КАНАДА .. лято .. плаж .. мечти - 56 тема

  • 44 357
  • 729
  •   1
Отговори
# 660
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Пак заспахте всички. Шемет, я разкажи за барбекюто на парк Вояжор. Как беше? Събрахте ли се доста хора?

Хубаво беше - децата щуряха, ние се видяхме и побъбрихме - излязохме с идея, че ни трябва българско училище в нашия район, тъй като никой не се възползва от наличното такова, поради дългия път - пуснах запитване и сега чакам от бг училището да кажат дали е възможно да се провежда и клас при нас. Ако съм сметнала добре 8 семейства бяхме. Дано всички, които са искали, да са ни намерили, защото ни се изпопукаха балоните в един момент.

# 661
  • Мнения: 753
Ние тръгнахме за пикника, но стигнахме на друго място в крайна сметка:) плановете се промениха буквално на път. Кака Дора, кажи за вашата екскурзия, снимки няма ли, линкове?

# 662
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Нашата мина много добре.
Събота: тръгване в 8 вместо в 6. На границата само нас нямаше. Чакахме към 50 мин 4 колони с коли. Минахме във Вермонт, изпуснахме изхода за Ню Хемпшир, защото "съм разсейвала мъжа ми" hahaha. Карахме още 50 мили до друг изход, който взехме, но след малко 2 полицейски коли затвориха движението точно пред нас. Започна събор на рокерите на Вермонт. Около 20 мин гледахме рокери. Децата изядоха храната, приготвена за 2 дни.  #Crazy. Оттам нататък продължихме без премеждия. Градът, в който ни беше мотела се казва Франкония. Стигнахме го към 14:30 (настаняването е е 15:00) Аз като добра ученичка бях изпринтила интересни места (безплатни, че платихме такс биенвеню тази седмица). Видяхме древна пещ за коване на желязо (желязото си е по дъното в реката, а тя тече оранжева на места). Оттам отидохме в местния музей на наследството на града (не знам как по ясно да го преведа) Една къща, обзаведена като едно време, имаше и интерпретация на старо училище (интересно) Едно семейство поддържа музея благотворително. Имаха и гифт шоп, в който всичко беше по 1-2$ ( веднага забравих за такс биенвеню и изхарчих 10$). В 15:00 музеят беше разгледан, Сами не успя да нанесе значителни щети на местната собственост и отидохме в мотела, който е през 5 къщи от музея.
Мотела беше малко архивен, ама е между 3 планини ( Cannon, White, Twin) и много близо до националния парк Franconia Notch, в който има една забележителност, която исках да видя. Снимки до тук:
http://www.album.bg/montrealbulgars/albums/211928/

Настанихме се и отидохме да видим Franconia Notch State Park, в Канон Маунтин, където се намира Old Man of the Mountain - това е природно образувание на една скала във формата на мъжки профил. За съжаление се е срутил от корозия през 2003 и сега са измислили едни метални пилони с профила на върха (както е изглеждал), та заставаш на едни стъпки според ръста ти и железния профил се слива със скалата и може да видиш как е изглеждало преди.
Снимки: http://www.album.bg/montrealbulgars/albums/211929/

Неделя: станахме в 7, ядохме, направих сандвичи и към 9 тръгнахме за Монт Вашингтон.(към 1 час път). Леко се пообъркахме 1-2 пъти ама го намерихме. Струва 48$ за нашето семейство с нашата кола да се качиш. Опциите са: с твоя кола, с микробус или с един античен влак (от къде тръгва не разбрах). В цената влизат и CD с аудио гид, 2 лепенки This car climbed Mount Washington (моят Ванко сега се кипри с тази лепенка, ама излезе куче и не сдаде багажа при този зор, въпреки годинките и километрите си), грамота, че си успял да караш догоре и обратно и билети за един музей. Пътят до върха е 8 мили (към 15км), стръмен, с много завои и необезопасен отстрани (гледаш право долу в урвата). Кара се само на 1ва. Едвам се разминават 2 коли. Абе - МНОГО СТРАШНО. Горе беше студено (1917м надморска височина) духаше страшен вятър. Там е измерен вятър със скорост 300км/ч. Снимахме се, дойде влака, снимахме и него, купих си магнит (мания), помотахме се към 1 час и слязохме. Слизането беше МНОГО МНОГО МНОГО СТРАШНО.
За съжаление затрих всички снимки от върха ( и аз не знам как) като ги прехвърлях от фотоапарата на лаптопа и сега се мазня на мъжа ми да ми ги открие някак) Много съм нещастна.

Оттам се прибрахме ( към 4 часа е до Квебек). Минахме през една малка граница до Магог и бяхме 2ра кола. После по радиото чухме, че се чакало 1 час, за да влезеш в Канада.

Та това е общо взето.

# 663
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Супер сте си изкарали, кака Дора, дано ТМ успее да възстанови снимките някак си.

Тия стикери, че колата се качила по върха съм ги забелязвала на разни коли, много са весели.

Ние също ги минахме байкърите, имаха полицейски ескорт и бая време се точиха  Laughing

На връщане се опитахме да минем през една малка граница (тази която е на 10 минути на изток от Шамплен) и там се носеха легенди, че бил 3-4 часа пътя за минаването, даже хората си бяха излезли от колите - 1 миля се точеха, затова обърнахме и минахме през Шамплен - там чакахме час и нещо, но можеше и повече, добре че скъсихме (ММ мина през пътя за дюти фри шопа и скъсихме поне 40мин чакане на опашка  Laughing)
Май цял Квебек се беше изсипал във Вермонт за уикенда, но времето беше невероятно, а плажа там е 1000 пъти по-хубав с чиста вода и пясък от тези които са около нас.

# 664
  • Мнения: 753
Да, и ние бяхме по опашките на границата в неделя, не знам вие за кои говорите, ние минахме през тази на I89, поне два часа чакахме, а и ние скъсихме през дюти- фри-то:)
Кака  Дора, добре звучи, ще прегледам Гугъл къде точно сте ходили. Ама не е ли изкачване пеш не го броя за изкачване:) с кола всеки може;)

# 665
  • Мнения: 3 113
Kaka Дора , за първи път те виждам на снимка (без да броим аватара) -много си хубава .

Момичета , зачетох предишните страници , където обсъждахте завещания , но пак не се светнах - ако стане нещо с нас с ММ , грижата за сина ми поема Канада , така ли ? За да го поемат  мои роднини ( в БГ )  - трябва документ ли?
 Как се казва документа? Какво да пише в него ? Къде се изготвя и заверява ?
Къде го държите , така , че ако се наложи -да се разбере , че такъв документ съществува?

Притесних се нещо , сина ми е голям уж (на 14 е) и ние сме здрави , но знае ли човек ...

# 666
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Kaka Дора , за първи път те виждам на снимка (без да броим аватара) -много си хубава .

Blush Blush Blush Blush Blush Blush  Hug Dany. Всъщност на тези снимки изглеждам ужасно, защото съм негримирана и по-неглиже. Иначе, откакто свалих 20 кг много си се харесвам, но повече така:
http://www.album.bg/montrealbulgars/images/31547151/

Последна редакция: ср, 13 авг 2014, 04:58 от kaka_dora

# 667
  • Мнения: 3 113
Наистина си много хубава така  , браво  Hug

Как се свалят 20 кила , направо не знам . Героизъм .

И аз имам за сваляне , ама нещо ентусиазма ми го няма...


Момичета ,пишете бре  Grinning    Аз рядко пиша , но много обичам да Ви чета .

# 668
  • Мнения: 429
Kaka Дора , за първи път те виждам на снимка (без да броим аватара) -много си хубава .

Момичета , зачетох предишните страници , където обсъждахте завещания , но пак не се светнах - ако стане нещо с нас с ММ , грижата за сина ми поема Канада , така ли ? Да За да го поемат  мои роднини ( в БГ )  - трябва документ ли? Роднини от Бг които не са канадски граждани и ако детето е канадски гражданин изобщо нямат шанс да спечелят детето и да го получат дори и да имаш завещание
 Как се казва документа? Last Will Какво да пише в него ? Има си тънкости. Посъветвай се с адвокат и чети в нета Къде се изготвя и заверява ? И сам можеш да си го направиш и не е нужно да е заверено от нотариус по принцип но личното ми мнение е че е важно да се ползва юрист Къде го държите , така , че ако се наложи -да се разбере , че такъв документ съществува? Адвокатът ти го съхранява. Можеш да направиш копия на колкото желаеш близки и на човека когото си посочил в завещанието си да отглежда детето

Притесних се нещо , сина ми е голям уж (на 14 е) и ние сме здрави , но знае ли човек ...


# 669
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Не само завещанието урежда въпроса с правата над децата, но не му знам името на документа  Crazy
Завещанието е хубаво поне да е заверено от свидетели - наистина има тънкости и най-добре го съгласувай с нотариус. Ако посочваш човек извън страната да е настойник на детето е хубаво да имаш неговото писмено съгласие при изготвянето на документацията.

# 670
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Наистина си много хубава така  , браво  Hug

Как се свалят 20 кила , направо не знам . Героизъм .

И аз имам за сваляне , ама нещо ентусиазма ми го няма...


Момичета ,пишете бре  Grinning    Аз рядко пиша , но много обичам да Ви чета .


Дани, не е трудно да се свали, но се почва от ентусиазма. Трябва наистина много да го искаш. И после си намираш твоя ритъм и твоя начин. Аз почнах с изключване на някои храни -  прясно мляко, кашкавал, бяла захар (слагам само малко мед в кафето и чая), чай никога не съм пила, но сега пия по една чаша зелен вечер, много ми е трудно с хляба, защото си го правя сама и като ми замирише на прясно опечен хляб става страшно, сладките работи (ям само шоколад ако много ми се прияде). Аз като човек, правил какви ли не диети стигнах до извода, че само с диета не става. Трябва и спорт. Почнах с колелото у нас - всеки ден по 1 час на максимална скорост. Сега като е топло тичам вместо колелото, защото ми е по-интересно. Понякога правя и фитнес у нас:
https://www.youtube.com/watch?v=39SNm32JOdA
 или тае бо:
https://www.youtube.com/watch?v=FKtn2Wbvg48

Общо взето проблема при мен е, че много си угаждам, понякога просто се тъпча, без да съм гладна даже. В момента, в които намаля храната и внимавам какво ям, нещата се получават. Има много неща, които може да правиш сама, без да ходиш по фитнеси и клубове и така хем си вкъщи и си гледаш децата, хем отслабваш.
Откакто отслабнах си смених гардероба, вече всичко, което меря по магазините ми става (чувството да си купиш това което ти харесва, а не това, което ти става е уникално), мъжете ме заглеждат  Wink (не, че е фактор, но си е бустър) и въобще самочувствието е на макс.

# 671
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
kaka_dora да не те плаша, ама след още няколко години всичко това дето го изброяваш, няма да е достатъчно дори за задържане на килограмите - метаболизма се променя ужасно много с възрастта.
Ако човек по начало е склонен да качва грамаж с възрастта нещата стават по-страшни - аз дето не задържах грам на мене си вече не само, че задържам, ами и качвам без да ям обилно и редовно.

# 672
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
шемет, може би си права (макар тайно да се надявам да не си), но не може да няма начин. Аз не съм първа младост (37), но успявам. Гледам и майка ми, с която сме еднакви структури. В края на 30те тя започна да яде само вечер + много ходене (най-вече по магазините). Само от това свали доста и си ги държи до 60. Сега е доста по-слаба от мен, но в щатите работи физически труд и продължава с едноразовото хранене. Тя също като млада е имала склонност да качва килограми.
Не всички хора пълнеят с годините, защо едни да не могат, а други да могат.

Апропо, моя кошмар е корема, които сега се сви и вече учениците не ме питат бременна ли съм (случвало ми се е), но пък виси  Cry Проверих колко струва пластиката на корем -8000$  newsm78
Почвам да събирам  Wink
Пак аз:
http://www.album.bg/montrealbulgars/images/31547382/
http://www.album.bg/montrealbulgars/images/31547383/
Такава бях през 2006
http://www.album.bg/montrealbulgars/images/31547403/
А такава за съжаление през 2012
http://www.album.bg/montrealbulgars/images/31547436/

Слагам всички тези снимки, за да покажа, че които е слаб лесно може да стане дебел и които е дебел не много лесно, но МОЖЕ да отслабне.

Последна редакция: ср, 13 авг 2014, 16:16 от kaka_dora

# 673
  • Мнения: 3 113
Кака Дора , пробвай да мажеш корема с мед , преди баня е най-удобно . Прибира много кожата . Само да не си алергична. Вземи захаросан , чист мед и мажи тъничък слой  . Не е необходимо да се търка.

# 674
  • Мнения: 417
Уау, кака Дора, изглеждаш страхотно!

И аз забелязвам, че с годините метаболизма се променя. Не съм от лесно пълнеещите. Забременях с Вико на 45кг. Но след Леана (и явно огромното количество нерви около нея) се усещам, че ям повечко и напоследък пълнея. Това напоследък ми прави все по-голямо впечатление. Никога не съм спазвала диети, и не съм имала нужда. Но явно ще трябва да се заема с повечко движение. Добре, че времето е готино и много карам колело навън.

За завещанията: Не сме тръгнали, но се замислям. Консултацията и направата при адвокат - каква сума е горе-долу?
Имаш или нямаш "последно желание", децата не могат да имат попечител, който не е канадец (или в Канада)? Правилно ли разбирам? Ще трябва да се зачета малко по-сериозно по темата.

Иначе нашето лято върви с пълна сила. Напоследък ми е малко по-хладно за вкуса, но не се оплаквам. Усилено си градинарствам и се благодаря за прекрасната градина, която наследих от предният собственик. Поне сега ми остава да я поддържам. Но от няколко дни имам и домашни домати, което е голям кеф (поне за градско чадо като мен).
Започнах да търся работа, че искам да пусна Леана на детска градина. Да видим кога и какво ще е. И така... нищо кой знае какво, времето си тече и се наслаждаваме на слънце, което хич не е малко, имайки в предвид зимата която имахме Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт