Екзема по ръцете

  • 62 602
  • 132
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 726
Момичета, опитайте крема, който пуснах по-горе, цената трябва да е под 10 лв. ,а ефекта е уауууу.

# 46
  • Мнения: 177
В една частна клиника ми казаха, че правят тест за алергии с някакви лепенки на гърба. Струва към 100лв. Направо хич не ми се дават, ама нямам друг избор. Това е нетърпимо.

На мен ми го направиха в рамките на национална кампания абсолютно безплатно.И какво,излезна алергия към никел,ама аз си го знаех.Пак ви казвам,също не съм привърженик на хомеопатията,обаче тя ми помогна.По същият начин беше тръгнало по цялото тяло,навън лято,аз в рани.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
И на мен ми помогна хомеопатията Peace

 нещо интересно за свинската мас,помагала и при кожни проблеми http://www.bilka.info/lechebnite-sili-na-svinska-mas/

Последна редакция: ср, 05 мар 2014, 15:25 от Doli

# 48
  • София
  • Мнения: 3 029
Аз имах този проблем 5 години и понякога при стрес пак се появява. При мен се оказа, че причината е в липсата на витамини. Започнах да пия бирена мая, витамин Б 12, Ц и Прим оил.
Дано съм помогнала.

# 49
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен. Имам екземи на ръцете от около две години. Колко боли, сърби и колко неприятно изглежда могат да ме разберат само хората, които са го преживели. Така си мечтая да за маникюр,но няма да е скоро явно...
Ходила съм на дерматолог много пъти, единият казва, че е едногенна екзема т.е. нещо вътрешно я провокира (не е ясно какво), другият казва, че е дисхидроза...Исках да ми направят тест дали не е на алергична основа,но казаха, че не било необходимо. Аз все си мисля, че това е причината....
Кортикостероиди не помагат, вредни са по ред причини. Мазала съм се дълго време с една паста, която е без кортикостероид и може да се прилага дълго време (Protopic). В един момент и тя спря да помага. Сега вечер се мажа с дебел слой крем Здраве и колкото и да е странно помага. Единствения проблем е, че много изсушава кожата и през деня нонстоп трябва да мажа с хидратиращ крем.
Надявам се да съм била поне малко полезна.
А ако някой намери друго решение, моля да го сподели....Лек ден Simple Smile

# 50
  • Мнения: 0
Пропуснах да напиша, че последният дерматолог ми каза, че тези екземи могат да се дължат на хормонален дисбаланс и ме изпрати на еднокринолог (не разбрах дали само щитовидната жлеза трябва да ми гледа, тази седмица съм на преглед, мога да напиша какво е казал той) и на гинеколог (да проверя дали нямам кисти на яйчниците).  Постоянно ми казват, че било и от стрес, а аз не се чувствам стресирана Simple Smile. Единият доктор казва, че храната няма значение, другият, че трябва да внимавам какво ям. Не знам...

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
може и да има някаква връзка...аз от 2год.съм с Хашимото,приемам 25мг Л-тироксин и нямам вече сърбежи...

# 52
  • Мнения: 7
Решението на кожните проблеми е Алоето. Но не всеки вид алое. Има само 4 вида, който лекуват и един, който е най-добрият и известен още от древността - Алое Барбаденсис. Всеки, който е опитал натурален гел от Алое и продукти ОТ АЛОЕ (не с Алое)  е останал доволен.   По-горе някой, беше споменал, че не е доволен от Алое, но аз не знам какво е опитал, кой вид алое е пробвал и дали наистина, продуктите са били от Алое и други добавки или от вода, други добавки и малко АЛое. Ако някой проявява интерес, може да ми пише на лични и ще му кажа от къде може да си купи истински и качествени продукти.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 173
Здравейте,
от дете страдам от подобни обриви не само по ръцете, но по цялото тяло, което един съвременен дерматолог би диагностицирал като "атопичен дерматит". И двете ми дъщери са го наследили, като голямата даже мина и през АБКМ и диети като бебе.
При мен екземата беше в затишие (появяваше се само по ръцете като контактна алергия) до втората бременност и раждане. След това явно заради хормоните се появи отново със страшна сила - суха и груба кожа, страшен сърбеж и обриви не само по ръцете, но и по тялото и крайниците. Мъжът ми ме бута през нощта да спра да се чеша, направо кошмар. Изобщо не мога да върша никаква домакинска работа без памучни ръкавици за прах и гумени (но без талк) за препарати. Не се мия със сапун, само с вода. Обиколила съм много дерматолози, всеки с различни мазила, пробвала съм и бабешки лекове със свинска мас и невен, различни кортикостероиди Елоком, Кловейт, цинкова паста и т.н. Нахткерцен постоянно от години, защото мажа децата с него. Предполагам ви звучи до болка познато.
Пазила съм и много строга диета около половина година докато кърмех малкото дете - никакъв джънк фуд и алергенни храни, но екземата не се повлия изобщо.

От две седмици обаче ям годжи бери по 20 сушени плодчета на ден. И не мога да повярвам имам огромно подобрение. Дори по ръцете раните изчезнаха, а покрай празниците не спрях да меся козунак и питки. Laughing След толкова време не се срамувам да си покажа маникюра.
Ако не ви помогне, поне няма да ви навреди. Успех!   bouquet

# 54
  • София
  • Мнения: 10 698
може и да има някаква връзка...аз от 2год.съм с Хашимото,приемам 25мг Л-тироксин и нямам вече сърбежи...

Пета година пия хормона, екземите ми се появиха след първото раждане 2011г., ту изчезват, ту се появяват...

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
и аз ги получих след раждане,дали нещо там не ме заразиха....

# 56
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
И моята екзема се получи след първото раждане през 2007г.Много често си мисля и мен да не са ме заразили с нещо при самото раждане!Освен по ръцете и при мен вече екземата се разпространява и по други части на тялото.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
при мен се прояви месец след раждането,м.май 2000г. и първо си помислих,че е някаква алергия към полени,сърбежите продължиха 8-9год.,имаше някаква пауза от 1-2год.,след това от 2010г,екзема с плаки и ужасни сърбежи по цялото тяло,слабини,ръце,крака...кошмар Sad около 2 год.продължи....от близо 2год.съм добре,изведнъж всичко премина,дано никога не се повтори Praynig

# 58
  • Мнения: 3
А някой да знае други бабешки методи за борбата с екземата. Една колежка от работа ми каза екстракт от невен, разреден в растително масло. Това я облекчавало. Сега последно си взела освен невена и някакъв природен крем с горски теменужки някъде от био магазин, но не съм я питала как е ефекта.  Вече спирам с аптечните глупости, че сумати химикали и кортикостероиди измазах.....ефект имаше, но не за дълго. Знам, че кортикостероидите са много вредни при продължителна употреба. Ще пробвам природно нещо пък да видим....

# 59
  • Мнения: 1 765
И аз съм имала такива проблеми след раждането. Освен кортикостероидно кремче си правех компреси с разтвор от резорцин. Ръцете се увиваха в марля, напоена с този разтвор. Стояха така 20-30 минути и чак след това се мажеха с флуцинар. Също такива компреси съм правила с риванол. Тези компреси ми ги назначи един възрастен лекар от старат школа, определено имаха ефект. Освен това е много важно при всякаква домакинска работа - пране и миене да се ползват ръкавици.

Общи условия

Активация на акаунт