Кой какво сервира снощи - кой какво ще сготви днес - 3

  • 51 737
  • 416
  •   1
Отговори
# 165
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Снощи кръчмарска скумрия,а за днес някаква крем супа и още нещо,но не знам какво.Чакам да си открадна идея от вас. newsm51

# 166
  • Мнения: 1 712
Снощи кебапчета и кюфтета с пържени картофи,салатка боб по манастирски
Днес спаначена крем супа,друсан кебап , гарнитура ориз със спанак и за десерт шоколадови хапки

# 167
  • sofia
  • Мнения: 1 606
мноого домашна лимонада.........
гъби с шунка и кашкавал на фурна........

Моля те, сподели рецептите Praynig.
Тая лимонада с лимони ли е, че майка ми правеше едно време и беше много хубава, но рецептата се изгуби някъде.
За гъбките също, ако може Simple Smile


Кари, рецептата за лимонадата я има в готварската форумска книга - на tedi-b мисля, че е:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23247.
А с гъбите е много проста ситуацията: около половин кило гъби се режат на филийки, две глави лук и около 200гр. шунка се режат на кубчета , всичко това се смессва хубавичко , ливва се малко (ама малко мазнина) и се запича на фурна около 40минути. Десетина минути преди това настъргваш кашкавал и допичаш. Забравих да отбележа и подправки на вкус. Ако нямаш шунка може с пилешко, ако няма кашкавал с топено или пушено сирене - въпрос на вкус Wink

# 168
  • Мнения: 2 609




Кари, рецептата за лимонадата я има в готварската форумска книга - на tedi-b мисля, че е: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23247.
А с гъбите е много проста ситуацията: около половин кило гъби се режат на филийки, две глави лук и около 200гр. шунка се режат на кубчета , всичко това се смессва хубавичко , ливва се малко (ама малко мазнина) и се запича на фурна около 40минути. Десетина минути преди това настъргваш кашкавал и допичаш. Забравих да отбележа и подправки на вкус. Ако нямаш шунка може с пилешко, ако няма кашкавал с топено или пушено сирене - въпрос на вкус Wink
Благодаря ти много Hug и за двете рецепти.

# 169
  • Мнения: 3 777
Снощи - гювечета и салата с майонеза, торта с 4 крема за десерт.
Днес - яйца по панагюрски и другото го мисля.

# 170
  • Варна
  • Мнения: 10 806
Снощи кебапчета и кюфтета с пържени картофи,салатка боб по манастирски
Днес спаначена крем супа,друсан кебап , гарнитура ориз със спанак и за десерт шоколадови хапки

Снежи, цял ден ли си стояла до печката?!  newsm78

Аз вчера след работа набързо сготвих пилешка супа - месцето е домашно от свеки, беше всъщност, петел  Laughing

Днес ориз на фурна със същия този кукуригащ.  Mr. Green

# 171
  • Мнения: 174
Вчера-супа от кокали, а днес вечерта мъжо ми прави омлет с гъби и соев сос.

# 172
  • София
  • Мнения: 8 294
Мама - 7 дена зелева супа  Sick
Тати - пилешки пържоли на тиган, пилешко с чесън и копът, панирани пилешки филенца, лазаня
Митака - каквото му сготвят лелите

# 173
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Снощи - различни варианти пици, миш-маш за мен. Десерт - шоколадови бонбони и някакво купено руло.
Днес - скумрия на скара с картофена салата.

# 174
  • Мнения: 4 370
за закуска спагети , а за вечеря ще дояждаме лещата от вчера с някаква салата пак.

# 175
  • Мнения: 992
снощи- ризото, а за десерт- ябълков сладкиш.
Днес- още не знам, най-вероятно  телешко месо и в момента мисля с какво да го сготвя.

# 176
  • Мнения: 2 125
Снощи спретнах кашкавалените кюфтенца (форумска рецепта Peace) и салата
Довечера - мусака + таратор + салата

# 177
  • Мнения: 2 922
Снощи доизядохме постния грах.
Днес: мусака с кренвирши и таратор.

# 178
  • Мнения: 3 537
Снощи - пиле с гъби
Днес -печени картофи,завити във алуминиево фолио Grinningстават мозък
Wink

# 179
  • София
  • Мнения: 3 679
Снощи, зеленчуци на фурна /броколи, карфиол, морковчета.../, днес равиоли със спанак и с месо, поляти с доматен сос  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт