На добър час в ПЪРВИ клас! - 7

  • 42 179
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 178
Ние също сме по Просвета, материала си върви

# 736
  • София
  • Мнения: 6 363
Миши казва,че миналата седмица правили "диктовка за завършването",която щели да проверяват други хора,а не госпожата и се пазела 5 год. newsm78 Предположих,че става дума  за изходно ниво,но нищо не са ни казали,а и последната родителска беше в началото на март,а друга няма да има.

това е тест от МОН, и нашите правиха такава диктовка. доста трудна била, според госпожата.

# 737
  • Мнения: 8 229
Valerie, браво на Иво!
И на моя синковец въображението му работи с пълни сили, но да запише нещо от това, което непрекъснато мели, е абсурд, мързи го. Предложих му един-два пъти да си записва грандиозните планове, за да може да си ги прочете като по-голям. Той отвърна, че това е страхотна идея... и не е написал нито ред. Тази сутрин поиска вместо диктовка да му позволя да си напише история за бъдещото куче (щото сега е на вълна "искам куче" ама не се знае кога и дали въобще ще го огрее). Написа три реда само и дотам. Няма да му е силна страна писането, на него му дай да приказва. Питам го: "Не се уморяваш да говориш, не млъкваш? Аз се уморявам само като те слушам." А той: "А, не, много си ми е добре."

# 738
  • Мнения: 5 940
Благодаря ви, ще му кажа Simple Smile
КОТЕ, при нас също си върви материала. Поне така както е разписан по изисквания.
Според мен зависи какви са и сборниците, в които децата пишат домашната работа. Ако са със същата трудност като задачите в учебника, няма чак толкова задълбаване.
Оказва се, че почти всяка година майките на първокласници обсъждат това с фигурите-явно на места се учи, на други не.
Нищо не разбирам от методика, възможно е и на "Просвета" да е по-добър....
Миши казва,че миналата седмица правили "диктовка за завършването",която щели да проверяват други хора,а не госпожата и се пазела 5 год. newsm78 Предположих,че става дума  за изходно ниво,но нищо не са ни казали,а и последната родителска беше в началото на март,а друга няма да има.

това е тест от МОН, и нашите правиха такава диктовка. доста трудна била, според госпожата.
Да, всяка година се дава такъв на различни училища. Нещо като национално оценяване, министерството си прави проучване.

# 739
  • София
  • Мнения: 723
здравейте,
не знаех, че има "изходни нива" и за първи клас. Нищо не са ни казали на нас от училище, а и синът ми нищо не ми е споменал.

Да разбирам ли, че са задължителни за всички първи класове?

Лекси мога да ти препоръчам нашият педиатър - д-р Субев, но е частен, в смисъл работи със здравната каса, но прегледа му се плаща. Аз лично съм много доволна, рядко изписва антибиотик, а не за всяко кихане и кашляне...

# 740
  • Мнения: 5 178
При нас ще правят "изпит" за четене пред директорката, другите и те си вървят
Не им казват, че им предстои изпит, дори ги пробутват под формата на "самостоятелни работи" Peace

# 741
  • софия
  • Мнения: 25 461
И при нас не са казвали нищо за изходно ниво. То няма и как и кога, но няма да се учудя да имат. Дано е след празниците, защото е със сополи и лек гърлобол и няма да ходи до сряда.

# 742

Общи условия

Активация на акаунт