Re: Пазаруване от Китайски сайтове с безплатна доставка - 13-та тема

  • 114 999
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 173
Какво ще ме посъветвате да им пиша.
Всъщност инсталираният РОМ е 4 ГБ и малко по-малко от половината е зает фабрично.Сега имам примерно 3 свободни от общо 4 вместо 7 свободни от 8 .Всъщност имам OTG преходник и работи с някаква лампа подарък от тях.Но по си държа на параметрите и паметта.Чакам да ме посъветвате сега какво да им пиша Simple Smile
Влез в приложенията на телефона и отвори "Управление на файлове", ако ти е на български. На "Общо пространство" 8GB или 4GB пише?
Също и в Настройки -> Хранилище като общо място какво пише?
Искай парите да ги изплатят по картата, а не в акаунта в сайта. Дръж си на твоето, но първо се убеди колко е реалната памет.
Принципно $5 са Ок за разликите в описанието, ако паметта е 8GB.

Колкото и да не е малко разбирам от телефони и ги тествам.Както написах паметта не е 8ГБ.Ето и снимка http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bwy1456052404f.jpg . Значи направо да си им пиша 15 долара пък да вида какво ще ми напишат Simple Smile ?

# 691
  • Мнения: 5 267
Какво ще ме посъветвате да им пиша.
Всъщност инсталираният РОМ е 4 ГБ и малко по-малко от половината е зает фабрично.Сега имам примерно 3 свободни от общо 4 вместо 7 свободни от 8 .Всъщност имам OTG преходник и работи с някаква лампа подарък от тях.Но по си държа на параметрите и паметта.Чакам да ме посъветвате сега какво да им пиша Simple Smile
Влез в приложенията на телефона и отвори "Управление на файлове", ако ти е на български. На "Общо пространство" 8GB или 4GB пише?
Също и в Настройки -> Хранилище като общо място какво пише?
Искай парите да ги изплатят по картата, а не в акаунта в сайта. Дръж си на твоето, но първо се убеди колко е реалната памет.
Принципно $5 са Ок за разликите в описанието, ако паметта е 8GB.

Колкото и да не е малко разбирам от телефони и ги тествам.Както написах паметта не е 8ГБ.Ето и снимка http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bwy1456052404f.jpg . Значи направо да си им пиша 15 долара пък да вида какво ще ми напишат Simple Smile ?
Явно показва паметта без тази, която е заета от Android. Сбора на двете прави точно 8GB. На практика няма как да е 4.83GB общия размер. Има само 4GB и 8GB и нагоре или надолу от тези, но винаги х2 или /2. Не може да има 6GB вътрешна памет. 1GB е (2^10)MB, 2GB е (2^11)MB, 4GB е (2^12)MB, 8GB е (2^13)MB и т.н..... При РАМ-та е същото. Всичко е математика.
Моя телефон също е с 8GB памет и имах налични 4.7GB, но твоя може да има инсталирани предварително някакви приложения и затова да са налични само 3.14GB, а и ти си инсталирал програми.

# 692
  • Мнения: 173
Какво ще ме посъветвате да им пиша.
Всъщност инсталираният РОМ е 4 ГБ и малко по-малко от половината е зает фабрично.Сега имам примерно 3 свободни от общо 4 вместо 7 свободни от 8 .Всъщност имам OTG преходник и работи с някаква лампа подарък от тях.Но по си държа на параметрите и паметта.Чакам да ме посъветвате сега какво да им пиша Simple Smile
Влез в приложенията на телефона и отвори "Управление на файлове", ако ти е на български. На "Общо пространство" 8GB или 4GB пише?
Също и в Настройки -> Хранилище като общо място какво пише?
Искай парите да ги изплатят по картата, а не в акаунта в сайта. Дръж си на твоето, но първо се убеди колко е реалната памет.
Принципно $5 са Ок за разликите в описанието, ако паметта е 8GB.

Колкото и да не е малко разбирам от телефони и ги тествам.Както написах паметта не е 8ГБ.Ето и снимка http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bwy1456052404f.jpg . Значи направо да си им пиша 15 долара пък да вида какво ще ми напишат Simple Smile ?
Явно показва паметта без тази, която е заета от Android. Сбора на двете прави точно 8GB. На практика няма как да е 4.83GB общия размер. Има само 4GB и 8GB и нагоре или надолу от тези, но винаги х2 или /2. Не може да има 6GB вътрешна памет. 1GB е (2^10)MB, 2GB е (2^11)MB, 4GB е (2^12)MB, 8GB е (2^13)MB и т.н..... При РАМ-та е същото. Всичко е математика.
Моя телефон също е с 8GB памет и имах налични 4.7GB, но твоя може да има инсталирани предварително някакви приложения и затова да са налични само 3.14GB, а и ти си инсталирал програми.

Всъщност  се получава нещо като с картите памет.Пише 8ГБ а са 7,8 или пише 16 пък са 14,9 нещо подобно е .Всички приложения са ми в SD картата а инсталираните от тях съм ги изтрил.Все едно ще им пиша да ми върнат малко повече от 5 долара и ще се насоча към Xiaomi.Може и да ми предложите някой телефон до 120-130 долара без значение от кой сайт. Peace

# 693
  • Мнения: 5 267
Xiaomi са хубава марка. Виж в сайта Aliexpress Xiaomi Note 2. Подреждай резултатите по "Orders". Пиши на продавача да пише ниска стойност на пакета, за да има по-голям шанс, да не отиде на митница.
Сайта е с различни продавачи.
Има тема за този сайт в този раздел, за да се запознаеш с особеностите при пазаруване от сайта.

# 694
  • Мнения: 403
Аз моя Xiaomi Note 2 си го взех от тук http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-2-4G-L … /32478047643.html
оригинален е писа 45 долара на пакета и  телефон платих си ДДС. Работи перфектно снима много хубави изчистени снимки всичко си отговаря на описанието и си е на български. Поръчах го на 2 февруари на трети отиде на техните пощи, после влязоха в тяхната нова година празниците после на 13 го изпратиха за България. На 17 беше в София на 18 беше при мен. Срязах си двете карти Глобул и Мтел и работят добре. За контактите като отидеш на тях не ми излизаха но има опция натискаш копчето отдолу с трите чертички и излиза меню за настройки. За да активираш телефона трябва да се регистрираш в техния сайт на Хиаоми. Нямаше страна Балгария като но избрахме Русия и стана.

Последна редакция: вт, 23 фев 2016, 12:39 от vtvt

# 695
  • Мнения: 5
Здравейте, аз вчера за първи път пазарувах от eBay и си закупих стока, после видях че продавача е някакъв китаец, та значи той е изпратил пакета и има проследяващ номер, но номера е малко странен, значи стандартните номера за стоки от Китай започват с RO, RI и такива после има 9 цифри и накрая завършва на CN, обаче този номер който аз го получих в ebay започва с ID след това има 14 цифри и накрая завършва с CN. Такъв номер реален ли е, защото в БГ Поща пише че международните пратки започват само с R, C, E или V и имат само 9 цифри. Този моя номер започва с I и има 14 цифри.

# 696
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Yordan Bojkov ,повечето неща, предлагани по другите китайски сайтове,са същите,и самите продавачи. Няма проблем с такива номера,от там,рядко пращат с проследяващи.

# 697
  • София
  • Мнения: 9 933
Търся подобен глобус от керамика за подарък (по възможност с държавите и моретата,но сигурно ще е над 100лв)

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Здравейте!
Искам да поръчам телефон от everbuying.net. Имам избор между Flat Rate Shipping и Expedited Shipping, както и мога да добавя Shipping Insurance. Има ли смисъл да платя застраховката? Ако избера Expedited Shipping и добавя застраховката, ще ми възстановят ли сумата, която съм платила, ако телефонът не пристигне за обещаните 3-7 работни дни?

# 699
  • София
  • Мнения: 9 933
Харесал съм някои неща в ибей [китай навярно], до каква сума да ги огранича, за да дойдат в пощата, а не да плащам и мито?

# 700
  • Мнения: 25
Търся да закупя подобни кристали от китайски сайтове ако сте виждали .Дори има лампи ,който си сглобяваш сам.Най-различни.Боже1 побърках се да търся!

https://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0 … TMarW9_s5FXdJM%3A

# 701
  • Мнения: 896
В ebay на поръчката ми пише някакъв ptacking number само с цифри. Кой е сайта за проследяване на тази информация с цифри само и за пратката ли е или по-скоро проследяване на самото пътуване.. Защото ме предупредиха, че за тази сума няма tracking number ? newsm78

# 702
  • София
  • Мнения: 1 370
Здравейте, някой пробвал ли ефункцията за сканиране на QR code в Aliexpress в Аpp приложението.На мен ми дава грешка Sad

# 703
  • Мнения: 27
Никога не съм пазарувал от чужд сайт и имам няколко въпроса.
1.Aко поръчам нещо дребно от Aliexpress примерно за 2$,но с безплатна доставка  тук  трябва да си го взема от пощата ,нали?
 2. какво трябва да се плаща при получаване? Щом е под 30лв. 1,50лв. само ли?
3.Какъв адрес за получаване се дава ,на близката поща или друго?

# 704
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
gigson58
1.Да
2. Нищо
3. Личен адрес

Общи условия

Активация на акаунт