Тератозооспермия

  • 8 038
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте!Аз съм жена на 39 г.Имам 2 извънматочни бременности и 2 ин витро опита +2 ЗЕТ.И двата опита ми бяха по дълъг протокол.Извадихме 9 яйцеклетки при първия и 8-при втория опит.По думите на доктора идеални,като по учебник.Оплождат се всичките,но след това не всички се делят правилно.Трансфер-на 5 ден(при втория опит),на 3 бластоцита,като само единия беше "хубав",другите два не толкова.Седмица след трансфера и при двата опита получавам разкъсващи болки,по-силни от менструалните и парене(по -скоро е като изгаряне,не знам как точно да го опиша) във влагалището и матката!Да отбележа,че преди опитите съм правила микробиология и цитонамазка и всичко там е било наред,т.е. не съм имала някаква инфекция.Предстои ми трети опит.Решихме с мъжа ми да пуснем спермограма SDI.Оказа се,че е с Тератозооспермия.Въпросът ми е, това ли е причината за неуспешните опити,тъй като сператозоидите са с лоша морфология(а, яйцеклетките са идеални)?Ще ви напиша резултатите от SDI.Притеснява ме факта,че пише -"0-4%=Намалена оплодителна способност,лошо качество на ембрионите,риск от спонтанен аборт" и "Множествени дефекти в абнормните сперматозоиди"
Обем(мл) 2  (>=1.5)







Mного ви моля,кажете ми според вас с тази спермограма -SDI 2%  имаме ли шанс за успешен опит ?Страх ме е да не се роди дете с малформации,разбирате ли ме!  Cry При кой метод се подбират сперматозоиди с добра морфология при ИКСИ или ИМСИ? Или пък направо да помислим за донорски сперматозоиди,какво ще ме посъветвате вие?
Благодаря ви!

Последна редакция: сб, 08 фев 2014, 13:48 от daine

# 1
  • Мнения: 161
Никой ли няма да коментира спермограмата?! Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 18 фев 2014, 09:11 от daine

# 2
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

Извиняваме се за забавянето на отговора на Вашия въпрос, но ни е необходимо малко повече време, за да може да дадем точен коментар.

Благодаря Ви за разбирането!

Екип на Медицински комплекс "Д-р Щерев"

# 3
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

Нормално е от всички яйцеклетки едва 20-40% да достигнат до бластоцист.
Наистина резултатите от SDI тест са много занижени и 2% не е висок процент. Все пак трябва да знаете, че този тест не е свързан с аномалии или малформации.
Също така, лошите параметри на спермограмата не са свързани с SDI теста.

При следваща процедура, бихме препоръчали да използвате процедурата IMSI (като прикачваме линк с повече информация за процедурата - http://ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=article& … d=315&lang=bg)

Необходимо е да направите лична консултация с акушер гинеколог, както и консултация с ембриолог/биолог за повече информация.

С уважение,
Старши ембриолог Таня Милачич
Медицински комплекс "Д-р Щерев"

# 4
  • Мнения: 161
Много Ви благодаря! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт