Детските ясли – въпроси, отговори, опит, споделяне и т.н. на едно място

  • 31 791
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 358
Аз днес разбрах, че нашите ги извеждат. Онзи ден имаше зелено по анцуга, но мислех че не се е изпрало или нещо такова, но днес имаше половин пясъчник в маратонките, пък  учителката каза, че ги извеждали преди обяд.

# 706
  • shumen
  • Мнения: 18 088
Иванелия,и аз съм за против да се събират болни със здрави деца,но явно не всички са на това мнение.
При нас също не ги извеждат.Преди време знам от майки,че са питали защо,а отговора на лелките бил,че докато обуят 20 деца и трябвало да ги събуят.
Ние също компенсираме вечер като го взема.Навънка е докато стане време за вечеря или се измори.
Съни,според мен не е редно да ходят с едни обувки и вътре,и навънка.

# 707
  • Мнения: 7 987
И при нас ходят с пантофите навън. Аз нямам нищо против. Тя дъщеря ми пипа всякакви боклуци по земята. А вътре чистят всеки ден и дезинфекцират.

# 708
  • shumen
  • Мнения: 18 088
Целика,и на мен не ме бърка да ходят навсякъде с едни обувки,но има деца,които са със сандали вътре и ще им е студено.

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 6 640
Аз имам поглед над яслата, та много държах дъщеря ми да е в тази група  Mr. Green
Всеки ден са навън от 10:30 до 12:00 и след това от 16:15-16:20 Simple Smile
Изключения правят само, ако вали  Simple Smile
Не ми допада, че ги изкарват с пантофите, но не може всичко да е идеално Simple Smile
Естествено и аз, след като ги забера, ги оставям да лудуват пред блока - събират се всички деца и става голяма забава - сина ми се научи да брои до 100 от по-големите, точно от игрите навън (жмичка) Simple Smile

# 710
  • Мнения: 540
Стига бе хора, какво значи да си натискаш детето да го кърмиш. Те децата сами си искат, едва ли има майка, която да бута насила гърда в устата на детето и да му вика "ЯЖ!!!".
Отказването от кърмене е доста стресиращ  момент и съчетано със стреса от яслата според мен ще дойде малко повече. Аз може бив такъв случай 2-3 седмици ще си го взимам по обяд и ще пробвам да го приспивам по друг начин, но ако много се разтрои ще си му дам гърда поне първата седмица. Когато се наложи да отбия моя син (беше на около 1.2 г.) го гушках, пусках приспивни песнички от ютюб, леко го поклащах гушнат и той почна да заспива така, после махнах полюшването и само лягах до него, след това само седях на леглото и след това трябваше да го гледат бабите за един месец през деня и го научиха да заспива в количката, докато го дондуркат  #2gunfire , сега заспива в яслата по някакъв начин, не знам как точно обаче.
Заспиването в яслата е ляга и заспива а това с кърмене и дондуркане са си ваши дертове.



Смятам че да си пуснеш детето на градина и да го кърмиш е лудост първо за детето второ за персонала .Не знам ама сигурно очаквате някой там да извади гърда и да захване да кърми или какво е значението нали ще реве на персонала на главата а не на нечия тъй загрижена мама. ooooh!.

# 711
  • Мнения: 15 044
Сега като се махнаха големите, останаха само 14 деца. Постепенно приемат по-малките. Обаче до 01,09, си бяха 27 деца. Няма как да обуят всичките. Повечето могат и сами да се обуят, но все някой трябва да им извади обувките, да им прибере пантофките и т.н.

# 712
  • Мнения: 7 987
Нашите откровено си казват, че е студено и затова не ги изкарват. Пред яслата в двора има дървета и е сянка. Оф, фсяка сутрин ми е едно такова тегаво, че я оставям толкова навлечена там. А те ми правят забележка да я обличам още, като я взема, На практика, вътре в яслата стои както аз я обличам навън. Слушам ги, обаче, или поне пред тях я обличам като я взема, защото почти ме обвиниха, че защото е била гола и затова е имала сополи. За щастие, сополи вече няма.

# 713
  • Мнения: 2 358
Заспиването в яслата е ляга и заспива а това с кърмене и дондуркане са си ваши дертове.
Смятам че да си пуснеш детето на градина и да го кърмиш е лудост първо за детето второ за персонала .Не знам ама сигурно очаквате някой там да извади гърда и да захване да кърми или какво е значението нали ще реве на персонала на главата а не на нечия тъй загрижена мама. ooooh!.

Ако бяхте прочели мнението ми, което цитирате, и го бяхте осмислили, може би щяхте да разберете, че никой не очаква лелките да му кърмят детето или то да реве на техните глави  ooooh!


Нашите ги извеждат с обувките , което според мен е редно, защото и влизането на родители в яслата става САМО с калцуни. Отваряш вратата, слагаш калцуните и тогава тръгнаш към групите. Някак ще е тъпо мама и тате с калцуни, а детето с пантофи навън и вътре. Също другото ми притеснение, че пантофките са тънички (повечето) и навън може да им е студено на децата, а ако се намокрят тези пантофки от тревата примерно, цял ден с мокри крачка ли ще ги оставят

# 714
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 768
Моето момче тръгна на 15.09 и след 4 дни посещение се върна със сополи. От тогава е вкъщи. От понеделник с нова сила и нов рев започваме отново с адаптацията.  Confused

# 715
  • София
  • Мнения: 923
при нас ги преобуват, вече следобяд ако е много топло ги извеждат с пантофите, но сутрин ги преобуват. Тези дни явно не ги извеждат, защото е много мокро и кално.
Да се включа по темата за кърменето, хубаво е на обяд поне да се махне, защото детето няма да чака като дремне мама да е до него и да му даде да цокне и пак да заспи. Знам го от опит, като тръгнахме на ясла още се кърмехме, първите няколко седмици заспиваше в 12 и в 14ч вече била будна до 16ч ревяла, и като махнахме обедното кърмене започна да спи от 12 до към 15,15:30. Просто детето трябва да разбере, че на обяд вече я няма мама и няма да се утешава с кърмене, а трябва да намери свой си начин за приспиване. Никой не твърди, че трябва изцяло да се премахне кърменето, а само обедното или ако така е свикнало детето да заспива, трябва да се намери друг начин, може да си гушка кукла, мече, но заедно с мама.

# 716
  • Мнения: 7 987
Аз пък не мисля, че детето ще търси да суче и когато е на ясла. Ще търси първия път. Втроия вече ще знае, че няма. Не мисля, че проблем кърменето изобщо.

# 717
  • София
  • Мнения: 1 609
И аз не мисля, че кърменето може да е проблем. Моята дъщеря никога не е търсила да суче в мое отсъствие нито в яслата, нито другаде - на тази възраст (1 г 2 м) много добре знаеше, че друга жена не може да я накърми.

алекс, кой докога ще си кърми детето е лично решение. Както никой тук не ви казва на Вас, че е лудост да не си кърмите детето или да го отбиете на еди-каква си възраст, така и Вие не е редно да наричате лудост решението на други майки да кърмят децата си дълго.

# 718
  • София
  • Мнения: 923
моето търсеше, независимо дали е на ясла и мен ме няма  Tired дори при баба си търсеше от нея да кърми, не осъзнаваше, че само аз мога да я кърмя. За това и премахнахме обедното кърмене, но след две седмици хвана "градинските сополи" и със запушен нос, цяла седмица се отби напълно  Sad на 1,1 г.

# 719
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
На мен ми звучи супер странно да извеждат децата с пантофите, то по тази логика да ходят в помещенията и с обувки...къде отива идеята на чистотата на мен не ми е ясно. Както и да е, при нас не знам как се процедира, тъй като както казах не ги извеждат, но се надявам да ги преобуват.

И дъщеря ми успя да се сдобие с великите сополи, утре ще си е с мен, дано успеем да ги махнем до понеделник, ако не ще се я гледам докато минат.

Общи условия

Активация на акаунт