Тайланд 2

  • 126 951
  • 978
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 4 738
Оооо то и за плаж ще има време, главно за това отиваме в Патая.. Stuck Out Tongue Winking Eye Но все пак вечер може да обикаляме наоколо...
Значи от летището купуваме ваучери мобилен интернет и през телефона на google maps търсим адресите... Ние и тук така правим когато gps-а не открива някой адрес... Това е разумно решение... Добре, че сподели...Smiley

# 556
  • Мнения: 3 842
Купува се локална сим карта. Самите служители ти я сменят и настройват. Оттам сте винаги с интернет 4g. Имат няколко мобилни оператора, всички са ок, просто виж кой би ви бил най-изгоден. Но не са скъпи. Из региона там и в Бали са евтини, в Малайзия също са ок, най-скъпи са в Сингапур - 30 местни долара за една седмица. Мобилните оператори се намират един до друг след като излезете от залата с лентите за багаж. Ако не ги видиш, питай някой служител, веднага ще те упътят.

# 557
  • Мнения: 1 674
13-15 км и с мотопед ще ги минете без проблем. Ние в момента сме на КонСамуи, наехме мотопед за 200 Бата на ден и почти не се спираме. На Краби също струваха толкова.

# 558
  • Мнения: 4 738
Смърфиетка, мерси отново  bouquet...

Кайлис, а за скутерите искат ли книжка? 200 бата е около 5 евро и никак не е скъпо... Сега погледнах най-дългото разстояние от хотела ни е 16 км... Иначе самия град е на 13 км.  Но имам и предвидени неща за гледане по пътя Банкок- Патая (Ancient City и Tiger Zoo), освен това после от Патая трябва да отидем директно на летището в Банкок.. Ето тези превози ми са малко неясни как да станат ако не вземем кола под наем...  newsm78 Някой спомена за таксита от Патая до Банкок за 1000-1500 бата, дали обаче лесно се намират на място, разстоянието не е никак малко? Или може би има автобус от Патая директно до летището в Банкок?
За колата проверих цена искат за 5 дни около 150 евро за среден клас кола...

# 559
  • Мнения: 1 355
Не бих си взела кола под наем в  Банкок, колкото и да съм смела.

# 560
  • Мнения: 3 842
Ние също обикаляхме с моторче из Ко Самуи, много е готино. Като ни омръзнеше в хотела и хайде на моторчето и тръгвахме нанякъде. Никой не ни пита за книжка, но ние го наехме директно от хотела. Само искаха да ни "обучат" два часа, заради движението наобратно, но като разбраха, че живеем в Малайзия и директно ни го дадоха. Сега не се сещам колко бата на ден беше, но го платихме заедно със стаята на рецепция. А моторчета могат да се наемат на всеки ъгъл буквално.
Превози и таксиметрови услуги да искаш из Тайланд. Много е лесно да си организираш транспорт там. Или питай в хотела, или в някоя от тур.агенция на улицата или просто се уговорете с някой таксиметров шофьор да ви закара до Патая, после същото и там наобратно за летището. Из Патая обикаляйте с моторче.
Знам, че се опитвам да регулират целия този бизнес с моторчетата и май ще приемат някакъв закон, свързан с това. Нещо от рода, че моторчето трябва да има застраховка, за шофьорската книжка, за регистриране на всеки наем и т.н., но не знам докъде са стигнали. Не пречи да провериш малко преди да тръгнете дали няма някаква промяна, но засега е супер лесно да се наеме.

# 561
  • Мнения: 1 644
Не си носете снимка за виза, която ще вадите на летището в Банкок.
Правят фото на "място" и автоматично я слагат на искането за виза. Просто не си заслужава да обгрижвате снимка, ако я носите само с такава цел.

# 562
  • Мнения: 4 738
Някой да е ползвал Singapore Sightseeing Pass?  Искам да закупя билети за няколко атракции в Сингапур и като погледнах май излиза по-изгодно ако купя такъв пас? Сайта е viator... Peace

# 563
  • Мнения: 1 355
Само да съм чула, че България е страна от третия свят!
Аз нещо не съм много впечатлена от екскурзията, може би защото съм имала по-големи очаквания.

# 564
  • Мнения: 1 644
Е, България от много време не е "трети" /има-няма от както се "отворихме" за света/, но все още сме "втори" свят за много развити държави.
А и от там какви очаквания да има човек? Строителство? Плажове? Навалица? Екзотични храни? Трети пол?
Е, от всичко това има по много.

# 565
  • Мнения: 1 563
И ние се завърнахме, всичко мина чудно, доволни, разходихме се доволно, нагледахме се на красоти, природа, насладихме се единна друг, е, това е, което се търсеше. За 10 дни имаме 7 полета, посетени 4 дестинации, хубав тен и хубави снимки.

# 566
  • Мнения: 4 738
И ние се завърнахме, всичко мина чудно, доволни, разходихме се доволно, нагледахме се на красоти, природа, насладихме се единна друг, е, това е, което се търсеше. За 10 дни имаме 7 полета, посетени 4 дестинации, хубав тен и хубави снимки.



Разкажи малко по-подробно, какво точно сте посетили и какво интересно видяхте, ще бъде интересно... Аз сега чета блогове и допълвам програмата...Smile

# 567
  • Мнения: 260
И ние се завърнахме, всичко мина чудно, доволни, разходихме се доволно, нагледахме се на красоти, природа, насладихме се единна друг, е, това е, което се търсеше. За 10 дни имаме 7 полета, посетени 4 дестинации, хубав тен и хубави снимки.


Бихте ли казали, имаше ли комари и как се справяхте с тях? Направихте ли си някакви ваксинации?

# 568
  • Мнения: 1 674
Ние ваксини не сме слагали, с комарите се борихме с един репелент с deet, взехме го от там. Даже за тук си донесохме няколко опаковки, че малкото ни дете им голям проблем през лятото, става на огромни буци всяко ухапване от комар.

# 569
  • Мнения: 4 738
А някой да е ползвал нещо за стомах? Направо не знам как ще ми понесе тайландската храна, нали е доста пикантна... Thinking
За ваксини аз се замислям за хепатит, но не знам тук дали личната ще се съгласи да ми изпише, защото без рецепта нищо не дават /не говоря за БГ/.... Smirk

Общи условия

Активация на акаунт