постоянна температура 37,2 при детенце на 5 г. вече 1 месец??

  • 4 980
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 500
Какви са тия изследвания толкова дни?

# 16
  • Мнения: 54
Моят син вдига температира 37,2-37,3 и също не е ясно от какво е. И не мисля, че по принцип е с такава, защото понякога си е 36,8.
Правихме ПКК, CRP - всичко е ок. Между другото един лекар също изказа съмнения за таласемия, но все още не сме правили изследвания.  Thinking
И аз не знам къде да го водя, при кого..

# 17
  • София
  • Мнения: 1 809
Наистина отидете на хематолог, каквото и да е, те си знаят работата и знаят какви точно изследвания да пуснат Peace

# 18
  • Мнения: 106
правих таласемия няма,резултата е минима което си е просто с по нисък хемоглобин,защото моят е нисък 114,на таткото е нормален,а нейния е 116.

# 19
  • Мнения: 106
Моят син вдига температира 37,2-37,3 и също не е ясно от какво е. И не мисля, че по принцип е с такава, защото понякога си е 36,8.
Правихме ПКК, CRP - всичко е ок. Между другото един лекар също изказа съмнения за таласемия, но все още не сме правили изследвания.  Thinking
И аз не знам къде да го водя, при кого..
Вие откога сте с тази темп.Изкарвали  ли сте вирус или бактерия че при нас оттогава се появи?И вечер падате ли като заспи на детенцето.Пишете нещо повече дано някой излезе от положението и помогне на другия.Аз ще пиша ако излезе нещо;

# 20
  • Мнения: 539
   Здравейте!

   Моето дете е на година и половина. Есента случайно установих, че през деня докато е будна има температура между 37,0 и 37,2, щом заспи пада (около 36,5). В началото на лятото бяхме в болница заради пиелонефрит, за това веднага пуснахме стерилна урина, ПКК и ЦРП. Всичко в норма. Педиатъра на детето каза да меря Т в дупето, там била най-точна. Няколко пъти правих проверка – меря под мишницата 37.0, меря в дупето – 37.0 – 0,5 = 36,5, т.е няма Т. Та и аз не знам на какво се дължи. За сега спрях да тормозя и мен и детето с постоянно мерене на Т. Ще проследявам във времето.

# 21
  • Мнения: 54
milano2008 ,
синът ми след като тръгна на ясла септ. 2013 започна да влачи едни хреми, от които му се възпаляваха и ушенцата и започна да вдига много висока температура-до 40 градуса и малко. До тогава не беше боледувал сериозно, не беше пил и АБ. Заради високата температура, обаче изпи няколко АБ /които си мисля, че можеше да му бъдат спестени по една или друга причина, ама късно, късно - много неща не знаех аз за градинските сополи../.
Последно като пускахме ПКК-може би средата на януари, всичко беше добре. Но си продължава да вдига темп. понякога - до 37.5. и то по различно време на деня. Миналата седмица бяхме при педи - еми гърди, гърло, ушенца - всичко спокойно. Други оплаквания освен температурата няма.  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 22 948
Предлагам изпитан метод за сваляне на температурата, но преди да го приложиш е хубаво да се консултираш с педиатър.
В 1 с.л. сироп от малини / домашен или купешки / се слагат 5 капки течен аналгин.
Билков чай, топъл и в него се слага 1 с.л. сладко или  конфитюр от малини.
Тези 2 метода се прилагат след което детето се оставя да поспи. Резултатът е много добър.
Може да се наложи няколко пъти да се прави.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 825
Страхотен е резултата, да.... можете да завършите най-малкото в токсикологията в Пирогов.  Tired
Аналгин на деца не се дава.
Особено пък за температура в тези граници.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 345
Значи,ако бях на ваше място,нямаше да има лекар,при който да не съм отишла....

В ПКК-то бяха ли пуснали диференциално броене на левкоцити,едно от най-важните изследвания,които изобщо могат да съществуват...ЦРП също.

Към Тиквичка,казваш,че педиатърката е прегледала ушите,ама с какво,с фенерче,предполагам.Детето може да задържа течности зад тъпанчето,назад към евстахиевата тръба,и там да има възпалителен процес,който с фенерче,просто няма как да се види....

Още един глас за детската хематология в ИСУЛ,изключителни,неповторими специалисти...Отидете,там ще направят всички необходими изследвания.

# 25
  • Мнения: 106
няма оправия с тази температура май,а никакви симптоми,дано се включат  повече мамчета  ,че да научим нещо повече,дали е нормално да се влачи толкова продължително време,,и успех на всички с излекуването или спадането от самосеби си (така казват лекарите уж)

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 11:06 от milano2008

# 26
  • София
  • Мнения: 1 345
Недей така,от мамчетата ще се научиш нещо,има си лекари...Попитах по-горе дали са пускали диференциално броене на левкоцитите в кръвната картина...?
Не е нормално да има Т постоянно толкова време вече.Ако има някакъв процес,как очакваш да падне от само себе си?

# 27
  • Мнения: 106
ми не предполагам ,правих и пъна кръвна картина с биохимия излязаха нормални резултати.

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 11:19 от milano2008

# 28
  • Мнения: 106
това броене на левкоцитите отделно ли се прави ,и какво показва левкоцитите бяха в нормата.на ПКК

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 11:18 от milano2008

# 29
  • Мнения: 106
А ако има възпалителен процес вечер би трябвало да не пада,а тя вечер е с 36,2  ,а лекарките и при двете за тях си е остатъчна и в четвъртък като ходих вчера ми каза че най вероятно ще я влачим  до лятото и е от инфекцията,щом няма др,оплаквания изследванията са хубави.пуснах и фекално изследване да не би да има нещо остатъчно от инфекцията;

Общи условия

Активация на акаунт