БИО / органична и натурална козметика - 4

  • 106 694
  • 786
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 223
Ползвала съм цялата серия на BioFresh - Regina Flora. Не знам доколко съставките им са натурални, но лосиона определено не попива добре в кожата и оставя чувството за запушени пори, кожата не може да диша. Това е моето усещане след нанасянето му. Другите серии не съм ползвала.

СI, с риск да се повториш /защото не съм чела темата назад/, би ли направил коментар за продуктите на PhytoCode в рамките на едно изречение. Т.е. препоръчваш ли ги за използване Simple Smile
Аз какво да кажа - прочетете в съответната тема мнението на потребителите, също и за призовите класирания на продукти в 2 поредни години от абсолютно независимо и компетентно жури на изложение от възможно най-високия ранг.
И Тонеш, и Биофреш правят продукти с мисъл и според мен би трябвало да са пример за другите ни колеги.

# 271
  • гр.София
  • Мнения: 243
Здравейте!
Интересува ме дали сте срещали органични продукти на "нашенската" Българска Роза. Редовно пазарувам от iHerb, но ми се иска нещо със съдържание на органична розова вода или лавандула, родно производство.
Refan за съжаление ми изглеждат пълни с химия. Нямам поглед върху Българска Роза Карлово, но с оглед на цената, съдържанието предполагам е същото...
Alteya ползвaт зa много от продуктите си бългaрско розово и лaвaндулово мaсло. Те сa сертифицирaнa bio/organic козметикa. Имaт извлек от лaвaндулa под формaтa нa спрей - зa освежaвaне нa кожaтa. Aз ползвaм с извлек от лaйкa и съм доволнa. Зa мaлкия ползвaм бебешки бaлсaм пaк нa основaтa нa мaслa, мирише приятно и успокоявa рaздрaзнения по кожaтa.

# 272
  • Мнения: 491
Биофреш натурална козметика ли е?

# 273
  • Мнения: 3 420
Биофреш натурална козметика ли е?
Само Натаура линията, ако не се лъжа. Поправете ме ако греша.

# 274
  • Мнения: 2 045
Биофреш натурална козметика ли е?
Само Натаура линията, ако не се лъжа. Поправете ме ако греша.
Мисля, че само тя е изчистената, да.  Peace Имала съм 1-2 неща от лавандуловата серия и вътре си имаше SLS, парабенчета, минерални масалца и други такива прекрасни нещица  Mr. Green Joy

# 275
  • Мнения: X
Много съм доволна от тези два крема на Cattier: концентрат против бръчки за очи ECLAT DE ROSE и крем против бръчки NECTAR ETERNEL. От околоочния ползвам вече поредна опаковка, от този против бръчки вземам за пръв път, но и от двата има видим ефект още след първото нанасяне, просто wow.

# 276
  • Мнения: 1 223
Биофреш натурална козметика ли е?
Само Натаура линията, ако не се лъжа. Поправете ме ако греша.
И Натаура не е натурална, Биорозата беше, но мисля вече не е.

# 277
  • Мнения: 363
CI ,би ли коментирал състава на този анти ейдж околоочен крем,заслужава ли си да го взимам

Aloe Barbadensis (Organic Aloe) Juice, Olea Europaea (Organic Olive) Oil, Simmondsia Chinensis (Organic Jojoba) Oil, Lavendula Angustifolia (Organic Lavender) Distillate, Emulsifying Wax, Palm Stearic Acid, Lavandula X Intermida ‘Super’ Extract, Aspalathus Lineans (Organic Rooibos Tea) Tincture, Oenotheris Biennis (Evening Primrose) Oil, Tocopherol (Vitamin E), Punica Granatum (Organic Pomegranate) Tincture, Euterpe Oleracea (Acai Fruit) Pulp Powder, Hyaluronic Acid,  Water (and) Glycerin (and) Steareth-20 (and)  N-Hydroxysuccinimide (and) Chrysin (and) Palmitoyl Oligopeptide (and) Palmitoyl Tetrapeptide-7 (Haloxyl®) (3% concentration), Water (Aqua) (and) Glycerin (and) Hesperidin Methyl Chalcone (and) Steareth-20 (and) Dipeptide-2 (and) Palmitoyl Tetrapeptide-3 (Eyeliss®) (3% concentration), Copper peptide GHK-Cu (Copper tripeptide-1), Rhodiola Rosea Root Extract, Calendula Officinalis (Organic Calendula) Extract, Aphanizomenon Flos-Aqua (Blue Green Algae) Tincture, Xanthan Gum (Polysaccharide Gum), Citric Acid..
Благодаря предварително!
Не съм толкова в час като другите , но съдейки по това, че има 200 съставки, не ми се вижда много безвреден Wink

# 278
  • Мнения: X
Какво общо имат броят на съставките с вида им?

# 279
  • София
  • Мнения: 12 374
Преди седмица от Биомаг-а на Заимов си взех дневен крем на Алтея:
http://shop.biomag.bg/dneven-krem-damascena-50ml-alteya-organics

Попива бързо, усещам си кожата добре хидратирана. С други думи, засега съм доволна, ще видим по-натам как ще е.

Предишният ми крем за лице беше на Уника, взимах го от Зоя, но за него съм писала назад в темите.

# 280
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 807
Търсих, но не открих мнения за тази козметика и конкретно кремовете за лице:

хидратиращ:
Product detail: Illuminating hydrating care - Smooths, de-stresses and illuminates skin with extracts of lychee and white tea for Normal skin 50 ml

INGREDIENTS : AQUA, GLYCERIN, C10-18 TRIGLYCERIDES, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL CARBONATE, POLYAMIDE-5, BUTYLENE GLYCOL, CAMELIA OLEIFERA SEED OIL, C14-22 ALCOHOLS, CETEARYL ALCOHOL, PARFUM, DIMETHICONE, SODIUM POLYACRYLATE, VACCINIUM VITIS-IDAEA SEED OIL, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, CETEARYL GLUCOSIDE, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, CAMELIA SINENSIS LEAF EXTRACT, LICHI CHINENSIS PERICARP LEAF EXTRACT, METHYLISOTHIAZOLINONE, POTASSIUM SORBATE, TOCOPHEROL, SORBIC ACID, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT.

противостарееща грижа:
INGREDIENTS : AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, C10-18 TRIGLYCERIDES, DICAPRYLYL, CARBONATE, CETEARYL ALCOHOL, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL, PALMITOYL GLYCINE, C14-22 ALCOHOLS, POLYAMIDE-5, PARFUM, DIMETHICONE, SODIUM POLYACRYLATE, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, CETEARYL GLUCOSIDE, VACCINIUM VITIS-IDEAE SEED OIL 1,2 HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, QUERCUS ROBUR BARK EXTRACT, CAMELIA SINENSIS LEAF EXTRACT, METHYLISOTHIAZOLINONE, POTASSIUM SORBATE, TROPOLONE, TOCOPHEROL, SORBIC ACID, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS EXTRACT.

и серум:
AQUA, GLYCERIN, CAPRILYC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL CARBONATE, PALMITOYL GLYCINE, OLEYL ERUCATE, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, CAMELIA OLEIFERA SEED OIL, NYLON 6/12, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, XANTHAN GUM, PARFUM, QUERCUS ROBUR BARK EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, PHOSPHOLIPIDS, POLYGLYCERYL-10 DISTEARATE, 1,2- HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, METHYLISOTHIAZOLINONE, PRUNUS PERSICA FRUIT EXTRACT, TOCOPHEROL, TROPOLONE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, SODIUM HYDROXIDE.

Днес видях продуктите в ДМ и ми стана интересно дали са добри.

Последна редакция: ср, 10 сеп 2014, 15:04 от Лита

# 281
  • София
  • Мнения: 2 386
Запис  Peace Нямам кой знае какъв опит с натуралната козметика, но в последно време се старая да използвам козметика с максимално вреден състав  Simple Smile Харесвам много и използвам доста от продуктите на Cattier , купувам си редовно черен африкански сапун от Зоя - използвам го за измиване на лице и много добре ми се отразява  bowuu Лосионите за тяло съм ги свела до Катие и Боди фарм, за които не знам дали е правилно да се каже , че са натурални, но  претендират за такива Това е съставът на лосиона с ванилия  Peace Ще съм благодарна някой по-запознат със съставките да си каже мнението   bouquet
 INGREDIENTS:
"Aqua (Water), Diethylhexyl Carbonate, Hydrogenated Polydecene, Ethylhexyl Stearate, Sorbitol, Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Panthenol, Aloe* Barbadensis (Leaf Juice) Gel, Simmondsia Chinensis (Jojoba*) Seed Oil, Panthenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Polysorbate 20, PEG-20 Glyceryl Laurate, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, Xanthan Gum, Steareth-21, Isopropyl Palmitate, Carbomer, Steareth-2, Disodium EDTA, Benzoic Acid, Sodium Hydroxide, Dehydroacetic Acid, BHT, Imidazolidinyl Urea, Parfum (Fragrance), Citral, Coumarin, Citronellol, Limonene * Organically Cultivated "

# 282
  • Мнения: 2 045
Запис  Peace Нямам кой знае какъв опит с натуралната козметика, но в последно време се старая да използвам козметика с максимално вреден състав  Simple Smile Харесвам много и използвам доста от продуктите на Cattier , купувам си редовно черен африкански сапун от Зоя - използвам го за измиване на лице и много добре ми се отразява  bowuu Лосионите за тяло съм ги свела до Катие и Боди фарм, за които не знам дали е правилно да се каже , че са натурални, но  претендират за такива Това е съставът на лосиона с ванилия  Peace Ще съм благодарна някой по-запознат със съставките да си каже мнението   bouquet
 INGREDIENTS:
"Aqua (Water), Diethylhexyl Carbonate, Hydrogenated Polydecene, Ethylhexyl Stearate, Sorbitol, Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Panthenol, Aloe* Barbadensis (Leaf Juice) Gel, Simmondsia Chinensis (Jojoba*) Seed Oil, Panthenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Polysorbate 20, PEG-20 Glyceryl Laurate, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, Xanthan Gum, Steareth-21, Isopropyl Palmitate, Carbomer, Steareth-2, Disodium EDTA, Benzoic Acid, Sodium Hydroxide, Dehydroacetic Acid, BHT, Imidazolidinyl Urea, Parfum (Fragrance), Citral, Coumarin, Citronellol, Limonene * Organically Cultivated "
изобщо не е натурален състава - има силикони, антифриз и други гадориики!
П.с. - написала си , че се стремиш да ползваш козметика с максимално вреден състав. Предполагам имаш предвид минимално?! Mr. Green  bouquet

# 283
  • София
  • Мнения: 2 386
Хаха, да минимален съм имала предвид  Crazy Ама явно не ми се получава  #2gunfire  , а съм много доволна от марката  Cry

# 284
  • Мнения: 628
Търсих, но не открих мнения за тази козметика и конкретно кремовете за лице: хидратиращ, противостарееща грижа и серум (съдържанието на продуктите е изписано в Product detail)? Днес видях продуктите в ДМ и ми стана интересно дали са добри.
Дали са добри не зная, но със сигурност НЕ са био/органик! Peace

Лосионите за тяло съм ги свела до Катие и Боди фарм, за които не знам дали е правилно да се каже , че са натурални, но  претендират за такива Това е съставът на лосиона с ванилия  Peace Ще съм благодарна някой по-запознат със съставките да си каже мнението   bouquet
 INGREDIENTS:
Скрит текст:
"Aqua (Water), Diethylhexyl Carbonate, Hydrogenated Polydecene, Ethylhexyl Stearate, Sorbitol, Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Panthenol, Aloe* Barbadensis (Leaf Juice) Gel, Simmondsia Chinensis (Jojoba*) Seed Oil, Panthenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Polysorbate 20, PEG-20 Glyceryl Laurate, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, Xanthan Gum, Steareth-21, Isopropyl Palmitate, Carbomer, Steareth-2, Disodium EDTA, Benzoic Acid, Sodium Hydroxide, Dehydroacetic Acid, BHT, Imidazolidinyl Urea, Parfum (Fragrance), Citral, Coumarin, Citronellol, Limonene * Organically Cultivated "
Този лосион НЕ само, че не е био, ами и за натурален не може да мине ooooh! С всичките тея гадости (в червено), ако ще и 10 растителни екстракта да сложат, е все едно в каца с мед да сложиш чаша с изпражнения Mr. Green (извинявам се за бруталното сравнение) Sick

Общи условия

Активация на акаунт