Раждане в Майчин Дом 2014 (Цени,Услуги,След родилни стаи )

  • 147 612
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 768
Качват, качват, аз бях секцио и ме питаха къде искам. Като си платиш навсякъде качват.

# 46
  • Мнения: 29
Здравейте, родих Алекс в МД през 2009. Сега август живот и здраве пак
ми предстои раждане и пак мисля за Мд.
Знам за промените на самата база, но ме интересува дали може да се излиза през деня на вън?
А и кога има дни на отворените врати, не мога да намеря инфо.
Благодаря много   Simple Smile

Отворени врати има сега на 3 април в 14,00ч аз съм се записала обадете се на тези номера :02/917 22 00  или 02/917 23 55  Hug

# 47
  • Мнения: 29
Може ли някой да ме светне за това:  Наблюдаващия ми лекар ми каза ,че здравната каса ми покривала само първите 3 прегледа и от там вече си плащам по 30лв след всяка консултация.А по принцип е безплатно нали? И ме интересува ако раждаш без избор на екип дали се плаща отново за раждане или някакви грижи(какво пак ти покрива касата след като влезеш да раждаш? newsm78

# 48
  • Мнения: 58
Какви са тия щуротии за 30-те лева!? Имаш всеки месец женска консултация, която касата покрива. А след 8-я ходиш 2 пъти месечно за тонове. Имаш и определн брой изследвания, които са платени по каса. Моля те да споделиш следящия ти в Майчин дом ли е или другаде? Шарлатанска история...
Аз си плащам видеозоните, когато искам да ми направят, защото касата плаща точно 2 броя за цялата бременност, но има лекари, които ги правят без да касират допълнително, просто на всяка консултация си преглеждат и на видеозон. Но да искат да те ръсят с 30 лв. за ЖК при положение, че лекарят работи с касата, си е неправомерно.
 В Токуда например (където се следя аз и от където имам наблюдения) има лекари, които не работят с касата и при тях има ЖК  срещу заплащане обаче.

# 49
  • Мнения: 29
 Ами той всеки път ме гледа само на видеозон не са ме теглили(питат ме),два пъти за кръвно и веднъж обиколка на корема .Не ме пита нищо ако имам въпроси задавам ги а съм 27 гс.от други майки знам ,че не е правилно ,но какво да кажа аз след 3 месеца ще раждам.В Майчин дом съм и там ще родя. Малко съм разочарована но се води добър лекар .И както казваш си плащам видеозона. А съм със направление а осигуровките ми са непрекъснати.Не мога да си обясня защо.

# 50
  • Мнения: 29
За Мамите ,които не са били на "Отворени врати" мога да кажа ,че всичко е на ниво !Родилна зала ,7етаж и 12 етаж.На 7 етаж леглата са със прожини и бебетата там не могат да стоят при майките.Двойна ВИП стая е  40лв, а единичната е 70лв има  и без санитарен възел в стаята зависело и леглата са с матрак за тези ВИП стаи..Същите цени са и за 12 етаж,а за апартамент 140лв ако не се лъжа.Няма нужда от еднократни гащета и превръзки за майките само за бебетата памперси и кърпи ,които стоят при вас .Таткото след раждането може да види майката и бебето (нормално раждане за секцио не знам как е) и следващите три дена м/у  16,00 и 18,00 правили и изключения за някои татковци.

 -нощница

-Чехли, халат;

 - Чаша, вилица, лъжица, нож;

 - Лични принадлежности;(кремове.душ-гел,шампоан,четкаи паста за зъби и т.н )

  -Термометър

  - Памперси в затворен пакет, мокри кърпички за  бебето.

след това ако имате нужда таткото ще ви донесе все пак имаме телефони !!!!

След като видях и приема как става и от къде се минава се успокоих.
Влиза се от бариерата в ляво днес са отворили този вход татковците чакат в началото а мамите влизат :документи,тоалет,клизма,баня,преглед.Наблюдават майките през компютри от които се виждат тоновете на бебето и състоянието на майката има и климатици в родилната зала (пожелание на майката) може и компютър да се използва ,интернет си има абе супер си е! И родилното и докторите .Все пак ще се ражда няма да се почива три дена няма да се усетят.

    1.За здравноосигурени Направление № 7 от личния лекар;

   2. Направление на бременна до Родилно заведение (Обменна карта), в която да са нанесени изследванията, правени в женска консултация.

   3. Изследвания Wass, HbSAg - задължителни, HIV - пожелателно .

   4. Лична карта;

   5. Лична амбулаторна карта (заверена от Личния лекар)

Ако се ражда нормално или секцио (но не по избор) и сте без екип нищо не си плащате само епидурална упойка ако ви се наложи -220лв ,а ако сте с избор на екип и епидуралната влиза в цената -870лв.
Приемат при контракции през 10 мин или изтекли води (дори и да нямате контракции) иначе ще ви върнат :Р

Надявам се да съм била полезна 


http://www.maichindom.com/bg/gallery/view/rodilna_zala/
http://www.maichindom.com/bg/gallery/view/rodilno_otdelenie/


Последна редакция: чт, 03 апр 2014, 22:42 от arin4eto_93@abv.bg

# 51
  • Мнения: 768
Промени си шрифта, моля те! И превръзки и гащи ще са ти нужни на 100%!

# 52
  • Мнения: 29
Промени си шрифта, моля те! И превръзки и гащи ще са ти нужни на 100%!

акушерката каза че те ги давали . както преценим аз ще си взема.Пиша това което съм чула днес. Simple Smile А и това което съм написала е за прием а не за три дни разбира се .Таткото после ще донесе .Разбира се че това са нещата от първа нужда.после каквото искаш.Това което ти ми написа ще ми е от нужда но после .Чорапи още нощнички,горнище ,вода,сок ,стягащ колан подплънки за кърмещите и още доста ...там си ги преценяват майките .

Последна редакция: чт, 03 апр 2014, 22:51 от arin4eto_93@abv.bg

# 53
  • София
  • Мнения: 23
 Миналата година и аз нямам спомен да са раздавали превръзки от болницата, та без тях не става, а този термометър? Сестрите си обикаляха с по един в джоба. Да отидеш в болница и да си носиш термометър... newsm78

# 54
  • Мнения: 29
Миналата година и аз нямам спомен да са раздавали превръзки от болницата, та без тях не става, а този термометър? Сестрите си обикаляха с по един в джоба. Да отидеш в болница и да си носиш термометър... newsm78

ами не го спомена акушерката ,но пък в сайта го пише и съм го добавила Simple Smile

# 55
  • Мнения: 29
Най-смешното по време на задаване на въпроси една от бъдещите майки попита акушерката "А може ли да даваме бебетата на акушерките" и акушерката я попита "Е как така да го дадеш" и тя " Ами примерно ако искам да си почина" и акушерката "Ти май си много стресната,ами може" .

Направо ни заби .Акушерката и обяснява, че като го види няма да иска да го остави а тя "ами сигурно е така" .

Последна редакция: пт, 04 апр 2014, 00:20 от arin4eto_93@abv.bg

# 56
  • Мнения: 1 523
Помпа за кърма не споменаха ли? Имат ли там тяхна професионална ? Какво казаха за захранването на бебето веднага ли го дават на майките или дават адаптирано мляко ?

На този линк единия който си дала има накрая едни снимки които изглеждат много ВИП - това за 70 лв на 12 ти етаж ли става въпрос ?

# 57
  • Мнения: 29
Помпа за кърма не споменаха ли? Имат ли там тяхна професионална ? Какво казаха за захранването на бебето веднага ли го дават на майките или дават адаптирано мляко ?

На този линк единия който си дала има накрая едни снимки които изглеждат много ВИП - това за 70 лв на 12 ти етаж ли става въпрос ?

На 12 етаж са по 70 лв и апартамент за 140 ако си на 7-ми етаж в обикновена стая бебетата не стоели при майките ,а стаите по 40 лв (7етаж) на е постоянно при теб,но бебето стои при теб още от раждането ,ако искаш да ти пуснат климатика обаче го изкарвали от стаята. Утре сутринта се обади за отворени врати и отиди за да се успокоиш и зададеш всички въпроси.Бебо ще е при теб ,веднага си го кърмиш стига да не си със секцио.Там вече не знам как стоят нещата .Помпа за кърма таткото ще ти донесе после ако искаш си вземи с първия прием аз съм писала за нещата за влизане.после ще ти донесат и другите неща веднага след като родиш .

029172200 или 029172355 до 15,00 приемат обаждания.Стая не може да се резервира каквато и да е тя!

Последна редакция: чт, 03 апр 2014, 23:58 от arin4eto_93@abv.bg

# 58
  • Мнения: 29
МОЯ СПИСЪК
На път за родилното:

Направление 7
Обменна карта
Лична карта
Чехли
Нощница -2
превръзки
еднократни гащета
хавлия
сухи кърпи
(сапун,четка за зъби,паста за зъби,ластичка и фибички)
чаша,прибори
мокри кърпи
памперси
телефон
плеър с музика
 1во Посещение:
нощница,зарядно,подплънки,сутиен,помпа,чорапи,връхна дреха,химикал,тефтер,мазила,шампоан,преса,сешоар,бб крем,нотариален докомент за препознаване на бебето и егн на таткото за записване на бебето.

изписване:
комплект за бебо(одеало,боди,шапка,чорапки,ръкавички,гащеризон)
за мен дрешки,стягащ колан ,обувки.


Някой може да допълни или премахне нещо за сега е това ,а после кой знае какво след като родя :Р

# 59
  • Мнения: 768
Промени си шрифта, моля те! И превръзки и гащи ще са ти нужни на 100%!

акушерката каза че те ги давали . както преценим аз ще си взема.Пиша това което съм чула днес. Simple Smile А и това което съм написала е за прием а не за три дни разбира се .Таткото после ще донесе .Разбира се че това са нещата от първа нужда.после каквото искаш.Това което ти ми написа ще ми е от нужда но после .Чорапи още нощнички,горнище ,вода,сок ,стягащ колан подплънки за кърмещите и още доста ...там си ги преценяват майките .



Не, не дават нищо. Още щом се качиш в отделението си ти трябват превръзки и бельо и то не обикновени превръзки, а за родилки. Бебетата ги дават при секцио на следващия ден и веднага може да се кърмят.

Общи условия

Активация на акаунт