МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!

  • 2 644
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,детето ми е на 12 години от 1 ден се оплаква,че го сърби анусчето,много ми е неудобно но ако някой знае лек да каже..притеснено ми е ..
ходих по аптеките питах,казаха ми VERMOX но никъде го няма спрян бил от производство.Дадоха ми ZENTEL но се страхувам от страничните действия!
Лекаря ми мога да го посетя във вторник,но до тогава ....малкия и тази вечер се оплака пак,дадох му прясно мляко с счукан чесън вече два пъти,сутринта на гладно и вечерта ,тиквено семе е изяло детето около 80 семенца,в момента яде морков,само препечени филийки без масло и сирене му давам,някакъв съвет кажете моля Ви!

# 1
  • Мнения: 79
Провери дрехите. Най-често подобни неща се предизвикват от перилни препари, омекотители и прочие. Изглади бельото, за да се дезинфекцира.

# 2
  • Мнения: 0
много благодаря сега ще направя и това

# 3
  • Мнения: 9 092
Външен или вътрешен е сърбежът? Вижда ли се нещо отвън - зачервяване, обрив?

При вътрешен сърбеж бих го завела на лекар - глисти се оказват честа причина за сърбеж в областта (само казвам информативно, не поставям диагноза). При външен - подмиване с хладка вода, успокоителен крем (Здраве ползвам в тежки случаи). Лека храна, която да не затормозява изхождането поне за ден-два.

# 4
  • Мнения: 0
 Café del Mar много Ви благодаря за съвета,чакам вторник непременно ще го заведа при личния!
Сега се успокои малко,дупенцето му е чистичко няма нищо детето,хигиената е на ниво НО... мамо сърби ме! Направо се ужасявам,от какво е станало това от тези дюнери и сандвичи в училище!!

# 5
  • Мнения: 1
бочко и здраве!! най-обикновените кремове, но в много случаи ефикасни

# 6
  • София
  • Мнения: 15 463
Проверете кръвната захар.И секрет за глисти.

# 7
  • Мнения: 9 092
Направо се ужасявам,от какво е станало това от тези дюнери и сандвичи в училище!!
Възможно е от силно пикантна храна да се получи подобна реакция, но трябва да е било нещо инцидентно, а явно това се консумира редовно от детето. Би имало и стомашно дразнене, не знам дали се е оплаквало.
Не се притеснявайте, каквото и да се окаже, не е страшно, просто нека се открие навреме, за да се спести дискомфортът на детето Simple Smile
Стискам палци, пишете, когато има резултат!

# 8
  • София
  • Мнения: 5 013
И от гъбички може да се получи сърбеж. Нека личната пусне фецес  изследване  за гъбички и за паразити.

# 9
  • Мнения: 4 500
И от гъбички може да се получи сърбеж. Нека личната пусне фецес  изследване  за гъбички и за паразити.
И според мен е така. Преди 1 год сина ми също се оплакваше от сърбеж, установиха глисти  Sick С някакви хапченца минаха, хигиената да е още по-изрядна, но да НЕ се прекалява, защото прекаленото миене също не е добре. Изрежи ноктите до дъно, ако се чеше нощем детето без да се усеща.....

# 10
  • Мнения: 0
МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!
Утре сме на лекар,вече днес,намазах го с крем нистатин успокои го ,пие лайка чай,да видим какво ще излезе..
Сън не ме хваща!

# 11
  • Мнения: 0
Бяхме на лекар вземаха ни отпечатък ,само това,в четвъртък ще бъде готово изследването,чакаме до тогава......

# 12
  • Мнения: 0
Здравейте,в четвъртък ходих за резултат но такъв нямаше макар ,че бях платила изследването!
Справих се сама със съдействието на една млада добра лекарка която много ми помогна!
Малкия пи ZENTEL и сега вече е много добре детето!След две седмици пак ще пие хапче!
Тoва е ....много благодаря на всички който ме подкрепиха докато търсих помощ!
Този  форум е прекрасен !
С прекрасни хора!
БЛАГОДАРЯ!

# 13
  • Мнения: 9 092
Какво се оказа в крайна сметка ?
Радвам се, че детенцето е добре Hug

# 14
  • Мнения: 0
Оказа се острици!Сама ги открих!Вечерно време като детето не можеше да спи с фенерче разгледах добре дупето и там имаше една такава,на следващата вечер пак намерих,то се вижда..малки гадни гадинки.И вчера ходих за резултата на малкия но още не беше готов!!!
Детето вече е много добре!А ако чаках резултата сигурно вече щеше да е пълно с такива гадинки,добре ,че тук ми дадоха добрите мами информация и какво да правя!
По  добре е тук да се консултирам с Вас отколкото да търся лекарска помощ с дни и седмици!
Те мамите са най-добрите лекари!
Поклон пред всички мами който ме посъветваха!!!
Детето ми е много добре не го сърби,редовно го гледам и много висока хигиена,ръчички крачета,нокти това помогна и хапа ZENTEL!

Общи условия

Активация на акаунт