КАНАДА .. лято .. плаж .. мечти - 56 тема

  • 44 313
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Кака Доря ти и една моя приятелка сте ми за пример, просто невероятни сте. Тя свали около 70кг. С 90 дневната и си ги държи сега постигнатите.
Да се оплача че ме скъсаха на листовки. Аз имах едни от школа за шофьори и тях четох,  а на изпита бяха коренно различни! На два от трите теста ме скъсаха. Ако някоя има актуални материали ще помоля да удари едно рамо, че иначе септември пак ще се посрамя.
Иначе при нас лятото върви, дъждовно за моя вкус но върви Simple Smile

# 676
  • Мнения: 417
http://www.g1.ca/g1-practice-test/

Жасмин, аз ползвах тези. Не знам в Куебек каква им е системата.
Моите листовки ги изкарах от раз. Даже имаше хора с грешки и ги върнаха да си помислят отново Simple Smile))
Най-интересно ми беше, че тук в Онтарио, ползват хартия и молив. В Бритиш Колумбия са напред и ползват компютри - нямаш право да си "помислиш пак".
Май месец взех G1 и с половинката карам вечер (като е по-спокойно движението) да практикувам.
На пролет би трябвало да се явя на кормуване и да взема G2, но това са далечни събития.

# 677
  • Мнения: 7 171


За завещанията: Не сме тръгнали, но се замислям. Консултацията и направата при адвокат - каква сума е горе-долу?
Имаш или нямаш "последно желание", децата не могат да имат попечител, който не е канадец (или в Канада)? Правилно ли разбирам? Ще трябва да се зачета малко по-сериозно по темата.


Не, не е така. Поне според нашата адвокатка. Нашите попечители са англичани и живеят във Великобритания. Не е нужно да подписват нищо. Консултация и направа е към $700 но вероятно зависи.

# 678
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
дензъл, и тук са на компютър, нямаш право на грешка  ooooh!
жасмин, в бгканада преди време имаше голяма дискусия от къде е най-добре да се готвиш за листовки. Акъл не смея да давам, защото съм ги минавала преди 6 години и знам, че са променени нещата, а не следя промените. Ние като дойдохме ни дадоха едно CD с примерни тестове, от него се готвехме и минахме от раз. После това CD съм го давала и на други и те са минавали с него. Последно преди 2 год. май ми казаха, че не е вече актуално. Ако не се лъжа от сайта на SAAQ било най-удачно да се готвиш. Но виж в бгканада, там са по-отворени на всяка тематика.

Намери ли гинеколог?

# 679
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
На мен ми се паднаха такива,които нямаха ама нищо общо с тези от сайта, нищо...в сайта поне 50 съм решавала, но тези на изпита ми бяха коренно различни и нито един въпрос като този от сайта не ми се падна.
Дензъл, ще видя и тези листовки, мерси Simple Smile

Намерих гинеколог, първия преглед ще е този петък. И тъй като напоследък страдам от липса на късмет...ми доста съм черногледа за прегледа. Знам ли, някакви бременни хормони може да ме тресат.

# 680
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
И аз съм от ядящите веднъж дневно ... поне като съм сама в къщи .. ама не слабея а преди пък не качвах  Mr. Green

jasmin_veni лека и безпроблемна бременност ти желая!!

Дензъл може да е чужденец попечителя, който ше посочиш в завещанието и не е задължителен документа за съгласие по-скоро препоръчителен за улесняване на процедурата в случай на нужда.
Ама най-добре да не стигаме до такива нужди..

За завещание ми бяха дали цени 260 долара на човек ама то беше преди 3-4 години като питах та може и да са се променили цифрите вече.

# 681
  • Мнения: 429
Denzul
Попечителят когото решиш да посочиш може да е откъдето желаеш но това не е същността на въпроса.
Завещанието ти има задача само да покаже желанията ти с които Канадските власти не са задължени да се съобразят.
Това какво ще отсъдят зависи от много фактори. Един от които е как попечителят ще докаже че ще се грижи добре за децата. В какви условия живее каква работа има на каква възраст е. Първото и най-важното е че процесът е дълъг и детето може да остане при почетителя веднага до приключване на делата и след това ако попечителя спечели. Това няма как да стане с попечител извън Канада и детето задължително ще попадне във временна грижа и то докато приключи процеса.

Попечителят трябва да се яви и да реагира в бързи срокове а ако е обикновен роднина от България на който дори не можеш да изпратиш покана за виза защото ще те няма вече и на който не можеш да изпратиш пари за билет и пари за издръжка до като тече процедурата как този човек ще се справи със задачата. Как ще докаже къде ще отглежда детето и с какво е по-добра средата в БГ особено ако детето не говори български свободно.
Ако пък детето е само канадски гражданин шансът да бъде спечелено от български попечител граничи с нулата.

Бих казала че е важно всеки да се информира обстойно и да пази Господ и нас и децата ни!

# 682
  • Мнения: 6
...

Намерих гинеколог, първия преглед ще е този петък. И тъй като напоследък страдам от липса на късмет...ми доста съм черногледа за прегледа. Знам ли, някакви бременни хормони може да ме тресат.

Леле, Вени, стискам палци всичко да е наред newsm10 Ще ти честитя, когато е сигурна работата. Не се напрягай, живи и здрави да сте Simple Smile Поздрави.

Ние още сме си в бг, вече почти 4 месеца минаха от медицинските, писахме, отговориха стандартно с '' на опашката сте, чакайте '' и т. н. Много съм разочарована, тази неизвестност е убийствена. Видях, че официалните срокове са увеличени в сайта на федералните от 12 на 18 месеца...очевидно е, че има забавяне в процедурата. Вече не правя никакви планове за заминаването. Та така, затова не пиша много във форума, защото няма какво толкова да кажа Simple Smile

А за отслабването, метаболизма и егн-то, съм установила, че трябва да се правят разнообразни тренировки. Силовите са важни, защото укрепват мускулите и предпазват от тяхното намаляване. След 25-30 годишна възраст започваме прогресивно да топим мускулна маса - естествен процес от остаряването и затова метаболизмът намалява. Колкото повече и по-тонизирани мускули имаме, толкова повече енергия тялото изразходва и, когато те намаляват, а храненето остане същото или се увеличи се стига до напълняване. Затова до 25-30 години има хора, които '' могат да ядат, каквото си искат '' и да не напълняват, защото от раждането до тази възраст ние всички изграждаме мускули, кости тъкани, т.е. организмът ни расте, а с това и нуждата от енергия. После започва бавно да остарява. Обаче ако включвате силови тренировки, те ще забавят значително процеса. Аеробните пък помагат на лимфата да се пречисти и увеличават аеробния капацитет на сърцето, което помага при силовите тренировки. И така, храненето е много важно, но трябва да се съчетава с разнообразни движения редовно. Честно каззано и на мен ми е все още трудно да тренирам/тичам редовно, но определено, когато съм имала такива периоди на спорт със съобразено хранене, съм оценявала разликата. Да не говорим, че човек се чувства по-бодър, по-здрав е и по-малко податлив на инфекции.
Поздрави на всички и приятно лято.

# 683
  • Мнения: 3 099
Да не забравя да пусна това - сборна група "Фондацията" - Кирил Маричков, Дони ,Иван Лечев и едно момче от БТР ще имат концерти в Канада и Щатите . На 19 септ са в Монреал.
 На мен ми се ходи , сигурно ще попътуваме до Калгари за да ги чуем.
Позагледах цените - май са $35 билетите.


http://www.bgguide.com/

# 684
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Вече ги видяхме БТР  Laughing Да не се излъжете с ВИП билети - те бяха заградени едни столчета от двете страни на сцената, ама всичкото народ се изсипа да слуша точно пред нас та замина ВИП-а  Laughing

jasmin_veni, надявам се всичко да е наред! Да се похвалиш после тук  Grinning

Днес си оползотворявам последния ми ден "болнични  Wink", а от понеделник съм на нова работа. Сега ще правя кейк попс, че съм обещала за утре на колежките  Crazy

Да не забравя, за монрелките, които имат проблеми с разчитането на училищните списъци, като мен, препоръчвам една книжарница, където момичетата ходят и събират всичко по списъка и спестяват главоболията  Laughing

http://www.papeterieleo.com/

# 685
  • Мнения: 429
Тарилилей Успешна нова работа! Да ти носи много удовлетворение!  Hug

Момичета разчиствах си кухненския килер днес и открих 2 килограма органик кокосово брашно на което срокът изтича през октомври. Аз ползвам по принцип в малки количества - примерно слагам по малко в сместа с палачинки но толкова много и за кратко време в какво ли мога ефективно да оползотворя?
Също и киноа флейкс един пакет които не ни допадат никак си и си мислех дали да не ги включа в някаква рецепта за сладкиш или пък в солен вариант но какво ли?
И последно - цял пакет кедрови ядки които изтичат след 2 седмици!

Благодаря за всякакви идеи. Ще потърся из нета но ми се иска нещо изпитано и от достоверен източник!  Wink

# 686
  • Мнения: 417
Jennie,
Благодаря ти за материалът за размисъл. Определено не съм се замисляла надълго и нашироко. Поради културата ни, веднага роднина по първа линия е Човекът. То те моите с двойно гражданство (не че е голям келепир). Ще го мислим в последствие. Вярно, че никой никога няма да е подготвен напълно и опазил ни Господ да сме здрави и още дълги години наоколо.

Тарилилей,
Честита нова работа! Да ходиш с удоволствие, да имаш прекрасни колеги и да си доволна!

# 687
  • Мнения: 6
Jennie , слагай всичко в хладилника или направо във фризера. Ако са във фризера трябва много добре да е затворено кокосовото брашно, защото ако поеме влага може да стане на топка. На студено срокът много се удължава. Ще проверяваш вкуса и мириса, ако не са променени няма от какво да се притесняваш. Флейкса можеш да го слагаш в мъфини, домашен шоколад, протеинови мюсли-барове, бисквитки, крекери. А кокосовото брашно може да се добавя в хляба, всички сладкиши, шейкове, дори за сгъстяване на супи и сосове.

Последна редакция: пт, 15 авг 2014, 15:27 от Montre

# 688
  • Мнения: 5 713
Жени, нищо им няма на кедровите ядки. Просто ги сложи в хладилник.
За кокосовото брашно се сещам за хлябове/солени кексове с яйца обаче. Не знам дали ядете.

Ако се правят безглутенови хлябове, главно с кокосово брашно в случая, си има трикове.

Тарилилей, честито и успех на новото място!

Последна редакция: сб, 16 авг 2014, 00:26 от Вери

# 689
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Тарилилей, честито и успех на новата работа Simple Smile и чести повишения и мноого бонуси Simple Smile

Сега новините подред Simple Smile Първата и най-важната е, че минах на преглед и си имаме чудесно бебе с биещо сърце Simple Smile Доктора се втрещи от това, което ми е изписано от Бг като лекарства, та му спестих, че взимам но-шпа при нужда и взех неговите рецепти Simple Smile Иначе платих за ехограф, демек за спокойствието ми, защото нямаше да издържа до 12 седмица, докато ме видят в болница. Следващия видеозон за хромозомни отклонения е на 29,09. До тогава имам бая работа да свърша, включително и да взема книжка Simple Smile И да се запиша в колеж, пък дано ме приемат, стискайте палци Laughing

Другата новина е, че ММ вчера взе книжка, кормуването беше в Лавал, та минах уж за час при кака дора на гости, останах си цял ден. И то около нас не е като да няма истории. Не му позволили да мине с нашата кола, та трябвало да наеме и да чака наново. Като дойде да ме вземе, излязъл от колата и оставил ключа на таблото на включен двигател....познайте дали не се заключи, а нямаме резервен ключ Laughing Представете си гледката, как се опитват мъжете да разбият колата с един куп неща, то сттууууд, та съседите не знам дали не са зяпали комедии през прозорците Simple Smile Накрая благодарение на Кака Дора намерихме ключар и си платихме Simple Smile Докато чакахме ударихме един семеен лаф-муабет, аз подуднах бая на ММ за тая му глупост (щот винаги съм го предупреждавала за това, още от БГ). Ма да не мислите, че историята свърши...нееее....после обиколихме останалата част на Монтреал, защото ММ имаше среща с един пич да купи рутер и докато се върнем бях готова да захапя или него, или волана, толкова бях изгладняла. После един час търсихме паркомясто, защото за първи път от както сме тук не намерихме такова в съседните преки. Абе не е като да ни е скука, а Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт