КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС С РИСУВАНЕ

  • 144 697
  • 1 483
  •   1
Отговори
# 1 455
  • Мнения: 6
Здравейте мами!  Моята дъщеря иска да учи  в "Св. Лука" или  в Полиграфическото. Не можах да намеря информация, дали в "Заявлението", което трябва да се подаде към РИО, трябва да впиша като най-желани училища  тези двете. Трябва ли да изчакам резултатите  от изпитите, преди да  подам това  Заявление?

# 1 456
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Здравейте мами!  Моята дъщеря иска да учи  в "Св. Лука" или  в Полиграфическото. Не можах да намеря информация, дали в "Заявлението", което трябва да се подаде към РИО, трябва да впиша като най-желани училища  тези двете. Трябва ли да изчакам резултатите  от изпитите, преди да  подам това  Заявление?
Приемът за тези две училища не се извършва от РИО и изобщо не фигурират в списъка в с другите училища. Изпитите предстоят.
Самите училища си организират прием на документи, изпити, записване.
http://www.npgpf.bg/index.php?pageid=53
http://ngpisvetiluka.com/static.html
Сроковете за подаване на документи са до 14.06 и за двете.

# 1 457
  • Мнения: 6
Точно заради това питам! Вчера говорих с някаква дама от МОН, която ми обясни, че независимо дали у-щето е към МК или Министерството на транспорта,  трябвало да ги впиша. И на мен не ми се връзва, защото ги няма в списъците на РИО и не компютър ще определи дали ще влезе в тези училища....

# 1 458
  • София
  • Мнения: 14 723
Нещо не сте се разбрали, подайте си документи направо в училищата, иначе няма да ви допуснат до изпит.

Веси, питах днес в НГПИ, както писа Гита е: изпита е от 8 до 13 ч. е без почивка.

# 1 459
  • Мнения: 6
Подала съм документи и в двете училища!  Това обаче не гарантира, че ще я приемат!  И за да не "хартиса",  възнамерявам да подам и заявлението към РИО!

# 1 460
  • София
  • Мнения: 14 723
Подала съм документи и в двете училища!  Това обаче не гарантира, че ще я приемат!  И за да не "хартиса",  възнамерявам да подам и заявлението към РИО!
А това си е отделно, всички ще подадем, да си вържем гащите  Mr. Green В заявлението до РИО се вписват паралелките по изкуства в общинските училища, ако сте се явили на проверка на способностите. Може би за там са говорили от МОН.

# 1 461
  • Мнения: 6
Подала съм документи и в двете училища!  Това обаче не гарантира, че ще я приемат!  И за да не "хартиса",  възнамерявам да подам и заявлението към РИО!
А това си е отделно, всички ще подадем, да си вържем гащите  Mr. Green В заявлението до РИО се вписват паралелките по изкуства в общинските училища, ако сте се явили на проверка на способностите. Може би за там са говорили от МОН.




На г-жата от МОН всичко й обясних - че тези у-ща  са със собствен приемен изпит, че не ги интересуват резултатите от матурите, бала и изпита за способностите! Обаче тя упорито ме убеждаваше, че  трябва да ги впиша!
 Благодаря Ви за разаснението!  Успех на всички!

# 1 462
  • sofia
  • Мнения: 8 939
А, това да. Ще подаваме, то е ясно.
Сега гледам, че към РИО документи се подават до 22.06, а художествената гимназия и приложното обявяват първото класиране, съответно на 19.06 и 20.06. Може и да си спестя попълването на документи към РИО (дай, боже!)

Йованка, супер. Аз 6 уч. часа ги смятах, че се получават 4 астрономически, а всъщност изпита е 5 астрономически.

Венета, на министерствата са им сложни междуведомствените връзки  Mr. Green

# 1 463
  • София
  • Мнения: 14 723
А, това да. Ще подаваме, то е ясно.
Сега гледам, че към РИО документи се подават до 22.06, а художествената гимназия и приложното обявяват първото класиране, съответно на 19.06 и 20.06. Може и да си спестя попълването на документи към РИО (дай, боже!)

Йованка, супер. Аз 6 уч. часа ги смятах, че се получават 4 астрономически, а всъщност изпита е 5 астрономически.

Венета, на министерствата са им сложни междуведомствените връзки  Mr. Green


Значи и теб ти минава тази тайна мисъл за РИО.  Mr. Green

# 1 464
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Естествено! Laughing

# 1 465
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 354
Имате късмет. Ние минахме и през МОН-ските драми, че и за второ класиране подавахме м/увременно, докато дойдат изпитите. Но пък на края имаше избор дали да учи език или изкуство (не се яви на проверка на способностите и този тип училища не бяха в графата й).

# 1 466
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Някой знае ли колко деца кандидатстват за НУИИ, НГПИ, НПГПФ?

# 1 467
  • София
  • Мнения: 14 723
Някой знае ли колко деца кандидатстват за НУИИ, НГПИ, НПГПФ?

Според директорката на НГПИ около 300 деца се явяват в училищата по изкуствата всяка година.

# 1 468
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 354
Едва ли някой може от сега да каже колко деца ще се запишат. Когато Констанца се явяваше, бройката в НГПИ и Фотографията се въртеше около 260. Тя не пожела да ходи в Художествената, но предполагам, че пак толкова са били.

# 1 469
  • София
  • Мнения: 14 723
Гита, разгада ли мистерията от преди две години - "ако е за рекламата оценката е толкова, за друга - еди колко си". Вчера същото са казали на моята.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт