме си с тази температура?Ако някой е бил в това положени някога нека пише моля.

# 1
  • Мнения: 9 776
А детето здраво ли е като общо състояние? Чувала съм, че има хора, които просто са си с такава телесна температура. Някой от вас да е така? Дано наистина да няма проблем детенцето. Hug

# 2
  • Мнения: 106
не ние нямаме такава темп.и не сме имали  при малката се появи след боледуването и лежането в болницата преди  това не е имала;Няма никакви оплаквания или да я боли нещо ;

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
На хематолог пращали ли са ви?

# 4
  • Мнения: 106
ами не на хематолог не ни е пращал никой само ни накараха да направя изследване за таласамия и е добре резултата?Какво имате предвид за хематолога,имали сте подобон проблем ли?

# 5
  • Мнения: 9 776
не ние нямаме такава темп.и не сме имали  при малката се появи след боледуването и лежането в болницата преди  това не е имала;Няма никакви оплаквания или да я боли нещо ;

На колко е детето?

# 6
  • Мнения: 106
на 5г  и 3месеца

# 7
  • Мнения: 4 500
Изследван ли е ЦРП?

# 8
  • София
  • Мнения: 10 825
ами не на хематолог не ни е пращал никой само ни накараха да направя изследване за таласамия и е добре резултата?Какво имате предвид за хематолога,имали сте подобон проблем ли?
Не точно същия проблем. При дъщеря ми температурата беше по-висока и по кръвните изследвания си личеше, че има инфекция - ЦРП и левкоцитите бяха повишени. Въпреки това, понеже дълго време не щкне можеха да открият къде е инфекцията, неколкократно ни пращаха на консултации в детската хематология, тъй като доста често упорита и постоянна температура без други индикации се оказва проблем от тяхната компетенция  Confused

# 9
  • Мнения: 106
ами не само кръвна картина имаме,при вас какво се оказа?и колко дълго подържаше темп.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
При дъщеря ми беше алфа хемолитичен стрептокок (уж непатогенна бактерия, която се среща в устната кухина на над 90% от хората), който се беше настанил в единя лимфен възел и се беше капсуловал вътре. Накрая направиха операция и дренираха за да се изкара гнойта и да се почисти. Едва след операцията всъщност се разбра точно каква е бактерията, която правеше възпалението. Преди това бяха изследвали какво ли не, включително и разни супер редки и екзотични болести и както казах неколкократни консултации с детската хематология в ИСУЛ.
Дъщеря ми поддържаше по-висока температура 38-39 до 40 градуса, ние бяхме и в болница с нея 3 седмици докато всичко това се случваше.
Вашия личен лекар какво казва за тази температура? Не препоръчва ли консултации с някакви лекари - ендокринолози, хематолози....?

# 11
  • Мнения: 106
моята лична  лекарка каза че било от бактериална инфекция за която лежахме в болницата,в момента ходя и при др.педиатърка и тя каза че сигурно е от това но все пак правихме стерилна урина ,кръвна картина и секрет от носа няма нищо ,мисля си и фекално изследване да поискам защото не ни е правено след болницата а там като го правиха и взеха фекалии после се  падаха 7-8 почивни  дни и едва ли е излязло на 100 процента,нз. вече,няма др.оплаквания ама мн. ме притеснява тая темп.Ние лежахме в инфекциозното ни приеха с разтройство и темп,и така не откриха защо  била болна,на епикризата пише неуточнена чревна инфекция.Нашите левкоцити последно са 11 но изследването е 1 ден  след спирането на антиб

# 12
  • София
  • Мнения: 10 825
"сигурно е от това" не е успокоение при температура, продължаваща толкова дълго време.  Peace Потърси и второ мнение.

# 13
  • Мнения: 106
да 1 личната лекарка ,  и при второто мнение на педиатърката и тя казва така ,но двете казват че била остатъчна,(температурна опашка)но втората прави изследвания за всеки случей ама аз докато минават изследванията се притеснявам,щото едното 2 дни другото 4,другото 1 и дните минават а темп. си седи.

Последна редакция: пн, 03 фев 2014, 16:27 от milano2008

# 14
  • Мнения: 106
още нищо Sad

# 15
  • Мнения: 4 500
Какви са тия изследвания толкова дни?

# 16
  • Мнения: 54
Моят син вдига температира 37,2-37,3 и също не е ясно от какво е. И не мисля, че по принцип е с такава, защото понякога си е 36,8.
Правихме ПКК, CRP - всичко е ок. Между другото един лекар също изказа съмнения за таласемия, но все още не сме правили изследвания.  Thinking
И аз не знам къде да го водя, при кого..

# 17
  • София
  • Мнения: 1 809
Наистина отидете на хематолог, каквото и да е, те си знаят работата и знаят какви точно изследвания да пуснат Peace

# 18
  • Мнения: 106
правих таласемия няма,резултата е минима което си е просто с по нисък хемоглобин,защото моят е нисък 114,на таткото е нормален,а нейния е 116.

# 19
  • Мнения: 106
Моят син вдига температира 37,2-37,3 и също не е ясно от какво е. И не мисля, че по принцип е с такава, защото понякога си е 36,8.
Правихме ПКК, CRP - всичко е ок. Между другото един лекар също изказа съмнения за таласемия, но все още не сме правили изследвания.  Thinking
И аз не знам къде да го водя, при кого..
Вие откога сте с тази темп.Изкарвали  ли сте вирус или бактерия че при нас оттогава се появи?И вечер падате ли като заспи на детенцето.Пишете нещо повече дано някой излезе от положението и помогне на другия.Аз ще пиша ако излезе нещо;

# 20
  • Мнения: 539
   Здравейте!

   Моето дете е на година и половина. Есента случайно установих, че през деня докато е будна има температура между 37,0 и 37,2, щом заспи пада (около 36,5). В началото на лятото бяхме в болница заради пиелонефрит, за това веднага пуснахме стерилна урина, ПКК и ЦРП. Всичко в норма. Педиатъра на детето каза да меря Т в дупето, там била най-точна. Няколко пъти правих проверка – меря под мишницата 37.0, меря в дупето – 37.0 – 0,5 = 36,5, т.е няма Т. Та и аз не знам на какво се дължи. За сега спрях да тормозя и мен и детето с постоянно мерене на Т. Ще проследявам във времето.

# 21
  • Мнения: 54
milano2008 ,
синът ми след като тръгна на ясла септ. 2013 започна да влачи едни хреми, от които му се възпаляваха и ушенцата и започна да вдига много висока температура-до 40 градуса и малко. До тогава не беше боледувал сериозно, не беше пил и АБ. Заради високата температура, обаче изпи няколко АБ /които си мисля, че можеше да му бъдат спестени по една или друга причина, ама късно, късно - много неща не знаех аз за градинските сополи../.
Последно като пускахме ПКК-може би средата на януари, всичко беше добре. Но си продължава да вдига темп. понякога - до 37.5. и то по различно време на деня. Миналата седмица бяхме при педи - еми гърди, гърло, ушенца - всичко спокойно. Други оплаквания освен температурата няма.  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 22 786
Предлагам изпитан метод за сваляне на температурата, но преди да го приложиш е хубаво да се консултираш с педиатър.
В 1 с.л. сироп от малини / домашен или купешки / се слагат 5 капки течен аналгин.
Билков чай, топъл и в него се слага 1 с.л. сладко или  конфитюр от малини.
Тези 2 метода се прилагат след което детето се оставя да поспи. Резултатът е много добър.
Може да се наложи няколко пъти да се прави.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 825
Страхотен е резултата, да.... можете да завършите най-малкото в токсикологията в Пирогов.  Tired
Аналгин на деца не се дава.
Особено пък за температура в тези граници.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 344
Значи,ако бях на ваше място,нямаше да има лекар,при който да не съм отишла....

В ПКК-то бяха ли пуснали диференциално броене на левкоцити,едно от най-важните изследвания,които изобщо могат да съществуват...ЦРП също.

Към Тиквичка,казваш,че педиатърката е прегледала ушите,ама с какво,с фенерче,предполагам.Детето може да задържа течности зад тъпанчето,назад към евстахиевата тръба,и там да има възпалителен процес,който с фенерче,просто няма как да се види....

Още един глас за детската хематология в ИСУЛ,изключителни,неповторими специалисти...Отидете,там ще направят всички необходими изследвания.

# 25
  • Мнения: 106
няма оправия с тази температура май,а никакви симптоми,дано се включат  повече мамчета  ,че да научим нещо повече,дали е нормално да се влачи толкова продължително време,,и успех на всички с излекуването или спадането от самосеби си (така казват лекарите уж)

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 11:06 от milano2008

# 26
  • София
  • Мнения: 1 344
Недей така,от мамчетата ще се научиш нещо,има си лекари...Попитах по-горе дали са пускали диференциално броене на левкоцитите в кръвната картина...?
Не е нормално да има Т постоянно толкова време вече.Ако има някакъв процес,как очакваш да падне от само себе си?

# 27
  • Мнения: 106
ми не предполагам ,правих и пъна кръвна картина с биохимия излязаха нормални резултати.

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 11:19 от milano2008

# 28
  • Мнения: 106
това броене на левкоцитите отделно ли се прави ,и какво показва левкоцитите бяха в нормата.на ПКК

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 11:18 от milano2008

# 29
  • Мнения: 106
А ако има възпалителен процес вечер би трябвало да не пада,а тя вечер е с 36,2  ,а лекарките и при двете за тях си е остатъчна и в четвъртък като ходих вчера ми каза че най вероятно ще я влачим  до лятото и е от инфекцията,щом няма др,оплаквания изследванията са хубави.пуснах и фекално изследване да не би да има нещо остатъчно от инфекцията;

# 30
  • София
  • Мнения: 1 344
Диференциалното се пуска допълнително в ПКК,но би трябвало лекарката ви да го е включила,иначе егати и лекарката...Вземи листа с изследванията на детето и виж някъде дали пише ДКК-това е диференциалното броене,левкоцитите може да са нормални,но в тях се съдържат неутрофили,лимфоцити и др. разни съставки,които показват възпалителен процес...

За пръв път чувам да е нормално да има Т,и то чак до лятото  newsm78

През по-голямата част от деня ли детето има Т?

# 31
  • Мнения: 106
ами не това са показателите  HGB,,RBC,,HTC,,WBC,,MCHC,,MCH,,MCV,,PLT,,MPV,,RDV%,,LIMF,,GRAN,,MID,,LIMF%  ,,GRAN%,,MID% СУЕ
ами откъм 10 утринта почва от 36,6   после 36,8  до към 37,0    Имало е и положение което е била за 2-3 часа с 36,8 и 9  ама рядко  иначе си е почти постояно 37  А 37,2 вдига по малко ,повече към 6-7-8 вечер .но вдига
И в 9-10 като я изкъпя и легне в 11 вече е 36,6  36,5  и 12 вечерта 36,1 и 2  до сутринта като стане с нормална и после почва повишаването

# 32
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Температурата на човешкото тяло е относително постоянна. Нормалните й стойности се колебаят между 36оC и 37оC, ако е измерена под мишницата. Ректално (в ануса) температурата е с 0,3оC – 0,5оC по-висока от тази под мишницата. Най-ниска е температурата, измерена в ранните утринни часове, а най-висока между 16 – 19 ч., като разликата е с няколко десети от градуса. Устойчиво постоянна температура у човека се поддържа от терморегулаторния център, който е разположен в хипоталамуса на главния мозък. Той стимулира или подтиска физиологичните процеси, които са свързани с топлообразуването и топлоотдаването. При повишена топлинна продукция или намалено топлоизлъчване, телесната температура се повишава. Физиологично повишаване на температурата се постига чрез разширяване на кожните съдове и изпотяване.
Малките деца, особено новородените, имат по-неустойчива терморегулация, поради незрялост на Централната Нервна Система (ЦНС). Тази особеност предопределя повишен риск за зависимост от външните фактори – лесно преохлаждане при ниска околна температура и недостатъчно облекло и прегряване при висока околна температура, недостатъчен прием на течности, прекомерно облекло, затрудняващо топлоотделянето.

Температурата трябва да се измерва 10 – 15 минути след освобождаване на детето от топли завивки или дебело облекло, за да не се отчитат фалшиво повишени стойности.

Коя температура е висока?

Нормална – 36оC – 37.2оC
Леко повишена – 37.3оC – 38.3оC
Повишена – 38.4оC – 39.7оC
Висока – >39.8оC

# 33
  • Мнения: 106
сега последно като ходих трета лекарка вече,и тя е на мнение ,че щом нямаме други оплаквания е от чревната инфекция,някакви работи в червата нз.какви се възтановявали до 5-6 месеца.мн.бавно и можело да влачим темп,до лятото,му-другото казва че  организма е изтощен и през деня може да вдига лека тем.защото му трябва мн. повече енергия която е в покой.Химоглобина ни е 102 споделете мнение за хубави витамини за подсилване на имунитета без мн консерванти и оцветители.Не е желязодефицитна анемията,просто си е така нисък откак се е родила защото и аз съм с нисак

# 34
  • Мнения: 106
Nqkoi da e razbral za temeraturata neshto?

# 35
  • Мнения: 54
Преди бях писала и аз в темата, че малкия и той от време на време 'вдига' температура от порядъка на 37,2-37,5. Покрай постоянното мерене, миналата седмица мерих и моята - и хоп, изненада - ми то и аз вдигам темп. Даже моята е и малко по-висока от неговата, но не минава 37,6-37,8.  Crazy
Започнах да си мисля, че си прехвърляме нещо един на друг.
От няколко дена, обаче спрях да меря - нито на мен , нито на детето...

# 36
  • Мнения: 673
споделете мнение за хубави витамини за подсилване на имунитета без мн консерванти и оцветители

Бих ти препоръчала мултивитамините alive на nature's way.

# 37
  • Мнения: 106
температурата е вдига само през деня когато легне на обед да лежи пада на 36,5 и вечер кокато легне пак 36,36,5

Общи условия

Активация на акаунт