Корекция на обратна захапка при дете

  • 22 592
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
да подновя темата .Дъщеря ми е с обратна захапка .Какво мога да направя и от къде да почна ?

Започнете от консултация с ортодонт, обратната захапка изисква корекция от възможно най-ранна възраст, когато детето е разбира и може да съдейства.
Това с шина ли се прави
На каква възраст е детето ?
На 4 и половина искам да съм подготвена преди да отида, за това питам

# 16
  • Варна
  • Мнения: 334
да подновя темата .Дъщеря ми е с обратна захапка .Какво мога да направя и от къде да почна ?

Започнете от консултация с ортодонт, обратната захапка изисква корекция от възможно най-ранна възраст, когато детето е разбира и може да съдейства.
Това с шина ли се прави
На каква възраст е детето ?
На 4 и половина искам да съм подготвена преди да отида, за това питам
Най-вероятно да, с шини. Зависи от проблема и то това дали детето ще ги носи.

# 17
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
да подновя темата .Дъщеря ми е с обратна захапка .Какво мога да направя и от къде да почна ?

Започнете от консултация с ортодонт, обратната захапка изисква корекция от възможно най-ранна възраст, когато детето е разбира и може да съдейства.
Това с шина ли се прави
На каква възраст е детето ?
На 4 и половина искам да съм подготвена преди да отида, за това питам
Най-вероятно да, с шини. Зависи от проблема и то това дали детето ще ги носи.
Ок мерси

# 18
  • Мнения: 1 488
Моята зъболекарка, каза да изчакам да смени млечните зъбки с постоянни.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 334
Моята зъболекарка, каза да изчакам да смени млечните зъбки с постоянни.

Това не е правилно при обратна захапка.

# 20
  • Мнения: 174
Необходимо е да се въздейства в периода на интензивен растеж. Поради това не е добра идея да изчаквате периода на смесено съзъбие, както казва колегата. Въздейства се с екстраорален апарат, понякога с интраорален. След изтеглянето на долната челюст в нормално положение се пристъпва към лечение с брекети, ако е необходимо, но най-вероятно ще бъде необходимо. Все пак трябва да се извърши и внимателен анализ на телерентгенография, защото аномалията може да се дължи на недоразвита горна челюст, а не на свръхразвита долна. Изобщо, прогенията си е предизвикателство за ортодонта и хирурга, няма две мнения по този въпрос!

Поздрави: д-р Ралев

# 21
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Необходимо е да се въздейства в периода на интензивен растеж. Поради това не е добра идея да изчаквате периода на смесено съзъбие, както казва колегата. Въздейства се с екстраорален апарат, понякога с интраорален. След изтеглянето на долната челюст в нормално положение се пристъпва към лечение с брекети, ако е необходимо, но най-вероятно ще бъде необходимо. Все пак трябва да се извърши и внимателен анализ на телерентгенография, защото аномалията може да се дължи на недоразвита горна челюст, а не на свръхразвита долна. Изобщо, прогенията си е предизвикателство за ортодонта и хирурга, няма две мнения по този въпрос!

Поздрави: д-р Ралев
на каква възраст може да се почне

# 22
  • Мнения: 174
Ами индивидуално е, така не мога да ви кажа. Преглед при ортодонт, той ще прецени, може да се консултирате и с няколко колеги.

# 23
  • Мнения: 2
Здравейте, моята дъщеря в на 7 и половина. С издадена долна челюст е. Ориентировъчно за каква сума става въпрос при шината с апаратчето? И какъв период от време е необходим да се носи (пак ориентировъчно)?

# 24
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Здравейте, моята дъщеря в на 7 и половина. С издадена долна челюст е. Ориентировъчно за каква сума става въпрос при шината с апаратчето? И какъв период от време е необходим да се носи (пак ориентировъчно)?

Здравейте на каква възраст ви казаха да слагате.ние сме утре на ортодонт и да видим. Притеснявам се моята да не е малка

# 25
  • Мнения: 2
Здравейте, моята дъщеря в на 7 и половина. С издадена долна челюст е. Ориентировъчно за каква сума става въпрос при шината с апаратчето? И какъв период от време е необходим да се носи (пак ориентировъчно)?

Здравейте на каква възраст ви казаха да слагате.ние сме утре на ортодонт и да видим. Притеснявам се моята да не е малка


Здравейте, ходихме преди 2 години. Казаха да изчакаме да се сменят предните млечни зъбки. Мисля, че вече настъпи този момент. Предните се смениха и няма клатещи се в момента. Но от тогава не сме ходили. Ще се радвам ако споделите какво ви казаха.

# 26
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Здравейте, моята дъщеря в на 7 и половина. С издадена долна челюст е. Ориентировъчно за каква сума става въпрос при шината с апаратчето? И какъв период от време е необходим да се носи (пак ориентировъчно)?

Здравейте на каква възраст ви казаха да слагате.ние сме утре на ортодонт и да видим. Притеснявам се моята да не е малка


Здравейте, ходихме преди 2 години. Казаха да изчакаме да се сменят предните млечни зъбки. Мисля, че вече настъпи този момент. Предните се смениха и няма клатещи се в момента. Но от тогава не сме ходили. Ще се радвам ако споделите какво ви казаха.
ходихме вчера ,жената каза ,че проблема в е езика. Той е силен мускул ,който бутал зъбите напред и от това се получава деформацията Sad за сега ни каза да прави упражнения с език горе на небцето да не ляга на зъбките долу .Мисля да потърся друго мнение . Изпрати ни при логопед за упражнения . после следва шини и ако с тях не се справи операция Sad

# 27
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Доктор Ralev, е обяснил доста добре! Същото ни каза и ортодонтката за проблема на дъщеря ми. На 12 е, и когато я водих на първа консултация беше на 7 със смесено съзъбие. За успокоение ще кажа, че не сме закъсняли с лечението макар ,че е можело и по рано да започнем. При нея е непорастнала горна челюст и от там обратна захапка. Апарата на горната челюст се казва pendulum. Има и клипове в ютюб как се поставя и как изглежда. Моето мнение, че си трябват консултации с различни ортодонти за да се избере подходящото лечение.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 272
Здравйте!
Предстой ми да водя малкия за ортодонт. Има обратна захапка. В момнета е на 5 г. и мисля че не сме закъсняли, дори напротив. Притесниха ме, обаче, цените в този сайт: http://usmivki.com/prices/ . Знаех че не е евтино, но 7 000 и нагоре Confused
Може ли някой да сподели колко долу горе е излязло едно такова лечение, то е ясно че е индиводуално , но все пак?  Благодаря предварително!  Hug

# 29
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Обиколих всички добри лекари казаха, че е рано. Дъщеря ми е на 5.
Шините са около 500  лева

Общи условия

Активация на акаунт