Забременяване след последователни аборти!

  • 2 115
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 821
Здравейте!
Имам питане относно забременяването след два последователни аборта!
Първият беше през ноември 2012 г. след диагноза кухо яйце, а вторият през март 2013 /спонтанен в ранна седмица/, т.е и двата бяха около5-6 г.с. След повече от 8 месеца и редица имунологични, генетични и хормонални изследвания, подновихме опитите за бебе... Нещо обаче не се получава вече 5-ти месец, след преглед при АГ ми казаха че имам нормална овулация и всичко би трябвало да е наред... Според вас възможно ли е след двата аборта да е настъпило някакво увреждане и да не може да се случи зачеването?
Пропуснах да спомена че след изследванията ми беше установена генетична тромбофилия - фактор 5 Laiden и завишени антитела /ТАТ и МАТ/ , всичко друго е ОК
При първоначалните ни опити ни отне 6 месеца до зачеването, а втория път стана след първия опит !

Ще съм благодарна ако чуя и вашето мнение! Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 821
Защо никой не ми отговаря! Да не би да са прекратени онлайн консултациите?  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 496
Здравейте!

Спонтанните аборти при жени до 30 годишна възраст са около 8%. Над 40 годишна възраст те вече стават около 40%. За съжаление не винаги може да се предвиди втори аборт при спонтанна бременност.
При такива обстоятелства, ние в нашата болница провеждаме определени прегледи и изследвания, включително генетични, като изследваме пациентката и за яйчников резерв. Впоследствие, се предлага, на жени на и над 40 години, изпълнението на ин витро процедура с детайлна оценка на ембрионите и при евентуална бременност се провежда ранен биохимичен и ултразвуков скрининг.
Ако резултатите са в норма, може да очакваме една спокойна бременност и раждане на здраво бебе.
В случаи, като Вашия, с установена генетична тромбофилия, се прави и профилактика с фраксипарин.

Поздрави,
Екип на Медицински комплекс "Д-р Щерев"

Общи условия

Активация на акаунт