Пари при домашно посещение за бебе от лекар

  • 3 431
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Въпросът ми е следният преди малко звъннах на личната лекарка на бебчо защото кашля и му хъркат гърдичките .. след което тя ми каза че иска 20 лв .. ?????? Има ли право ?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Въпросът ми е следният преди малко звъннах на личната лекарка на бебчо защото кашля и му хъркат гърдичките .. след което тя ми каза че иска 20 лв .. ?????? Има ли право ?

Да. Даже мисля, че всеки лекар сам определя сумата, която взима при дом. посещение.
Единствените дом. посещения, които не са платени са тези които са веднага след раждането, на 7 ден ли беше? Thinking

# 2
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
aneliyaaa3,а кой ще заплати на педиатъра разходите по пътните за отиване и връщане до дома ти?Те са хора като нас и хранят семейства.Не могат да правят такива разходи.И ако има 500 бебета пациенти в момента и всеки го вика вкъщи какво ще стане?Няма да има време изобщо да обслужва пациентите в кабинета и ще фалира
С каква идея го викаш вкъщи?Не съм викала педиатър вкъщи.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 178
Нашата педиатърка взе пари даже при посещение на новородено. Смятам, че не е редно, но не се разправях и платих.
Винаги съм ползвала спешните кабинети в такива случаи, но ако педиатърът няма договор със спешен кабинет, е длъжен да посети пациента, ако е извън работното му време.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 996
Няма ли да е по-бързо да запишеш час при лекарката и да го преслуша на място? Колко голямо е бебето?

# 5
  • Мнения: 474
Плаща се.Даже мисля,че почти всички лекари го имат в ценоразписа си  Simple Smile

# 6
  • UK
  • Мнения: 4 309
Моят пък отказва въобще да идва вкъщи, ако положението не е съвсем зле. Предпочитам в грипната епидемия да му платя 20 лв да дойде вкъщи, ама не, трябваше аз да водя в мед. центъра бебето на 20 дни за преглед.  Twisted Evil Няма как.
Доколкото знам имат някакви часове седмично за домашни посещения, които не би трябвало да се плащат, но при какви условия не знам. Те често отказват и посещението след изписването, дори и  срещу заплащане. Майка ми ми е разправяла как навремето докторицата е идвала всяка седмица на домашни профилактични посещения, идвала е вкъщи да бие инжекциите, лекарствата пък били безплатни и какви ли не още неща. Минало заминало.  



# 7
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Нашата педиатърка взе пари даже при посещение на новородено. Смятам, че не е редно, но не се разправях и платих.
Винаги съм ползвала спешните кабинети в такива случаи, но ако педиатърът няма договор със спешен кабинет, е длъжен да посети пациента, ако е извън работното му време.

98% от личните лекари имат такива договори. Останалите 2% просто не си вдигат телефона.

# 8
  • Мнения: 29 517
Нашата педиатърка взе пари даже при посещение на новородено. Смятам, че не е редно, но не се разправях и платих.

Споделям мнението.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 902
 ooooh! на мен не са ми взимали пари,нито като се роди малкия,нито след това,дори мин.година идва,заради Варицелата(даже сама го предложи)и нищо не ми е искала Rolling Eyes
Незнам закона какво казва Tired

# 10
  • Мнения: 29 517
По принцип не трябва да вземат, но.......действителността е друга!

# 11
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Майка ми ми е разправяла как навремето докторицата е идвала всяка седмица на домашни профилактични посещения, идвала е вкъщи да бие инжекциите, лекарствата пък били безплатни и какви ли не още неща. Минало заминало.

Едно време беше такава програмата и лекарите я изпълняваха.Сега просто нямат такива задължения.И аз помня добрият доктор Симонов как идваше вкъщи и ни преглеждаше.Как успокояваше параноясалата ми майка,че ще се оправим.Беше страхотен човек и лекар.Бог да го прости!

# 12
  • Мнения: 11 570
Нашата е сем. приятелка, така да се изразя. Викала съм я два пъти. Пари не е искала, но като ми е неудобно й дадох 20 лв. и си ги взе. Къща хранят и те.
За новородено като идва нищо не иска и не съм давала, само една кутия бонбони.

# 13
  • Мнения: 29 517
Нашата е сем. приятелка, така да се изразя. Викала съм я два пъти. Пари не е искала, но като ми е неудобно й дадох 20 лв. и си ги взе. Къща хранят и те.
За новородено като идва нищо не иска и не съм давала, само една кутия бонбони.

Къща хранят не е основание за това да взема пари. На нея й се плаща (и то немалко) от Здравната каса и това й влиза в задълженията.
Те просто използват положението и неяснотите в системата.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Нашата е сем. приятелка, така да се изразя. Викала съм я два пъти. Пари не е искала, но като ми е неудобно й дадох 20 лв. и си ги взе. Къща хранят и те.
За новородено като идва нищо не иска и не съм давала, само една кутия бонбони.

Къща хранят не е основание за това да взема пари. На нея й се плаща (и то немалко) от Здравната каса и това й влиза в задълженията.
Те просто използват положението и неяснотите в системата.


За домашно посещение обаче се плаща допълнително.
 

Общи условия

Активация на акаунт